Правила перетину кордону з Польщею по печатці або децизії

Що потрібно знати при перетині кордону з Польщею. Чи можна виїжджати якщо у вас ще немає карти побиту?

Зміст:

Правила перетину кордону з печаткою про розгляд справи або децизією про Карту Побиту

У містах, які є найбільш популярними серед мігрантів (Варшава, Вроцлав, Краків і т.д.) досить поширена ситуація, коли у людини приймають документи на тимчасове / постійне проживання (карта побиту), а рішення про його надання / відмову доводиться чекати більше року.

Очевидно, що за цей час Віза закінчується у всіх, якою б тривалою вона не була. Тим більше, що людина має законне право подати документи на побит навіть і в останній день дії візи.

Так з'явився специфічний сленг серед мігрантів у Польщі:

перебувати на печатці - означає статус, коли людина має підтвердження подачі документів на отримання тимчасового / постійного побиту. Такий документ дозволяє легально перебувати на території Польщі. З таким документом можна виїхати з Польщі в Україну без штрафних санкцій. Інших можливостей пересування людина не має. Правда, тут існує кілька варіантів розуміння, що таке і "печатка" - це може бути штамп, поставлений в закордонний паспорт іноземця (зокрема - Український), а може бути окремий листок, на якому зазначено, що документи на карту подані, є дата і штамп. Існують версії, що печатка в паспорті - це документ, а папірець з печаткою - немає. Це не так. В якому вигляді людина отримала підтвердження його легального статусу перебування в Польщі залежить не від нього, а від польських чиновників, тому польські прикордонники з цим відповідно

мати децизію - чи означає дочекатися того щасливого моменту, коли людині поштою приходить лист від місцевого органу влади про розгляд його документів на побит і прийняття позитивного рішення з цього питання. Після цього пластикову карту, яка є основним документом, що підтверджує відповідний статус, доведеться чекати ще місяць.

За останні пару років, коли перебування на печатці / децизії стало тривалим і набуло масових масштабів, українці вже звикли, що повинні залишатися в Польщі до самої перемоги - тобто, або до отримання бажаного "пластику" (карти) або до вичерпання всіх можливостей для оскарження негативної децизії.

У самому крайньому випадку розглядався варіант поїхати додому, там знову оформити візу і їхати за своєю децизією / картою по візі, дочекавшись появи доступних днів у візовому коридорі відповідно до типу отриманої візи.

Трохи поліпшив ситуацію безвіз. Але все таки виникає безліч питань: які документи потрібні для перетину кордону, що запитують і так далі.

Чи можна в'їхати до Польщі за печаткою про подачу документів на карту побиту?

Все залежить від того як довго ви перебуваєте в Польщі.

Головне, що потрібно знати (вказано на сайті прикордонної служби):

"Перебування без обов'язку отримання візи, не може тривати довше, ніж 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. При розрахунку 90 днів враховуються попередні короткострокові перебування іноземця, наприклад, на основі раніше отриманої візи Шенген, безвізу та перебування в Польщі на підставі печатки про подання документів на карту побиту. Відповідно до норм ЄС всі короткострокові перебування підсумовуються".

Офіційна відповідь прикордонної служби Польщі: https://strazgraniczna.pl

Таким чином, дні очікування децизії / випуску картки, безвізові дні та перебування на візі з підсумовуються і разом не можуть становити більше 90 днів протягом будь-яких 180-ти днів.

Це означає, що для тих, хто очікує децизію, дні шенгенського коридору будуть вичерпані завжди (при очікуванні децизії більше 90 днів з урахуванням безвізу та віз), адже процедура розгляду заяви на тимчасове перебування майже ніколи не буває коротшою за 3 місяці.

Також очевидно, що людина, яка на законних підставах чекає рішення по карті побиту, має також право на свободу пересування і, значить, кожен людина в очікуванні децизії має право поїхати додому. Але не повернуться назад в Польщу (або іншу країну Шенгену)!

