Що буде з українськими біженцями після березня 2025 року в Чехії: Віт Ракушан озвучив плани на дебатах “Без цензури”

У п’ятницю 23 лютого міністр внутрішніх справ Віт Ракушан провів спеціальні дебати “Без цензури” в Празі. На захід запросили чехів, українців і всіх охочих, щоб поговорити про те, як ми разом живемо в Чехії. “Що буде з українськими біженцями після березня 2025 року в Чехії?” — прозвучало найперше запитання від українців.

 

Протягом двох годин присутні могли поставити запитання міністру, висловити думки і поділитися досвідом проживання в Чехії.

Що планують робити з українськими біженцями після березня 2025

Одне з питань, яке найбільше цікавить сьогодні біженців, — це майбутнє перебування українців в Чеській Республіці після того, як вичерпається термін візи тимчасового захисту, який українці отримають вже втретє після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. До 15 березня 2024 року в Чехії триває реєстрація на продовження візи тимчасового захисту. Другим кроком процедури продовження є вклейка візи ще на рік, яка буде дійсна до березня 2025 року.

Про плани щодо подальшої долі українців, які рятуються від війни в Чехії, розповів міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Зокрема під час дискусії прозвучало питання щодо того, як продовжуватимуть візи і чи надаватимуть можливість легального перебування в Чехії економічно активним людям, які працюють, сплачуюють податки і намагаються інтегруватися в чеське суспільство і вивчили чеську мову?

Зараз йтеться про два основні кроки щодо того, як продовжувати перебування українців і з яким статусом.
  • По-перше — тривають заклики, щоб на рівні Європейського союзу рішення про те, будуть візи продовжуватись чи не будуть, ухвалили і озвучили вже до кінця червня.
  • По-друге — працюють вже над підготовкою чеського законодавства. Розглядають способи, як уможливити людям, які хочуть залишитися в Чехії на довготривалий час чи назавжди, легальне перебування.

 

Зрозуміло, однією з тих умов буде те, про що ви питаєте — це економічна самодостатність, наявність роботи, незалежність від нашої системи допомоги. Такі люди, звичайно, отримають певний тип права на довгострокове перебування.

— відповів міністр Віт Ракушан

 

Але хотів би переконати вас, що якщо продовжуватиметься війна (ми всі сподіваємось, що вона закінчится швидко), то певного типу тимчасовий захист тут у Чеській Республіці існуватиме і після березня 2025 року. Отже, після березня 2025 року буде продовжуватись певний тип тимчасового захисту. А тим людям, які тут захочуть залишитися або, принаймні, залишитися надовго, ми хочемо дати можливість перейти до іншого типу права на перебування” — прокоментував плани щодо подальшої долі соціально та економічно активних українців міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан

Політик також додав, що остаточні рішення ще залежатимуть від загальних висновків від Європейського союзу. Крім того, планують вести переговори з опозицією. Окільки важливо, щоб всі правові підстави з цього питання зберігалися довго і були стабільними.

 

Радимо прочитати:

У Польщі можна лікуватися в державних медичних установах (безкоштовно) або приватних (платно). Щоб...

Более 2 лет украинцы пользуются безвизовым режимом. Иногда незнание элементарного не позволяет...

Багато хто з нас звикли до так званої прописки, яку іноді досить отримати без вагомих підстав. У Польщі...

Заняття з релігії в польських школах дедалі частіше стають предметом дискусії серед батьків у соціальних...

Список праздничных, выходных и нерабочих дней в Польше на 2021 год.