Розклад іспитів з польської мови у 2023 році

Розклад іспитів з польської мови у 2023 році

Державна комісія з підтвердження володіння польською мовою як іноземною оголосила розклад екзаменаційних сесій на 2023 рік.

Зміст:

Навіщо потрібний сертифікат польської мови

Іспити на отримання сертифікату, що підтверджує знання польської мови, є єдиним підтвердженням знання мови у Польщі. Іноземці мають скласти іспит з польської мови, якщо планують у Польщі:

 • Отримати громадянство Польщі (рівень B1).
 • Отримати Карту довгострокового резидента ЄС (B1).
 • Вступити до вузу з польською мовою навчання (B1 — B2, залежно від факультету).
 • Вступити до інших навчальних закладів (різні рівні).
 • Працевлаштуватися на певні професії, які, як правило, мають відношення до роботи з громадянами. Рівні можуть бути різними, що залежать від кваліфікації співробітника.

Розклад іспитів з польської мови у 2023 році

Іспити з польської мови будуть проводитися в наступні дати:

 • 5-6 лютого 2023 р. (неділя - понеділок): рівень В1 та В2 у групі, адаптованій під потреби дорослих;
 • 15-16 квітня 2023 року (субота-неділя): рівні B1 та C1 у групі, адаптованій до потреб дорослих;
 • 24-25 червня 2023 р. (субота-неділя): рівні В1 та В2 у групі, адаптованій до потреб дорослих, та В1 та В2 у групі, адаптованій до потреб дітей та підлітків;
 • 18-19 листопада 2023 р. (субота-неділя): рівні B1, C1 та C2 у групі, адаптованій до потреб дорослих.

Екзаменаційна сесія, організована 5-6 лютого 2023 року, відповідає потребам кандидатів, які з релігійних міркувань не можуть брати участь в іспиті по суботах.

Реєстрація на іспит відбувається на сайті certyfikatpolski.pl і відкривається приблизно за два місяці до його проведення.

Як записатися на іспит з польської мови

Останнім часом найбільшою проблемою при отриманні сертифіката є реєстрація на іспит.

Іспит на сертифікати проводиться лише кілька разів на рік та кількість місць, які можуть приймати іспит та видавати сертифікати обмежено. А охочих отримати сертифікат набагато більше, ніж місць на іспитах. Іспит мають право проводити лише університети та приватні мовні школи, які були зареєстровані у комісії як місця для проведення такого іспиту.

Реєстрація учасників починається за кілька місяців до дати проведення іспиту та вільні місця закінчуються дуже швидко. Часто буває так, що вже через годину після початку реєстрації, вільних місць уже немає. Кількість місць завжди дуже обмежена (наприклад, на всю Варшаву лише 100 - 150 місць).

Кожен університет або школа проводить реєстрацію на іспит виключно за своїм графіком та в дуже обмежених часових рамках – від кількох годин до кількох днів.

Фіксованих дат складання іспиту з польської мови для іноземців (як у Польщі, так і за її межами) немає. Щорічно дати іспиту встановлює Державна комісією, вони публікуються на сайті: http://certyfikatpolski.pl/

Реєстрація на іспити відкривається за пару місяців до іспиту, точні дати реєстрації визначає конкретний заклад, що проводить іспит.

Реєстрація на іспит відбувається у кілька етапів:

 1. зайти на сайт www.certyfikatpolski.pl у меню Rejestracja
 2. на цій сторінці буде список місць, де можна буде пройти іспит. У списку потрібно буде вибрати заклад, який підходить вам найбільше. Актуальний список буде опубліковано за 2 місяці до іспиту.
 3. перейти на сайт обраного закладу та дотримуючись інструкцій заповнити форму своїми даними (ім'я, прізвище та інші дані). Після реєстрації вам буде надіслано всю необхідну інформацію.
 4. виконати оплату до закладу який проводить іспит. Номер рахунок буде на сайті закладу.

Скільки коштує сертифікований іспит для іноземців?

Іспити платні. Причому за невдалої спроби наступну доведеться сплатити заново. Має свою вартість і сам сертифікат (в т.ч. тих, хто звільнений від іспитів).

Неповнолітнім будь-який іспит коштуватиме 90 €.

Для дорослих:

 • Рівні А: 120€.
 • Рівні B: 150 €.
 • Рівні З: 180 €.

Вартість сертифіката 20€. Кошти можуть стягуватися у злотих за поточним курсом.

Коли після здачі можна дізнатися про результат?

Офіційна дата оголошення результатів – за два місяці. Нерідко їх надсилають значно швидше. При цьому саме оголошення результатів відбувається по-різному. У будь-якому випадку буде повідомлено позитивну оцінку отримав претендент або негативну, а ось подробиці результатів, наприклад набрані відсотки, повідомляються не в кожному випадку.

Якщо повідомлено про wynik pozytywny (позитивний результат), то протягом місяця після оплати буде виготовлено сертифікат. Де і коли його можна буде забрати, повідомлять окремо.