Тобто, якщо сумарний термін перебування в Польщі по візі з (бізнесової, туристичної, шопінгової), з біометричним паспортом в рамках безвізового руху і на печатці досяг 90 днів протягом півроку, то заїхати в Польщу можна або з картою побиту (яку людина якраз чекає ) або на підставі національної візи D.

Розглянемо кілька прикладів і різних ситуацій.

Отже, які документи потрібно мати / як поводитися / чого очікувати, якщо:

Людина знаходиться в Польщі, документи на карту подані, ні печатки, ні децизії ще немає.

Чи можу я поїхати у відпустку до Німеччини чи іншої країни? Паспорт не біометричний

На жаль. Для виїзду в Україну потрібна мінімум печатка / підтвердження факту подачі документів. За таких умов перебування в Польщі є легальним. Але в інші країни ЄС поїхати не вдасться. Єдиний варіант-їхати у відпустку в Україну, робити біометричний паспорт і вже з ним мати можливість подорожувати. Або ж робити туристичну шенгенську візу в діючий паспорт.

Людина перебуває в Польщі, має печатку в паспорті про подачу документів.

Типовий приклад: здала на карту побиту ще в грудні, досі не маю децизії, а в жовтні закінчується паспорт, Чи можу я без децизії поїхати в Україну і повернутися вже за біометричним паспортом?

Так, можна. Підставою для безпроблемного перетину кордону з Польщі в Україну буде печатка. Не має значення в якому вигляді. Прикордонники мають доступ до бази даних поданих заяв на побит. Підставою для в'їзду до Польщі буде наявність біометричного паспорта. Мета поїздки-отримання децизії.

Є печатка. Чи можна поїхати з Польщі до Італії на машині?

В такому випадку поїздка - досить великий ризик. Ваша печатка-це документ, який дозволяє легально перебувати в Польщі. Якщо у вас біометричний паспорт і не вичерпані 90-й днів перебування в Шенгенській зоні, ви можете в'їхати в країну ЄС.

Питання тільки в тому, щоб коректно перетнути кордон і отримати відмітку в паспорті про такий перетин. Для цього, наприклад, можуть підійти країни ЄС, які ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах: Болгарія, Кіпр, Румунія і Хорватія.

Вже є повідомлення, що таке можливо: тиждень тому ми летіли з Польщі до Хорватії за біометричними паспортами, у нас були не печатки, а папірець про вньоску з печаткою.

Маю печатку. Термін дії віз закінчився. Паспорт не біометричний. Чи обов'язково я повинен в'їжджати в Україну з Польщі, могла б в'їхати з Угорщини?

Для прикордонників Угорщини Польська "печатка" не є документом, який легалізує перебування в Шенгенській зоні. Тому кордон Україна-Шенгенська зона варто перетинати саме з Польщі.

Чи можу я виїжджати за межі Польщі, в країни Шенгенської зони, в період очікування карти, користуючись шенгенською візою?

На даний момент перебуваю в Польщі, була піврічна робоча віза D. Останній в'їзд до Польщі був у червні на підставі цієї візи. Ще до її закінчення, подала документи на карту Побиту на підставі працевлаштування. Також у мене є актуальна Польська Шенгенська віза на 2 роки (з 2016 по 2018 рік).

За наявності доступних днів шенгенського коридору ви можете подорожувати Шенгенською зоною. Єдине застереження-всередині Шенгенської зони (майже) немає внутрішніх кордонів. Тому, якщо в Шенгені у вас перевірять документи і неможливо буде встановити, коли саме ви поїхали з Польщі і скільки днів перебуваєте в Шенгені на підставі візи з, то можуть виникнути складності. Тому подорожувати по Шенгену можна, але варто все ж отримати в паспорт штамп з датою, коли ви в'їхали в шенген по візі С.наприклад, можна поїхати в ту країну, яка ще не зняла внутрішній кордон (це Болгарія, Кіпр, Румунія і Хорватія). З іншого боку, якщо ви не порушуєте терміни перебування в Шенгені по візі з (90 днів з 180) - то це не повинно бути вашою проблемою, як їх коректно обчислити. І ще один важливий момент. Якщо у вас буде штамп перетину шенгенського кордону по візі з, А назад ви повернетеся до Польщі без зворотного штампа, то у вас вичерпаються 90 днів шенгенського коридору, і тільки потім почне діяти печатка (така позиція польських прикордонників).

