Скільки коштує квартира в Польщі

Скільки коштує квартира в Польщі 2022

Які ціни на квартири у різних містах Польщі, як міняються ціни.

Найкрасивіший курорт Польщі, тобто Сопот, досі залишається найдорожчим містом. Там ціна квадратного метра навіть вища, ніж у Варшаві чи Кракові. При цьому вже кілька місяців найдешевшим містом є Гожув Велкопольський, де квадратний метр утричі нижчий, ніж у Сопоті. У середньому у вересні 2022 у 16 проаналізованих містах Польщі зафіксували незначне зниження цін на один відсоток порівняно із серпнем 2022 року.

У вересні 2022 ціни за квадратний метр зросли лише у п'яти з 16 проаналізованих міст.

  • Найвище зростання цін пропозиції було зафіксовано у Сопоті, а зниження – у Гожуві-Велькопольському.
  • Найменші коливання цін пропозиції спостерігалися у Лодзі; у серпні квадратний метр тут коштував 7222 злотих, а у вересні всього на 17 злотих менше.

Скільки коштує квартира у Польщі?

Інфляція не сповільнюється. Все менше людей можуть дозволити собі купити власну квартиру, тому вторинний ринок поступово починає скорочуватися. У вересні лише у п'яти аналізованих містах було зафіксовано зростання середньої ціни пропозиції порівняно із серпнем. Минулого місяця таких міст було дев'ять. За даними сайту Morizon.pl, найбільше ціни зросли у Сопоті – приблизно на 7,5%. а в Гдині - 1,46 відсотка (співвідношення за місяць).

У серпні порівняно з липнем ціни в Сопоті впали майже на 4,3 відсотка.

Середня ціна квадратного метра квартири на вторинному ринку по всій Польщі у вересні 2022 склала 9947 злотих і була всього на 38 злотих нижче, ніж місяць тому.

Як і в попередні місяці, у шести з 16 міст середня вартість житла була вищою за цей рівень.

Найдорожчі квартирі: Сопот, Варшава, Гданськ, Краків, Гдиня та Вроцлав

Труймясто залишається на вершині таблиці - квартири в Сопоті, як і раніше, найдорожчі. Там після досить сильного падіння минулого місяця у вересні ціна знову підскочила. В даний час цена у Сопоті в середньому 17,3 тисячі злотих за квадратний метр.

У Гданську середня ціна становить близько 12059 злотих за квадратний метр, а у Гдині 11154 злотих за квадратний метр. Такі високі ціни в Труймясті зумовлені його привабливим розташуванням. До переваг агломерації відносяться близькість до моря, гарна архітектура та багата історія, гарне міжнародне та внутрішнє сполучення, чисте повітря та відмінні університети. Варто знати, що середня ціна квадратного метра в Сопоті досі перевищує варшавську на 3,5 тисячі злотих за квадратний метр.

Інші агломерації, тобто Варшава, Краків і Вроцлав, є провідними містами країни, куди компанії готові інвестувати, а туристи приїжджають у великій кількості. Тому висока ціна нікого не дивує.

Де найдешевше?

Гожув-Велькопольськи — місто, яке замикає список із самого початку нашого аналізу. Вартість квадратного метра тут становить майже 5678 злотих за квадратний метр. У місті також зафіксовано найбільше зниження порівняно із серпнем — 5,82 відсотка. Квартальні ціни також знизилися (на 3,73%).

У Бидгощі в вересні в середньому квадратний містер коштував близько 7000 PLN, за квадратний метр квартири вторинного ринку.

  • Кельце - близько 7,1 тис. злотих
  • Лодзь - близько 7,2 тис. злотих
  • Катовіце - близько 7,2 тис. злотих
  • Ополе - близько 7,5 тис. злотих

Де ціни впали найбільше?

Вересневий аналіз середньої запитуваної ціни в місячному вирахуванні показує, що ціни знизилися в одинадцяти містах. Найбільша девальвація була у Гожуві-Велькопольському, де вартість квадратного метра впала на цілих 5,82 відсотка. Іншими містами, де ми зафіксували значне падіння, були Кельце (4,7%) та Жешув (3,8%).

Скільки коштує квартира у Варшаві

Вторинний ринок нерухомості у Варшаві вже кілька місяців зазнає невеликих коливань цін. У вересні середня ціна за квадратний метр становила 13768 злотих, що означає невелике підвищення на 0,4%, або 55 злотих у порівнянні з серпнем місяцем. У квартальному вираженні цього разу також зростання, але на 0,6%. У свою чергу, порівняно з минулим роком, ціни зросли майже на 6%.

Прогнози на майбутнє

Аналіз 16 великих міст Польщі показує, що різкого падіння або зростання цін на житло на вторинному ринку очікувати не варто. Хоча слід наголосити, що у вересні було зафіксовано зростання цін пропозиції лише у п'яти містах, що порівняно з дев'ятьма у серпні дає надію на подальше падіння.

Найстабільніший ринок знаходиться у столиці, недалеко від Лодзі, Познані та Бидгоща. З іншого боку, ціни в Сопоті «стрибають»: у серпні зафіксовано найбільше зниження, а у вересні найвище зростання. Цікаво, що ціни систематично знижуються у найдешевшому місті списку – Гожув Велкопольський.