Чи буде зменшено допомогу для біженців у Польщі?

У мережі оприлюднили дані щодо змін, які стосуються осіб зі статусом UKR. Ці зміни стосуються різних пільг та допомоги, яка зараз надається українським біженцям. Правила, які є актуальними наразі дійсні лише до вересня 2024 року.

У нашій статті ми розповімо більш детально про зміни, які чекають на біженців з України, що перебувають у Польщі.

Зміст:

Загальна інформація актуальна на сьогодні

На сьогоднішній день відомо, що режим тимчасового захисту у Польщі планується продовжити до березня 2025 року (зараз він діє до 04.03.2024 року). Однак, згідно з інформацією у ЗМІ, пільги для біженців будуть продовжені лише на шість місяців, протягом яких планується розробити нові правила надання допомоги.

Уряд Польщі має намір провести консультації з міністерствами, місцевою владою та організаціями, які займаються наданням допомоги. Представник польського уряду зазначив, що такі зміни наразі вкрай необхідні, адже фінансова підтримка з боку держави має бути надана лише тим, хто потребує її найбільш.

Які зміни чекають на українців у Польщі?

Завдяки Спеціальному закону українці отримали можливість жити на території Польщі на таких самих умовах, як і громадяни країн Європейського Союзу, включаючи повний доступ до освіти, охорони здоров’я та ринку праці.

Уряд Польщі пообіцяв додаткові пільги, такі як харчування, житло, а також понад 500 різних привілеїв, включаючи одноразову допомогу — 300 злотих та доступ до допомоги нарівні з громадянами.

Однак у найгіршому сценарії розвитку подій ці норми можуть зазнати змін. На даний момент немає більш детальної інформації про можливі коригування.

Що стало причиною для змін?

Дослідження, проведене Варшавським університетом, вказує на те, що з кожним днем поляки все менш схильні надавати беззастережну підтримку українцям та виступають проти надання соціальних пільг та зловживань дорогим захистом.

Подібні зміни спостерігаються і в інших країнах. Наприклад, у Норвегії нещодавно було запроваджено суворіші правила для біженців з України. Люди, які їдуть у відпустку, позбавляються статусу біженця, оскільки уряд країни вважає, що їхній повіт означає відсутність потреби у захисті.

За даними гуманітарних організацій, подібні проблеми також існують у Польщі, що стає очевидним на прикордонних переходах, через які щодня не лише приїжджають, а й їдуть близько 20 тисяч громадян України. Відповідно до польського законодавства, біженцям дозволено залишати країну на строк до 30 днів.

Наразі інформації вкрай мало. Однак ймовірність того, що дані, представлені у виданні, є вірними, дуже висока. Підтверджують це слова заступника міністра внутрішніх справ Польщі, Вієслава Щепанського, який в одному з недавніх інтерв’ю зазначив, що уряд відводить собі півроку для розробки відповідних змін до закону.