Людина знаходиться в Польщі, має децизію але ще не отримав карту

В такому випадку діцизія є достатнім документом, щоб виїхати з Польщі в Україну і заїхати по безвізу з України в Польщу. Мета приїзду до Польщі - отримання Карти.

Дитина у віці 7 міс., Народилася в Польщі. Отримала децизію, повинна з батьками виїхати в Україну і через кілька тижнів знову повертатися до Польщі, карту виготовити не встигли, але дитина має біометричний паспорт. Не буде проблем при перетині кордону?

Про виїзду з Польщі ніяких застережень немає. В'їзду-подібні перетину кордону вже траплялися. Напередодні подорожі різні профільні структури давали батькам коментарі, що суперечать один одному.

На практиці вийшло наступне: Польський прикордонник подивився децизію, запитав " коли термін отримання Карти?", Попередив, що карту обов'язково треба отримати протягом 90 днів.
Підсумок-з децизією і біометричним паспортом дитина може в'їхати до Польщі.

Людина знаходиться в Польщі, має діючу карту побиту, і печатку про подачу документів на нову карту

Маю чинну річну картку до 31-го серпня, біометричний паспорт та печатку, що документи на нову картку подані у червні. Чи зможу я заїхати по безвізові, припустимо 2 вересня?

Відповідь: якщо вам принципово повернутися вже після закінчення дії карти, то ви, звичайно, зможете заїхати 2 вересня по безвізовому режиму. Але 31 Серпня ви зможете заїхати по старій карті і не витрачати свої 90 днів безвізу. Вони вам зможуть стати в нагоді, якщо нову карту доведеться чекати занадто довго.

Людина перебуває в Україні, хоче приїхати до Польщі

Три дні тому отримав позитивну децизію (сталий побит), але другий тиждень вже перебуваю в Україні, можу заїхати за біометричним паспортом?

Відповідь: ймовірно, так. З маленьким уточненням. При перетині кордону перевірятимуть, чи не вичерпані у вас дні шенгенського коридору (треба відрахувати 180 днів тому і з тієї дати до дня перетину кордону ви повинні бути в Шенгенській зоні за візою з / безвізових не більше 89 днів).

Маю децизію і звичайний, не біометричний паспорт. Як я можу приїхати до Польщі, щоб отримати картку?

Зараз є неофіційна інформація, що консульства оформляють візи на тій підставі, що у людини є децизія. Це-логічно. Адже людина вже отримала дозвіл на перебування в країні, надавши при цьому необхідний пакет документів. Відповідно, він має право приїхати і отримати карту. Єдине питання, яке тут може виникати - на який термін буде відкрито таку візу і якого типу. Адже карта побиту це аналог візи типу D. якщо вона вже випущена, то візу d відкрити не можна - у людини може бути тільки одна Віза певного типу.

Відкривати візу з на 90 днів теж не має сенсу, адже щодо Польщі вона потрібна рівно на 1 день, тільки для перетину кордону. У Польщі перебування стає легальним на підставі децизії. Тобто, якщо людина не планує подорожувати за межі Польщі протягом найближчих 3-х місяців, то можна просити одноразову шенгенську візу хоч і на 1-2 дні. Якщо плани подорожей по Європі-то краще просити шенгенську візу 90/180, але для обгрунтування потреби в такій візі однієї децизії, швидше за все, буде мало.

Загальні рекомендації по всіх перерахованих вище варіантів перетину кордону.

