Чи можна виїжджати з Чехії до отримання нової візи: продовження тимчасового захисту до 2025 року

З 8 січня до 15 березня тривала онлайн-реєстрація на продовження тимчасового захисту до 2025 року. Після успішної реєстрації, потрібно відвідати відділення МВС для отримання візової наклейки. Багато людей запитують, чи можна виїжджати з Чехії до отримання нової візи?

 

На інформаційному порталі для іноземців відповідають:“Поїздки до інших країн Шенгенської зони можливі лише за наявності дійсного закордонного паспорта та дійсної візової наклейки”.

Чехія поінформувала інші країни Шенгенської зони про видачу “Підтвердження електронної реєстрації на продовження тимчасового захисту”. Проте рекомендують перевіряти умови в’їзду в обрані країни. Крім того, таке підтвердження не замінює закордонний паспорт чи візову наклейку.

Що потрібно мати з собою під час поїздки?

  • Щоби виїжджати з Чехії без візи, необхідно завантажити, роздрукувати і мати з собою підтвердження про успішну реєстрацію на продовження візи тимчасового захисту.
  • А також краще утриматися від поїздок до країн, які не входять до Шенгенської зони (крім України).

Де знайти підтвердження?

Це підтвердження можна знайти в обліковому записі користувача на Інформаційному порталі для іноземців. Документ з’явиться після успішної онлайн-реєстрації на продовження тимчасового захисту.

На скільки днів можна виїхати з Чехії з тимчасовим захистом?

На офіційній сторінці МВС Чехії вказано, що тимчасовий захист не скасовують, якщо людина виїжджає на тривалий період часу. Але поїздки на понад 10 робочих днів можуть вплинути на деякі умови перебування в Чехії:

  • соціальне житло;
  • надання фінансової допомоги;
  • місце в школі для дитини;
  • також це вплине й на медичне страхування.

Серед іншого, у МВС Чехії  відповіли: “Біженці можуть поїхати в Україну на термін, який є конче необхідним для вирішення особистих справ, і цей період не повинен бути непропорційним тривалості дозволеного перебування. Тимчасовий захист був наданий, як захист від конфлікту, тому ми не рекомендуємо подорожувати до місць війни”.

 

Радимо прочитати:

Заработки украинцев в Польше в три раза выше, чем в Украине?

Европейские страны, готовясь к следующей волне пандемии, ужесточают ограничения.

Порядка 20% мигрантов, которые пробовали свои силы на рынке труда Польши, больше не намерены возвращаться и...

Хотя многие жители Германии считают, что все очень дорого,  по сравнению с другими европейскими странами...

Німецький інтернет: якість, огляд провайдерів, підключення до домашньої мережі, зміна постачальника....