Нерухомість у Польщі: ключові кроки та рекомендації

Польща привертає увагу багатьох іноземних інвесторів та бажаючих придбати житло завдяки своєму розвиненому ринку нерухомості та доступним цінам. Окрім того, нерухомість у Польщі – це мрія багатьох іноземців. Однак не всі знають, як це правильно та безпечно зробити.

Перш ніж приступити до покупки, важливо враховувати низку ключових кроків та рекомендацій. У нашій статті ми розглянемо варіанти, як саме можна безпечно оформити нерухомість у Польщі іноземцю. 

Визначення локації

Вибір підходящої локації для покупки нерухомості в Польщі є ключовим кроком, який впливає на ваше задоволення від нового житла та потенційний прибуток від інвестиції. Давайте розглянемо декілька популярних міст у Польщі, та поговоримо, про вдалі райони кожного з міст.

Місто Варшава

Варшава, як столиця та найбільше місто Польщі, пропонує різноманітні райони для покупки нерухомості, кожен з яких має свої особливості та переваги. Розглянемо деякі з найпопулярніших районів, які варто розглянути при виборі нерухомості у Варшаві.

Центральний район (Śródmieście)
Цей район – це серце Варшави, де зосереджені бізнес-центри, культурні об’єкти та туристичні пам’ятки. Тут ви знайдете широкий вибір апартаментів високого класу, розкішних квартир та історичних будинків, а також безліч ресторанів, кафе та магазинів.

Ochota

Район розташований на захід від центру міста, Очаково пропонує спокійне та мальовниче місце для життя. Цей район привабливий завдяки своїй гарній інфраструктурі, зеленим зонам та паркам, а також різноманітності житла від сучасних апартаментів до старих вілл.

Вола (Wola)

Це ще один з районів Варшави, що найбільш динамічно розвиваються, Вола пропонує сучасні житлові комплекси, офісні будівлі та торгові центри. Тут також можна знайти нерухомість за доступнішими цінами, ніж у центрі міста.

Мокотов (Mokotów)

Розташований на південь від центру, Мокотов є житловий район з добре розвиненою інфраструктурою і великою кількістю зелених зон. Тут ви знайдете різноманітні варіанти житла, включаючи апартаменти, будинки та квартири у нових житлових комплексах.

Прага (Praga)

На східному березі Вісли, Прага пропонує унікальну атмосферу історичних вулиць, арт-галерей та культурних подій. Цей район, раніше був маловідомим, стає дедалі популярнішим серед молоді та художників.

Кожен із цих районів має свої унікальні особливості та переваги, тому перед покупкою нерухомості у Варшаві рекомендується ретельно вивчити кожен із них, враховуючи свої особисті уподобання та потреби.

Місто Краків

Краків – це одне з найкрасивіших та історично значимих міст Польщі. Його старе місто внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Тут ви знайдете безліч унікальних архітектурних будівель та затишних вуличок. 

Райони, такі як Старе місто та Казімєж, пропонують різноманітні варіанти житла. Однак, це ще не все. Давайте розглянемо інші популярні райони міста в яких можна придбати собі нерухомість. 

Grzegórzki

Цей чудовий район розташований на сході від Старого міста. Грубежув – це житловий район, який стає все більш популярним серед молодих професіоналів та студентів. Тут ви знайдете різноманітність житлових комплексів та апартаментів.

Dębniki

Цей район знаходиться на західному березі річки Вісли, недалеко від Старого міста. Дехно є тихим і мальовничим районом з гарною інфраструктурою і доступом до зелених зон. Тут ви знайдете як новобудови, так і традиційні будинки.

Це лише невеликий огляд деяких районів Кракова, які варто розглянути під час купівлі нерухомості. Проте, всі вище зазначені райони є найбільш цікавими для купівлі житла, адже там є все необідне: спокій та комфорт. 

Місто Гданськ

Місто на Балтійському узбережжі, Гданськ, пропонує унікальні можливості для тих, хто шукає нерухомість біля моря. Це місто лише своїм розташуванням може привернути увагу багатьох і викликати шалене бажання мати тут власне житло. Однак, все ж є райони, на які варто особливо звернути увагу.