При прийнятті рішення про поїздку, отримання біометричного паспорта / національної візи слід врахувати наступне:

  • в Україні зараз дуже високий попит на біометричні паспорти, є проблеми із записом у черзі
  • біометричний паспорт можна замовити в консульстві України в Польщі. Обійдеться він дорожче (від 600 злотих) і випускається довше
  • при перетині кордону є окрема черга подорожуючих з біометричними паспортами і окрема - з візами. Перша рухається значно швидше
  • Якщо ви заїдете по безвізові - то у вас спочатку вважаються дні перебування в Шенгені навіть якщо у вас є децизія (адже децизія не є візою). Тому, навіть при наявності децизії, у вас спочатку вичерпаються дозволені 90 днів в Шенгені, а потім перебування в країні буде легалізована децизією / картою.
  • Якщо вам доведеться чекати карту більше 90 днів, то ви на ті ж 90 днів обмежите себе в можливостях подорожі - в Україну поїхати зможете, в іншу країну ЄС - ні, в не Шенгенської країну - тільки при наявності відповідної візи. Якщо ви отримаєте карту швидше, ніж за 90 днів, то варто подумати про те, щоб перетнути кордон ще раз і в'їхати вже по карті, щоб припинити витрачати "шенгенські" дні. Раптом, вони вам знадобляться?

Зараз поширені твердження, що у людини, яка чекає карту в Польщі, "Шенгенський" коридор завжди вичерпаний. Це помилкове твердження. Закон зворотної сили не має. Правило, процитоване нижче діє тільки з 11 червня і дні шенгенського коридору вважаються одноразово - відразу після перетину кордону. Після вичерпання "шенгенських" днів людина отримує такий же статус, як і на національній візі.

Джерело - https://leewadia.wordpress.com/2017/07/30/decyzja/

Do obliczenia dozwolonego okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego nie wlicza się okresu pobytu na samej stampili, natomiast należy mieć na uwadze, że okres pobytu na stampili rozpoczyna się nie z dniem jej otrzymania, lecz z dniem wyczerpania okresu pobytu, do którego cudzoziemiec był uprawniony w ramach ruchu bezwizowego. To oznacza, że dopiero po wykorzystaniu całego okresu pobytu przysługującego w ramach ruchu bezwizowego, następuje płynne przejście na uprawnienia wynikające ze złożenia w terminie wniosku na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE. Джерело

Чи вважається час перебування в Польщі по карті побиту або національної візи в термін перебування в рамках безвізу?

На сайті Генерального Консульства РП в м. Луцьк (як і на інших сайтах консульств Польщі), зазначено: «слід враховувати, що попередні періоди перебування на основі дозволу на перебування або національної візи не враховуються при розрахунку тривалості перебування в рамках безвізового режиму».

На сайті варти граничної зазначено: "перебування без обов'язку отримання візи, не може тривати довше, ніж 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. До 90 днів додаються також попередні короткострокові перебування іноземця, наприклад, на основі раніше отриманої візи Шенген (також до 11 червня!). Відповідно до норм ЄС всі короткострокові перебування підсумовуються".

Крім того, прикордонна служба Польщі роз'яснює, що якщо іноземець приїхав в рамках безвізового режиму і подав заяву на отримання дозволу на перебування (карту побиту), то його перебування в Польщі вважається легальним на підставі штампа в паспорті, що підтверджує подачу такої заявки. А відлік перебування починається не з моменту, коли поставили штамп в паспорт, а з моменту закінчення 90 днів перебування.

Виходячи із зазначеного вище виходить, що у 90 днів дозволених по безвізу не входять дні проведені в Польщі по ВНЖ (карті побиту) а також по національній польській візі. Але враховуються дні проведені в Шенгенській зоні по візі (в тому числі дні до введення безвізу) за останні 180 днів з передбачуваної дати виїзду з Польщі (або Шенгенської зони).

Радимо прочитати:

Довіреність у Польщі повсюди супроводжує іноземця. Особливо якщо це стосується бюрократичних питань, тоді...

Существует несколько путей для получения гражданства Германии. Рассмотрим их в этой статье.

Можно ли найти работу или подработку студенту который учится в Чехии? Разбираемся.

Кроки з оформлення автомобіля у Німеччині. Zulassungsstelle, які документи потрібні, вартість реєстрації авто.

Серед вимог для переходу з тимчасового захисту на довготривале проживання — перебування на візі ТЗ мінімум...