Громадський міський транспорт у Польщі - білети і ціни

Громадський міський транспорт у Польщі - білети і ціни

Основна інформація про міський транспорт у Польщі - квитки, ціни, проїзні та пільги.

Зміст:

Громадський транспорт у містах Польщі

Залежно від міста можна користуватися автобусами, трамваями, тролейбусами, метро та поїздами (електричками).

Польський громадський транспорт розвинений на високому рівні, ездить згідно з розкладом. Розклад із зазначенням маршрутів знаходиться на кожній зупинці, вказано час приїзду автобуса або трамвая, а також в хвилинах вказано час, через яке ви приїдете на потрібну вам зупинку. Розклад також можна дізнаватися в Інтернеті.

Проїзд у громадському транспорті здійснюється за квитками. Також можно користуватися електронними квитками на смартфоні.

Як і де купувати квитки, залежить від міста, але взагалі - купити можна в автоматах на зупинках та в транспорті, кіосках, магазинах, на пошті, у водія (не у всіх містах).

Квитки потрібно прокомпостувати в транспортному засобі. Штраф за проїзд без квитка (або з непрокомпаостованим квитком) становить від 180 злотих (близько 45 євро). Наявність квитка або електронного проїзного квитка контролери перевіряють спеціальними електронними приладами.

У кожному місті Польщі існує своя транспортна компанія, яка його обслуговує. Іноді їх буває кілька. Наприклад, у Варшаві за кількістю перевезених пасажирів лідирує ZTM w Warszawie (Zarząd Transportu miejskiego), в Кракові це ZIKiT (Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie), в Любліні - ZTM w Lublinie. Таких прикладів є багато і в кожному місті свій перевізник, свої ціни на квитки, свої суми штрафів при проїзді без квитка (з не активованим квитком тощо). У будь-якій державній установі, яка пропонує свої послуги з перевезення пасажирів діють знижки при пред'явленні студентського квитка (Legitymacji).

Існують 4 типи громадського транспорту в Польщі для перевезення пасажирів:

 • автобуси,
 • трамваї,
 • SKM (швидкі і повільні поїзди, які їздять в другу і навіть третю штрефу (зону) міста, тобто, фактично, в передмістя)
 • метро.

Якщо ви їздите часто, наприклад два рази в день, то вам може стане в нагоді міська карта (Karta Miejska) – карта, яку Ви поповнюєте 1 раз на місяць (або раз в три місяці: чим більше – тим вигідніше) і їздите будь-яким міським транспортом безкоштовно без обмежень в кількостях поїздок. Іноді можна побачити кондукторів (kanarów), які з'являються нізвідки (заходять в автобус під виглядом звичайних пасажирів) і перевіряють квитки. Їх можна побачити в будь-якому транспорті, навіть в переходах метро.

В середньому одноразовий квиток (одноразовий – це справді тільки його назва, Ви можете їхати декількома видами транспорту, головне, щоб термін від активації квитка до закінчення його придатності не перевищував 60 хвилин – 1 година) – середня вартість – 6 злотих.

Квиток добовий - за нього говорить його назва. З моменту активації у вас є 24 години на поїздки. Середня вартість такого квитка - 15 злотих.

Квиток тридобовий - у багатьох містах його вже скасували, але в деяких він ще доступний для покупки. 3 добу (72 години) на поїздки з моменту активації і заплатити вам за такий Квиток доведеться близько 30 злотих.

Міська карта терміном на 1 місяць – іменна карта (з вашим фото) дуже схожа по виду на банківську карту. Плюси покупки - при довгому перебуванні в місті (навчання-робота) ви багато економите на покупці даного виду квитка. Плюс до цього вам більше не доведеться купувати її – ви можете поповнити в будь-якому автоматі вашого перевізника (для прикладу в Варшаві автомати (kasowniki) ZTM стоять на кожній кінцевій станції, на дуже людних зупинках і майже в кожному автобусі, іноді в трамваях). Ціна даної карти в середньому 110 злотих, така ж карта терміном на 3 місяці обійдеться вам в 280 злотих.

Годинні квитки є універсальними, поділу за видами транспорту немає. Студентам денного і заочних відділень надається можливість покупки місячного студентського проїзного у всіх міських видах транспорту (трамвай, автобус) зі спеціальною знижкою 50%. Вартість місячного абонемента для студента з необмеженим числом поїздок - 15 євро.