Старе Місто (Stare Miasto)

Це історичний центр Гданська, відомий своїми красивими середньовічними будинками, вузькими вуличками та затишними кафе. Купівля нерухомості в цьому районі пропонує можливість насолодитися атмосферою старого світу та бути в безпосередній близькості до численних туристичних пам’яток.

Ольштин (Ołowianka)

Ольштин – привабливий район, розташований на острові, який знаходиться між старими та новими містами. Тут можна знайти різноманітні варіанти нерухомості, включаючи апартаменти з видом на річку та історичні будинки.

Сопот (Sopot)

Хоча Сопот знаходиться за межами Гданська, це популярне курортне місто, яке приваблює як відпочиваючих, так і інвесторів. Тут ви можете знайти розкішні вілли, сучасні апартаменти та будинки біля моря.

Врангель (Wrzeszcz)

Цей район знаходиться на північ від центру Гданська і є житловим та комерційним районом із розвиненою інфраструктурою. Врангель пропонує різноманітні варіанти нерухомості, включаючи апартаменти, таунхауси та будинки.

Оліва (Oliwa)

Розташований на захід від центру Гданська, Оліва відома своїм парком та замком Оліва, а також монастирем та собором. Тут ви можете знайти тихі та зелені райони з житловими будинками та апартаментами.

Кожен район у Гденську має свій стиль та шарм, а також задає свою атмосферу. Обирайте те місце, яке захопить вас найбільше. 

Познань

Познань – це динамічне місто з розвиненою інфраструктурою та активним бізнес-сектором. Тут ви знайдете широкий вибір житла, включаючи сучасні апартаменти у центрі міста та традиційні будинки у передмісті.

Старе місто (Stare Miasto)

Звичайно ж, і у Познані, рейтинг відкриває історичний центр, де розташовані численні історичні будинки, площі та пам’ятники. Купівля нерухомості в цьому районі дозволить вам насолоджуватися атмосферою старого світу, а також бути в безпосередній близькості до ресторанів, кафе та магазинів.

Ярч (Jeżyce)

Цей район знаходиться на північ від центру міста і є одним з наймальовничіших і найпопулярніших серед молоді та сімей. Тут ви знайдете безліч зелених парків, кафе, ресторанів та магазинів. Нерухомість у цьому районі включає як класичні апартаменти, так і старі вілли.

Грубіж (Gruba Góra)

Район Грубіж розташований на захід від центру міста і є тихим і зеленим районом з гарною інфраструктурою і великими зеленими зонами. Тут ви знайдете безліч новобудов, апартаментів та приватних будинків.

Жегжув (Żegrze)

Знаходячись на північний схід від центру міста, цей район відрізняється спокійною атмосферою та приємними парками. Тут можна знайти як традиційні будинки, так і сучасні апартаменти, які підходять для різних потреб.

Вільково (Wilków)

Цей район розташований на південний схід від центру і є тихим і мальовничим районом з добре розвиненою інфраструктурою. Тут ви можете знайти різноманітні варіанти житла, включаючи апартаменти та будинки в оточенні природи.

Кожен з цих місць має свої особливості та переваги, тому рекомендується ретельно вивчити кожен і вибрати той, який як буде відповідати вашим потребам найбільше.

Це лише невеликий огляд міст та районів у Польщі, які можуть бути цікавими для покупки нерухомості. Якщо ви не можете визначитись, що для вас буде краще, тоді просто зверніться до місцевих агентів нерухомості та експертів для отримання додаткової інформації та консультацій.

Оцінка цін

Оцінка цін на житло у містах Польщі, які вас приваблюють для покупки нерухомості найбільше, є важливим етапом. Нижче наведено приблизні ціни на різні типи житла в деяких з найпопулярніших міст Польщі.

Варшава

Середня ціна квартири в центрі міста на сьогоднішній день складає від 8 000 до 13 000 злотих за квадратний метр. Якщо ж ви плануєте обирати житло за межами центру, тоді ціна на нерухомість складатиме від 6 000 до 10 000 злотих за квадратний метр.

Краків

Тут також все буде залежати, від розташування нерухомості. Квартира в центру стартує від 7 000 до 11 000 злотих за квадратний метр. А от за житло у інших районах, що за межами центру – від 5 000 до 8 000 злотих за квадратний метр.

