Що робити, якщо втратили закордонний паспорт на території Польщі?

Посольство України у Польщі нещодавно на своїх сторінках у соцмережах звернуло увагу на проблему загублених документів та проінструктувало, що слід робити у разі втрати закордонного паспорта. Розповідаємо, де шукати та як відновити загублений паспорт, а також, що таке тимчасове посвідчення особи та для чого воно потрібне.

 

Закордонний паспорт громадянина України – це документ, що посвідчує особу українця за кордоном, а вміщенні у ньому візи або печатки про перетин кордону є доказом щодо легального перебування у країні (якщо немає іншого документа, наприклад, карти побиту). Втрата закордонного паспорта може призвести до проблем. Також у жодному разі не можна передавати паспорт третім особам або залишати його десь у заставу.

Про те, що слід робити, якщо ви загубили або у вас викрали закордонний паспорт, дізнаємося на сторінці Посольства України у Польщі. 

Перш за все слід звернутись до найближчого відділку полії та повідомити про крадіжку/втрату документа. Адреси головних відділів поліції по воєводствах можна знайти за посиланням. У поліції вам повинні видати довідку про втрату паспорта. 

Також у посольстві рекомендують звернутись до Бюро знайдених речей / Biuro Rzeczy Znalezionych за місцем втрати документа і з’ясувати, чи не знайшовся ваш паспорт. Також можна звернутися до відповідного консульства України у Польщі за місцем втрати документа та з’ясувати, чи не надходив ваш паспорт до консульства. 

Якщо паспорт знайти не вдалось, тоді можна оформити новий документ або отримати тимчасове посвідчення особи для повернення в Україну.

Оформлення нового закордонного паспорта у Польщі

Новий закордонний паспорт можна оформити у консульстві України у Польщі або в одному з чотирьох представництв ДП «Документ», що діють на території Польщі. 

Для оформлення паспорта у консульстві, необхідно звернутись до відповідної установи за місцем проживання: Консульський відділ у Варшаві обслуговує мешканців Мазовецького та Лодзького воєводств; Консульство у Вроцлаві – Опольське, Нижньосілезьке, Великопольське і Любуське воєводства; Консульство у Кракові – Малопольське, Свентокшиське та Сілезьке воєводства; Консульство у Гданську – Поморське, Куявсько-Поморське, Західнопоморське і Вармінсько-Мазурське воєводства; Консульство у Любліні – Люблінське, Підляське і Підкарпатське воєводства. Адреси та контакти консульств доступні за посиланням.

Для оформлення закордонного паспорта у консульстві необхідно подати оригінал та копії наступних документів:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який підлягає заміні (у разі відсутності – паспорт громадянина України);
  • паспорт громадянина України (або його копія). Ідентифікаційний код (потрібно мати в разі якщо є тільки паспорт громадянина України у формі «книжечки», а не ID-картка);
  • один з документів, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном: карта побиту, рішення про надання дозволу на перебування або проживання, довідка з місця проживання (meldunek), дійсна віза, PESEL;
  • одна фотокартка розміром 10х15 см (білий фон, експозиція обличчя – 70%);
  • документ, що підтверджує сплату консульського збору (консульська посадова особа надасть реквізити для здійснення оплати консульського збору після перевірки відповідності поданих). Консульський збір за оформлення паспорта особі понад 16 років становить 539 PLN.

Термін оформлення паспорта складає 90 днів, без врахування часу на доставку. Більше інформації за посиланням.

Оформити новий закордонний паспорт можна також через державне підприємство «Документ» – «Паспортний сервіс». У Польщі відділення «Паспортного сервісу» діють у Варшаві (ал. Єрусалимські, 179 / al. Jerozolimskie 179), Кракові (Торговий центр Galeria Krakowska, вул. Павя, 5 / ul. Pawia 5), Гданську (ал. Грунвальдська, 415 / al. Grunwaldzka 415) та Вроцлаві (площа Грюнвальдська, 22 / plac Grunwaldzki 22).  

Для оформлення паспорта слід записатись в електронній черзі та прийти у зазначений термін до відділення. «Паспортний сервіс» пропонує послугу звичайного та термінового виготовлення документів – їхня вартість складає 375 злотих та 856 грн для звичайного оформлення, та 375 злотих та 1 496 грн – для термінового. Перелік необхідних документів можна знайти за посиланням. 

Тимчасове посвідчення особи для повернення в Україну

Якщо вам необхідно терміново повернутися в Україну та немає часу на оформлення нового паспорту в Польщі, то можна отримати тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну у консульській установі за місцем проживання. У посольстві звертають увагу, що таке посвідчення особи на повернення в Україну має обмежений термін дії 30 днів і призначений лише для в’їзду в Україну.

Термін оформлення залежить від тривалості отримання підтвердження належності до громадянства України та ідентифікації особи (за наявності внутрішнього паспорта – посвідчення оформляється у день звернення).

Подача документів на отримання посвідчення особи здійснюється без попередньої реєстрації в електронній черзі. З собою потрібно мати наступні документи:

  • документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентним органом Республіки Польща, що підтверджує факт зголошення особою втрати/крадіжки паспортного документа;
  • паспорт громадянина України (у разі відсутності внутрішнього паспорта громадянина України консульська посадова особа надсилає запит до підрозділів Державної міграційної служби  України за місцем постійної реєстрації в Україні з метою підтвердження належності до громадянства України та ідентифікації особи за фотокарткою);
  • копію втраченого документа (у разі наявності);
  • одну фотокартку розміром 3,5×4,5  см. 

Вартість оформлення такого посвідчення особи складає 125 злотих. Більше інформації за посиланням.

 

Радимо прочитати:

Система оподаткування у Польщі — це дуже важлива частина процесу для створення бізнесу індивідуальними...

Карта Поляка - це офіційний документ, що підтверджує польське коріння власника. Вона дає людині право...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...

Багато українців з високою кваліфікацією, бажаючи продовжити роботу в Польщі за освітою, стикаються з...

Індивідуальне підприємство — це перший крок до розвитку бізнеса. Пройшовши всі організаційні питання варто...