Як перевірити дійсність продовженого тимчасового захисту?

До 30 вересня триває отримання візових наліпок у відділеннях МВС. Станом на початок квітня 116 тисяч людей вже вклеїли візи. Решту понад 200 тисяч біженців мають терміни до кінця вересня 2024 року. Як перевірити дійсність продовженого тимчасового захисту в разі потреби?

 

Перевірити дійсність продовженого тимчасового захисту можна будь-коли онлайн. Для цього необхідно ввести дату народження і номер справи заяви на продовження терміну дії тимчасового захисту на сайті FRS.

Номер справи можна знайти в PDF-підтвердженні, яке можна завантажити в профілі, або в електронному листі з підтвердженням, який надійшов після запису на візит до МВС.

Картинка: Facebook Naši Ukrajinci

Що робити, якщо страхова, банк чи роботодавець вимагають підтвердження перебування в Чехії?

Перевірити дійсність продовженого тимчасового захисту онлайн може, як сама особа з ТЗ, так і держустанови, страхові компанії чи роботодавець. Також біженці, щоби довести своє перебування у Чехії, поки очікують на візову наліпку, можуть надати “Підтвердження продовження тимчасового захисту”.

Чимало питань виникають із центром зайнятості, зокрема з оформленням фінансової допомоги. Після продовження ТЗ, біженці подаються на допомогу, як і раніше. Якщо виникає помилка, потрібно особисто піти в центр зайнятості за місцем проживання та надати підтвердження.

Скільки біженців продовжили тимчасовий захист у Чехії?

320 тисяч біженців із України продовжили тимчасовий захист. Минулого року ця цифра становила 297 тисяч осіб. Загалом станом на квітень 2024 року в Чехії перебуває 338 736 осіб із ТЗ. Водночас близько 50 тисяч людей не продовжили ТЗ.

Від лютого 2022 року Чехія видала близько 600 тисяч віз тимчасового захисту. Тобто половина з усіх виданих віз — були або скасовані, або не продовжені.

Серед біженців:

  • економічно активних людей 61% — жінки, 39% — чоловіки;
  • дітей до 18 років — 26%;
  • пенсіонерів — 4%.

Радимо прочитати:

На початку року в Чехії потрібно подати так зване daňové přiznání (податкова декларація) за минулий рік. Це...

Розстрочка у Польщі — це один з найпопулярніших видів споживчого кредитування, особливо коли це стосується...

Заняття з релігії в польських школах дедалі частіше стають предметом дискусії серед батьків у соціальних...

Покупки у розстрочку в Польщі така ж сама звичайна процедура, як і в усьому світі. Адже розстрочка — це один з...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...