Гданськ

Гданськ також не є дешевим містом, тож за житло ц самому центрі вам обійдеться від 7 000 до 11 000 злотих за квадратний метр. Ну і звичайно ж, за межами центра на вас чекатимуть трохи нижчі ціни, а саме від 5 000 до 9 000 злотих за квадратний метр.

Познань

Якщо порівнювати з іншими популярними містами Польщі, то у Познані нерухомість коштує дешевше. Ціна за квартиру у центрі складає від 6000 до 10000 злотих за квадратний метр. Середня ціна квартири за межами центру – від 4500 до 8000 злотих за квадратний метр.

Відзначимо, що всі вказані ціни є приблизними і можуть змінюватись в залежності від конкретного району, стану нерухомості та інших факторів. Перед ухваленням рішення про покупку рекомендується провести детальніше дослідження ринку нерухомості за допомогою місцевих агентів або інтернет-ресурсів.

Пошук та перегляд об’єктів

Пошук підходящої нерухомості в Польщі може бути викликом, але правильний підхід суттєво спростить цей процес. Ми зібрали для вас декілька порад, які допоможуть вам ефективно шукати та переглядати об’єкти.

Використовуйте онлайн-ресурси

Скористайтеся популярними інтернет-порталами нерухомості, такими як Otodom.pl, Gratka.pl або Gumtree.pl, щоб знайти широкий вибір об’єктів у різних містах та районах Польщі.

Зверніться до агентів нерухомості

Професійні агенти нерухомості мають доступ до ексклюзивних пропозицій та можуть допомогти вам знайти ідеальне житло відповідно до ваших вимог.

Організуйте перегляди

Після знаходження об’єктів, що вас цікавлять, не соромтеся організовувати перегляди. Це дасть вам можливість особисто оцінити стан нерухомості, навколишню інфраструктуру та атмосферу району.

Ставте питання

Також не соромтеся ставити запитання продавцям або агентам нерухомості про будь-які аспекти об’єкта, які можуть вас турбувати. Це допоможе вам отримати всю необхідну інформацію для ухвалення обгрунтованого рішення.

Уважно вивчайте ринок

Перед ухваленням рішення про купівлю ознайомтеся з ринковою ситуацією у вибраному районі, цінами на сумісні об’єкти та прогнозами розвитку інфраструктури.

Зверніться до експертів

За необхідності зверніться до професійних консультантів, таких як юристи або оцінювачі, щоб отримати додаткові поради та переконатися у правовій чистоті угоди.

Зробіть список пріоритетів

Визначте свої основні критерії для вибору нерухомості, такі як близькість до роботи, школи або громадського транспорту, та використовуйте їх як посібник при пошуку.

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете зробити більш усвідомлений вибір та знайти ідеальне житло у Польщі, яке відповідає вашим потребам та очікуванням.

Проведення додаткових перевірок

Перш ніж укласти угоду про купівлю нерухомості в Польщі, важливо провести кілька додаткових перевірок, щоб переконатися в юридичній чистоті об’єкта та уникнути потенційних проблем у майбутньому. 

Титул власності

Переконайтеся, що продавець має повне право на продаж нерухомості та що вона не обтяжена будь-якими заставами, іпотеками чи обмеженнями.

Наявність заборгованостей

Перед покупкою обов’язково дізнайтеся, чи немає на об’єкті нерухомості заборгованостей з комунальних платежів, податків або інших обов’язкових платежів.

Технічний стан

Якщо ви купуєте вторинне житло, рекомендується провести технічний огляд об’єкта, щоб переконатися у його стані та виявити можливі приховані проблеми.

Юридичні документи

Зверніться до юриста або адвоката, який спеціалізується на нерухомості, щоб перевірити всі юридичні документи, пов’язані з угодою, та переконатися у їх законності та правильності.

Перевірка інфраструктури та навколишнього середовища

Дослідіть інфраструктуру та навколишнє середовище району, в якому знаходиться нерухомість, щоб переконатися, що воно відповідає вашим потребам та уподобанням.

Дозвільні документації

Переконайтеся, що об’єкт нерухомості має всі необхідні дозволи та ліцензії на будівництво та використання, щоб уникнути потенційних проблем із законністю.

