За збір грибів у Польщі можна отримати штраф

Збирання грибів у Польщі користується популярністю. Особливо в осінній сезон, коли всі активно виїжджають до лісів країни – як на збір грибів, так і на відпочинок. Окрім якості грибів, того, чи вони придатні до вживання, варто теж пам’ятати і про правила поведінки в лісі під час збору грибів.

 

Виявляється, багато грибників не звертають уваги на діючі знаки і їдуть на авто в ліс або паркуються в заборонених місцях. У цьому випадку можна отримати штраф від 20 до 500 злотих.

Оскільки збір грибів може тривати до кількох годин, багато поляків бере з собою в ліс пити чи їсти, але не забувайте брати з собою пляшки та іншу тару, загалом – сміття, яке у вас з’являється, не повинно залишитися у лісі. За засмічення лісу нам загрожує штраф до 1000 злотих.

Хоча гриби в польських лісах можна збирати без будь-яких витрат і будь-яких обмежень, з цього правила є деякі винятки. Ми не можемо збирати гриби на тих ділянках лісу, куди постійно заборонений вхід. Пам’ятайте про те, що ми також не можемо нелегально перетинати державний кордон. Про масштабність проблеми свідчить статистика Прикордонної служби. Лише у 2021 році прикордонники зафіксували понад 40 випадків заїзду туристів та грибників у прикордонну смугу чи перетину польсько-російського кордону.

Слід також пам’ятати, що збір грибів заборонений в заповідниках. Якщо ми хочемо поєднати збір грибів з іншими розвагами, нам також слід бути обережними. Ми можемо отримати в тому числі штраф за розміщення намету в невідповідних місцях, розведення вогнища, відлякування диких тварин або знищення дерев, кущів та іншої рослинності.

Розпалювання вогнища в лісі та його околицях є дуже небезпечним, тому нормативно-правовими актами чітко зазначено, що в лісовій зоні та в радіусі 100 м від її межі не можна розводити багаття поза відведеною територією. За порушення заборони передбачено штраф до 500 злотих.

У лісі потрібно поводитися тихо і спокійно, щоб не налякати тварин, що живуть у природному середовищі. Диких мешканців лісу теж годувати не варто. Туристи часто не знають, що їхні улюблені продукти шкідливі для диких мешканців лісу, і, залишаючи їх, роблять тваринам шкоду, а не послугу. Також заборонено руйнувати гнізда та лігва мешканців лісових комплексів. Це правило не потребує глибшого пояснення.

Варто пам’ятати не тільки про тварин, а й про рослинність. Також не можна знищувати її, а квіти чи гриби, які знаходяться під охороною, не збирати. Також не можна розбирати лісову підстилку та знищувати міцелій.

Радимо прочитати:

Комітети бюджету і державних фінансів, інфраструктури та законодавчої комітет схвалили підготовлену...

Однією з вимог під час вступу до університету або працевлаштування у Польщі може бути підтвердження знань...

Карта Поляка - це офіційний документ, що підтверджує польське коріння власника. Вона дає людині право...

Если иностранец в Польше легально работает на основе рабочей визы, то изменение работодателя не требует...

Мінімальна заробітна плата в Польщі c 1 січня 2024 року становитиме 4242 злотих (приблизно 976 Євро), погодинна...