Реєстрація автомобіля в Польщі самостійно

Процедура покупки реєстрації автомобіля в Польщі дуже проста і не вимагає багато часу і сил.

Після того як Ви купили автомобіль у вас на руках повинен бути акт купівлі продажу з вашими даними.

Після цього ви можете приступати до реєстрації вашої машини.

Отже, для реєстрації нового або вживаного автомобіля в Польщі процедура майже однакова. У тому числі це відноситься і до автомобілів які були куплені за кордоном, наприклад в Німеччині і пригнані в Польщу для реєстрації.

Зміст:

Для реєстрації автомобіля в Польщі вам потрібно звернутися в місцевий ужонд (urzad), тобто до місцевої адміністрації.

У ужонде вам видадуть спеціальну анкету wniosek na rejestrację pojazdu який потрібно буде заповнити, і додати до нього набір документів необхідних для реєстрації автомобіля. Анкету і документи потрібно подати до відділу, який займається реєстрацією автотранспорту. Разом з документами вам потрібно буде віддати і старі номерні знаки.

Працівники ужонда перевірять ваші документи і відразу ж видадуть вам нові номери на автомобіль і тимчасовий техпаспорт, який діє до одного місяця. З цим тимчасовим техпаспортом можна вільно їздити, не забувши оформити обов'язкову в Польщі страховку ОСАГО - Obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Зазвичай протягом двох тижнів з моменту подачі документів, вам на телефон прийде СМС повідомлення з текстом, що ваш постійний техпаспорт готовий і його можна забрати в тому-ж ужонде де ви подавали документи - Uprzejmie informujemy że dowod rejestracyjny jest gotowy do odbioru. Після цього ви можете знову йти в ужонд, і в обмін на тимчасовий реєстраційний талон вам видадуть вже постійний техпаспорт і реєстраційний талон.

Анкета на реєстрацію автомобіля-wniosek na rejestrację pojazdu

В анкеті на реєстрацію автомобіля вам потрібно буде вказати:

 • свої дані-ім'я, прізвище, песель (PESEL) та адреса проживання
 • дані автомобіля-марка автомобіля, модель, Рік випуску, Vin номер, особистий або службовий та інші.
 • відзначити які документи додаються до анкети
 • формат майбутніх номерів-звичайні для них, квадратні і т. д.

Список документів для реєстрації автомобіля в Польщі

 • минулий реєстраційний талон-dowod rejestracyjny
 • техпаспорт-karta pojazdu
 • старі номерні знаки-tablice rejestracyjne
 • договір або акт купівлі продажу машини-umowa spredazy
 • результати техогляду-badanie techniczne
 • квитанція про сплату акцизу-akcyza
 • tlumaczenia-переклади документів на польську мову, якщо автомобіль був куплений за кордоном

Отже, якщо ви купили машину за кордоном, наприклад в Німеччині, пригнали її в Польщу, то вам потрібно буде зробити нотаріальні переклади всіх документів автомобіля з німецької мови. Це техпаспорт і акт купівлі продажу. Щоб платити менше за переклад, можна для акту купівлі - продажу використовувати двомовний бланк з польською мовою, тоді його не потрібно буде перекладати. Послуги з перекладу цих документів, найчастіше, можна знайти біля будь-якого ужонда, де є Реєстрація автомобілів. За переказ техпаспорта береться стандартна плата - 99 злотих ( принаймні в Кракові в листопаді 2016 року ). Акт купівлі продажу перекладається за кількістю знаків, і це коштує приблизно 120 злотих.

Також для реєстрації автомобіля вам потрібно пройти техогляд на спеціальному сервісі який сертифікований для такої перевірки. Цих сервісів багато в будь-якому місті, по польськи вони називаються - stacja kontroli pojazdów. Вартість техогляду легкового автомобіля, зазвичай близько 100 злотих. Після огляду Ви отримуєте акт техогляду-badanie techniczne.

Також вам доведеться заплатити, в ужонде за постановку автомобіля на облік і видачу номерів, Приблизна вартість - 200 злотих.