Для проведення цих перевірок ви можете звернутися до наступних фахівців:

  • Юристи та адвокати – вони допоможуть вам розібратися в юридичних аспектах угоди та переконатися у її законності.
  • Оцінювачі та інженери – ці спеціалісти можуть провести технічний огляд об’єкта та виявити можливі проблеми з нерухомістю.
  • Агенти нерухомості – від них ви можете отримати інформацію про ринкову ситуацію та допомогу у організації перевірки об’єктів.

Проведення всіх необхідних перевірок допоможе вам зробити поінформований вибір та уникнути неприємних сюрпризів у процесі купівлі нерухомості у Польщі.

Укладання угоди

Після проведення всіх необхідних перевірок та переконання в тому, що нерухомість відповідає вашим вимогам, настав час укласти угоду про покупку. На цьому етапі ми радимо вам мати з собою деяких фахівців, які допоможуть вам зробити все законно та не потрапити у руки шахраїв.

Перш за все, під час укладання угоди, з вами повинен бути професійний юрист або адвокат, який спеціалізується на нерухомості, зможе надати вам правову консультацію, допомогти розібратися в умовах договору та захистити ваші інтереси.

Наступний, кого також варто взяти з собою – це представник агентства нерухомості. Якщо ви користуєтеся послугами агентства нерухомості при пошуку та придбанні об’єкта, представник агентства може супроводжувати вас на етапі укладання угоди, допомагаючи з оформленням документів та координацією процесу.

Безпосередньо ви або ваш партнер угоди також повинні бути присутніми під час укладання угоди для підписання необхідних документів та формального завершення угоди.

Присутність перелічених фахівців допоможе вам грамотно та безпечно завершити угоду про купівлю нерухомості у Польщі, забезпечивши ваш захист та мінімізуючи ризики можливих юридичних проблем у майбутньому.

Реєстрація угоди

Після успішного укладання договору про купівлю нерухомості у Польщі необхідно зареєструвати угоду у місцевих органах реєстрації нерухомості. Цей крок є важливою юридичною дією, яка підтверджує ваше право власності на придбане житло та забезпечує захист ваших інтересів. 

Органи реєстрації нерухомості

У Польщі реєстрація угод з нерухомістю здійснюється в місцевих відділах реєстрації нерухомості, відомих як Urząd Gminy (муніципалітет) або Urząd Miasta (міська адміністрація), залежно від місцезнаходження об’єкта нерухомості.

Необхідні документи

Для реєстрації угоди зазвичай потрібно подати такі документи:

Справжній договір купівлі-продажу нерухомості.

Посвідчення особи всіх учасників угоди (покупця та продавця).

Витяг з реєстру нерухомості (Wyciąg z księgi wieczystej).

00Інші документи, які можуть знадобитися в конкретній ситуації.

Оплата зборів та податків

При реєстрації угоди ви повинні будете сплатити певні збори та податки, включаючи податок на трансфер нерухомості (Podatek od czynności cywilnoprawnych, або PCC) та державний збір за реєстрацію угоди.

Терміни реєстрації

Зазвичай угода має бути зареєстрована протягом певного терміну після її укладення, яка може змінюватись в залежності від місцевих законів та правил.

Отримання свідоцтва про реєстрацію

Після успішної реєстрації угоди ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію, що підтверджує ваше право власності на придбану нерухомість.

Реєстрація угоди є обов’язковим етапом при купівлі нерухомості у Польщі та гарантує ваше законне право власності на житло. Не забудьте своєчасно виконати цей крок після укладання угоди, щоб уникнути можливих юридичних проблем у майбутньому.

Нерухомість у Польщі може бути цікавим та прибутковим досвідом за умови ретельної підготовки та вивчення всіх аспектів процесу. Вибір відповідної локації, оцінка цін, проведення додаткових перевірок та укладення правильного договору допоможуть вам зробити обґрунтований вибір та успішно завершити угоду.

Радимо прочитати:

Комітети бюджету і державних фінансів, інфраструктури та законодавчої комітет схвалили підготовлену...

Однією з вимог під час вступу до університету або працевлаштування у Польщі може бути підтвердження знань...

Карта Поляка - це офіційний документ, що підтверджує польське коріння власника. Вона дає людині право...

Если иностранец в Польше легально работает на основе рабочей визы, то изменение работодателя не требует...

Мінімальна заробітна плата в Польщі c 1 січня 2024 року становитиме 4242 злотих (приблизно 976 Євро), погодинна...