Додатки з розкладом і маршрутами громадського транспорту Польщі

Jakdojade - з польської дослівно переводитися"як доїду". Цей ресурс створений з метою об'єднати в одному місці розкладу і маршрути руху громадського транспорту всіх великих міст Польщі. Простіше кажучи, на цьому сайті можна дізнатися як доїхати від пункту а до пункту Б за допомогою громадського транспорту. Також розклад автобусів, трамваєм та інших видів міського транспорту можна подивитися на сайті https://jakdojade.pl

moBILET - сервіс з купівлі квитків на громадський транспорт та електрички. При перевірці контролер може сканувати електронний квиток прямо з екрану мобільного телефону або планшета.

SkyCash - Після установки і підключення кредитної картки стануть доступні майже миттєві покупки квитків на автобус, трамвай і електрички, квитки в кіно, грошові перекази, поповнення телефону та ін квитки зберігаються в додатку в електронному вигляді, а контролери з радістю чекають ваші QR-коди. За поповнення рахунку SkyCash стягується додаткова комісія, тому краще платити карткою безпосередньо. Це може бути не так швидко, але зате точно дешевше. Android iOS

Таксі в Польщі

Приблизно ціни на таксі такі: близько 8-20 злотих за посадку + від 2 до 6 злотих за кілометр. Ціна може зміняться в залежності від часу доби, і зони через яку ви їдете. Якщо посадка коштує мало – багато заплатите за кілометраж і навпаки. У водія можна попросити чек (paragon) за його послуги і він не може вам відмовити. Майже у всіх містах Польши є Uber, Bolt, Free Now та подібні сервіси.

Громадський транспорт в різних містах Польщі

Порівняння цін на проїзд у міському транспорті в різних містах Польщі.

Краків

Міський громадський транспорт Кракова представлений автобусами і трамваями. Міський транспорт в Кракові дуже сучасний, зручний і недорогий (в порівнянні з іншими країнами Європи).

Автобуси ходять цілодобово і діляться на денні та нічні. Нічні ходять раз на півгодини або годину, денні частіше, згідно з розкладом, зазвичай кожні 10-20 хвилин.

Ціни на найпоширеніші квитки в 2023 році:

https://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-jedno-i-wieloprzejazdowych/

Квиток на 20 хвилин, коштує 4 злотих.

Квиток на 60 хвилин (або один проїзд), коштує 6 злотих.

Квиток на 90 хвилин, коштує 8 злотих.

Штраф за безквитковий проїзд у Кракові становить 240 злотих.

Як дістатися до Краківського аеропорту?

Аеропорт знаходиться в селищі Баліце відразу за виїздом з Кракова. З центрального залізничного вокзалу ходить швидкісна електричка, ціна квитка 17 злотих в одну сторону (час у дорозі ~ 15 хвилин). Або на автобусі номер 209, 300, 902 ціна квитка 6 злотих, час у дорозі близько 40 хвилин.

Актуальний розклад можна знайти на сайті Краківського аеропорту - http://www.krakowairport.pl

Вроцлав

Розклад трамваїв і автобусів можна перевірити тут.

Ціни на квитки на проїзд у Вроцлаві в 2023 році:

Квиток на 15 хвилин, коштує 3,20 злотих.

Квиток на 30 хвилин, коштує 4 злотих.

Квиток на 60 хвилин (або один проїзд), коштує 5,20 злотих.

Квиток на 90 хвилин, коштує 7 злотих.

Актуальну вартість проїзду на автобусах і трамваях Вроцлава найкраще перевіряти через сайт https://www.wroclaw.pl/komunikacja/mpk-wroclaw-ceny-biletow або додаток jakdojade.

C вересня 2019 знижений з 70 до 68 років віковий поріг для безкоштовного проїзду літніх людей - і планується подальше зниження до 65. Також подешевшає проїзний місячний квиток (наприклад, на всі лінії міста і агломерації з 86 до 72 zł), за рахунок усунення націнки на експрес - і нічні лінії.

Посилання на повний перелік пільгових пасажирів, які мають право на безкоштовний проїзд: https://www.wroclaw.pl/uprawnienia-do-ulg

Варшава

Всією транспортною мережею управляє Варшавське управління міськтранспорту (ZTM), з цього є єдиний дилет на міський і приміського транспорту, яким можна користуватися в приміських поїздах SKM і в трамваях, автобусах і метро. У Варшаві є дві зони: strefa 1 і strefa 2. Перша це територія столиці, друга – прилеглі містечка.

В столиця Польщі існує поділ на 20-і 75-іб 90-хвилинні одноразові квитки (пол. bilet czasowe ). Ціни на квитки (в 2023 році):

 • 20-хвилинні 3.40 злотих
 • 75-хвилинний проїзд ви заплатите 4.40 злотих.
 • 90-хвилинний білет - 7 злотих.