Оплата акцизу при першій реєстрації автомобіля

Якщо ви купили автомобіль за кордоном і перший раз реєструєте його в Польщі, то вам потрібно буде заплатити акциз. Розмір акцизу залежить від об'єму двигуна. Двигуни з об'ємом до двох літрів - 3,1% від вартості, понад два літри-18,6% від вартості автомобіля. Для сплати цього акцизу вам потрібно буде поїхати в митне управління-sluzba celna. До Кракові вона знаходиться за адресою - ul. Nad Drwiną 16 на самій околиці міста. Там потрібно буде заповнити анкету формату А3, яку можна отримати там же на місці. В анкеті потрібно вказати марку автомобіля, VIN номер, дату ввезення в Польщу, вартість в злотих (за курсом на день покупки) ставку акцизу (3,1% або 18,6%) яка залежить від об'єму двигуна і на підставі вартості автомобіля і ставки акцизу розрахувати суму акцизу, яку потрібно заплатити. Після заповнення анкети її потрібно віддати працівнику, який її вводить в базу. Оплата здійснюється банківським переказом, зі спеціальними реквізитами.

Після оплати акцизу за реєстрацію автомобіля, потрібно роздрукувати підтвердження. Це робиться через електронну систему. Потрібно зареєструватися на сайті puesc.gov.pl. на сайті буде розділ-pobierz potwierdzenie zapłaty akcyzy za samochód (отримати підтвердження сплати акцизу за автомобіль). Детальна інструкція по отриманню підтвердження є на сайті, або вfжно взяти роздруковану інструкцію в ужонде цілісному (sluzba celna) де ви заповнювали анкету.

Всі ці документи потрібно подати разом із заповненою анкетою на реєстрацію автомобіля у відповідну службу ужонда.

Також не забувайте, що без страхового поліса ОСЦПВ ви не можете їздити на автомобілі, і відразу після реєстрації вам потрібно буде придбати цю страховку.

Загальна вартість реєстрації б / в автомобіля з Німеччини в Польщі

Для прикладу візьмемо Opel Astra 1.7 Disel 2011 року - автомобіль був куплений в Німеччині і пригнаний до Польщі, де був поставлений на облік.

 • ціна автомобіля в Німеччині - 3300 євро.
 • бензин на переїзд з Німеччини до Польщі - 53 Євро
 • тимчасові номери для перегону з Німеччини до Польщі - 70 євро
 • техогляд - 100 злотих
 • регулювання розвал-сходження-95 злотих
 • Заміна масла та фільтрів - 305 злотих
 • переклад техпаспорта та акта купівлі-продажу польською мовою - 177 злотих
 • всі оплати в ужонді за постановку на облік-258 злотих
 • акциз за першу реєстрацію авто в Польщі-408 злотих
 • обов'язкова страховка ОСАГО на рік - 1297 злотих

Термін дії реєстрації та техпаспорта для іноземців

При реєстрації автомобіля в уженде, вам в техпаспорт ставлять спеціальний штамп, із зазначенням терміну дії техпаспорта. Це пов'язано з термінами дії документів дозволяють законне перебування в Польщі, наприклад по карті побиту.Дана відмітка ставиться не на підставі мельдунка, а на підставі документа про легальне довгострокове перебування на території Польщі:

 • Карта побиту
 • Децизія
 • Віза типу D

Прописка (мельдунек) взагалі не потрібна для постановки машину на облік, ви його навіть можете не мати - в такому випадку при реєстрації пишеться додаткова заява, що ви дійсно проживаєте за вказаною адресою.

Якщо у вас вже оновився даний документ - вам необхідно підійти до відділу реєстрації машин і показати його. Дана позначка буде Закреслена і від руки написана нова дата, до якої дійсний ваш новий документ.

Процедура безкоштовна і займає 5 хвилин. Зі слів працівників того ж відділу, в разі перевірки поліцією перевищення цієї дати означатиме недійсність техпаспорта з усіма наслідками, тому жартувати я б не рекомендував.