Вартість одноденних поїздок становить 26 PLN , доступні також так звані квитки вихідного дня (пол. bilet weekendowy).

Всі типи квитків і ціни можна знайти тут: https://www.wtp.waw.pl/ceny-i-rodzaje-biletow/

Всі квитки на громадський транспорт дійсні також на проїзд в метро.

Іменна карта (пол. Karta Miejska) - це картка з фотографією і даними користувача. Замовити її можна через Інтернет або особисто в пунктах обслуговування пасажирів (пол. Punkt Obsługi Pasażerów). Коштує така карта від 10 до 20 злотих в залежності від регіону. Студенти можуть використовувати студентське посвідчення в якості проїзного.

Пасажир повинен самостійно подбати про квитки. Кондуктори в транспорті відсутні, а з 2018 року також не можна купити квиток у водія.

Контролери є, а штраф за безквитковий проїзд – 160-280 злотих. Пам'ятайте про це і купуйте відповідні проїзні документи заздалегідь. Квитки на проїзд можна купити в кіосках (Relay або Ruch), в квиткоматах на автобусних, трамвайних зупинках, перонах, станціях метрополітену або в автоматі в салонах автобусів. Купувати квитки не складно, навіть не знаючи польської – в автоматах самообслуговування меню пропонується також і російською, оплата проводиться картою. У старих трамваях або автобусах іноді зустрічаються автомати в яких купити квиток можна тільки за монети.

Варшавський метрополітен запрацював не так давно – в 1995-му р.була запущена перша лінія. Сьогодні лінія M1 пов'язує південну частину Варшави, Кабати (Kabaty), з найпівнічнішою точкою, спальним масивом Беляни.
У центрі 1-а лінія перетинається з M2 на станції Świętokrzyska. Якщо M1 навряд чи зацікавить туристів, то M2, що стартує з ділової частини центрального району Воля (Wola) і проїжджає через Краківське передмістя (історична частина Варшави), берег Вісли і далі наступна повз Національного стадіону.

Дістатися до аеропортів Варшави можна на поїздах SKM і KM. На лініях S2 і S3 SKM за 4,40 злотих традиційно їздять в Окенце (Okęcie) до аеропорту Фридерика Шопена і в зворотному напрямку.

Також з цього аеропорту в центр пасажирів доставляє лінія rl km. Потяги цієї лінії довезуть вас в аеропорт в Модліні, розташований в Нови Двур Мазовецький. Добиратися до нього довше і менш зручно. Ви змушені будете ще під'їжджати до метрополітену на таксі/автобусі KM (квиток коштує 6 PLN). Як варіант-купіть квиток 2 в 1 "bilet lotniskowy" за 19 PLN. У вартість ВХОДИТЬ проїзд на лінії RL до станції "Modlin" і підвезення до самого аеропорту на спеціальному автобусі.

Гданськ

Ціни можна знайтит на офіційному сайті - https://mzkzg.org/bilety-jednorazowe-i-czasowe

За одноразовий квиток доведеться видати 4,80 (за електронний білет). За паперовий квиток ціна більше - 5,20 злотих. За спеціальні та нічні квитки ви заплатите на 1 злотий дорожче.

Електронні білети можна купувати в таких застосунках: GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash i zbiletem.pl

Лодзь

В Лодзе, як і у Варшаві, квитки діляться за часом: 20, 40 хвилин. Найдешевший квиток коштує 4,40 злотих. Одноденні квитки в цьому промисловому польському місті також недорогі - 18 злотих.

Щомісяця на іменний квиток доведеться видати 140 злотих, а штраф за проїзд "зайцем" становить 504 злотих.

Познань

Одноразові квитки в Познань коштують:

 • на 15 хвилин - 4 злотих
 • на 45 хвилин - 6 злотих
 • на 90 хвилин - 8 злотих

Інши типи квитків і ціни можно подивитися тут - https://www.ztm.poznan.pl/pl/cennik/taryfa-biletowa/

Катовіце

За одноразовий проїзд в Катовіце у громадському транспорті ви заплатите:

 • 20 хвилин - 4.60 злотих
 • 40 хвилин - 5.60 злотих
 • 90 хвилин - 6.60 злотих

Ціни на проїзд в інших містах Польщі

Ми не можемо виписати тут ціни на квитки у всіх містах в Польщі, але ви самі можете легко знайти це в гуглі, напищіть ceny biletow mpk + назва міста, наприклад - ceny biletow mpk katowice.

Пільговий проїзд для пенсіонерів у Польщі

У зв'язку з тим що серед іностранців у Польщі побутують різні думки про оплату проїзду пенсіонерів іноземців на міському громадському транспорті, ділюся наявною у мене офіційною інформацією по містах Краків і Варшава.

Два місяці тому були зроблені запити в транспортні організації обслуговуючих міський транспорт Кракова (ZIKIT) і Варшави (ZTM). З обох організацій прийшли ідентичні відповіді про те, що особам досягли 70-ти років, незалежно від їх громадянства, проїзд на громадському транспорті безкоштовний.

Але при перевірці квитків контролерами, таким особам обов'язково треба мати при собі будь-якої документ, що засвідчує особу, з фотографією і зазначеним роком народження. У випадку з іноземцями таким документом є паспорт, або посвідчення особи, або карта побиту і т. п.

За наявний у мене інформації такі пільги для іноземців досягли 70-ти років є не у всіх містах Польщі. Наприклад в Закопане це не діє. Тому особам досягли похилого віку відвідують інші міста необхідно уточнювати чи слід їм платити за проїзд на транспорті в тому місті чи ні.

Що стосується іноземців-пенсіонерів не досягли 70-ти років, то в Кракові і в Варшаві вони однозначно повинні оплатити повну вартість квитка на транспорт. На них пільги не поширюються.

Як купити квиток для проїзду в автобусах і трамваях Польщі

Через квитковий автомат

Класичний спосіб оплати, покупка паперового квитка. Вам потрібно знайти термінал для покупки квитка. У Польщі він називається "білетомат" і знайти його можна на зупинках громадського транспорту, але не на всіх підряд, а на найпопулярніших. Раніше білетомати були в кожному автобусі, трамваї, з 2018 року білетомати почали замінювати на термінали безпаперові.

Для покупки квитка в квиткоматі вам потрібно мати або готівку дрібних номіналів (злоті) або пластикову карту. Найзручніше мати карту для оплати проїзду.

Після того як Ви знайшли квиткомат, можете вибрати українську або іншу мову. За замовчуванням у квиткомах-Польська мова. В процесі покупки квитка потрібно слідувати підказкам на екрані. Зазвичай процедура покупки квитка проста, яка полягає у виборі типу квитка і типу оплати.

Також паперовий квиток можна купити в будь-якому кіоску, де є відповідне позначення (наприклад, кіоски RUCH).

Після того, як Ви зайшли в транспортний засіб, паперовий квиток потрібно обов'язково закомпостувати в терміналі в автобусі, трамваї.

Оплата карткою без паперового квитка

Нова система діє далеко не у всіх містах.

З недавнього часу в системі громадського транспорту Польщі відбулися зміни. На заміну квиткоматам прийшли нові термінали, які не видають квиток. Ви запитаєте « " а як же контролер дізнається що я купив/купила квиток?». У 2018 році контролери отримали нові сканери, які можуть з вашої пластикової карти вважати інформацію тільки по оплаті квитків. Тобто, якщо ви зустрінете контролера, то свою картку потрібно підвести в валідатору контролера, з якої він вважає інформацію по купленому квитку – токен (унікальний ідентифікатор транзакції). В руки контролеру передавати свою карту не потрібно.

Купівля квитків складається з двох кроків.

 1. Вибрати тип квитка (разовий, погодинний, добовий і т.д.).
 2. Здійснити оплату за допомогою безконтактної картки (готівку такі термінали не приймають!). Врахуйте, що картка повинна бути безконтактною і не запитувати PIN код на операції з невеликою сумою. У терміналі немає можливості вставити картки і ввести пінкод.

При необхідності можете змінити мову терміналу перед покупкою квитка. Спочатку-польську, можна змінити на: українську, англійську, німецьку.

Додаток на смартфоні

Можна скористатися одним з додаток, наприклад jakdojade для оплати проїзду.

Спочатку вибираєте тип квитка, потім оплачуєте квиток (потрібно заздалегідь перевести гроші в додаток).

Контролері потрібно буде показати QR код який буде згенерований при покупці.

Додатки для купування квитків у Польщі:

 • GoPay
 • jakdojade.pl
 • moBiLET
 • mPay
 • SkyCash
 • zbiletem.pl

Радимо прочитати:

Електронна податкова у Польщі існує вже певний час і постійно розширює свій функціонал та покращує навички....

З початком війни увага до фінансових операцій українців зросла. Чому так? Збільшився ризик відмивання...

Укрзалізниця здійснює регулярне залізничне сполучення з наступними містами Європи:

Одна з переваг, які надає карта побиту у Польщі, це можливість вільно відвідувати країни шенгенської зони....

Чи варто побоюватися поліції в Польщі?