Замок Пругоніце (Průhonice) – один з найгарніших у Чехії, входить до спадщини ЮНЕСКО

Замок Пругоніце (Průhonice) та великий парк – один із найвідоміших паркових зон Чехії. Це унікальний природний комплекс, де представлена місцева флора у всій своїй першозданній красі.

 

Зміст:

Пругоницький Замок разом із Пругоницьким Парком є національною культурною пам’яткою та частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Він настільки казковий і неперевершений, що став справжнім майданчиком для зйомок казок. Тут знімали такі чеські казки: «Нехай летить лелека» (Ať přiletí čáp), «Королева» (královno) , «Хай живуть духи!» (Koloběžka první), «Перший самокат» (Koloběžka první), «Чарівна торбинка» (Kouzelný měšec), «Плавець» (Plaváček), «Попелюшка» (Popelka), «Принцеса із золотою зіркою» (Princezna se zlatou hvězdou), «З бісами не жартують» (S čerty nejsou žerty), «Третій принц або три ветерана» (Třetí princ či Tři veteráni).

Відчути себе, ніби у казці може кожен. Мальовничі краєвиди і неповторні ландшафти, 250 гектарів землі та близько 2000 сортів рослин – все це зовсім поруч із Прагою. Всього 7 кілометрів від столиці і ви потрапляєте у великий природній комплекс.

Тут можна провести цілий день і все одно не побачити всі куточки, а тому хочеться повертатися сюди знов і знов. Тим більше, що в будь-яку пору року в Пругоницькому парку відкриваються для огляду неймовірні пейзажі.

На сьогодні замок є резиденцією Ботанічного інституту Академії наук Чеської Республіки.

Як дістатися:

Замок Пругоніце разом із Парком розташований в однойменному селі в районі Прага-Захід.

Адреса: Zámek 1, 252 43 Průhonice.

Громадським транспортом: з Праги – від станції метро C “Opatov” автобусами № 363, 357 і 385 до станції “Průhonice”.

Авто: На шосе D1, ВИЇЗД 6, Průhonice – з площі виїхати на автостоянку перед замком Průhonice.

Години роботи:

Січень – березень – 1.1. – 31.3.
понеділок – неділя 08:00 – 17:00
Квітень – жовтень – 1.4. – 31.10.
понеділок – неділя 07:00 – 19:00
Листопад – грудень – 1.11. – 31.12.
понеділок – неділя 08:00 – 17:00

Вхід: платний. Актуальну ціна за вхід можна дізнатися тут.

Щоденна плата за вхід на сезон 2023

Квитки в парк можна придбати в касі біля головного входу в замок або в касі біля входу «Hájovna». Продаж закінчується за 30 хвилин до закриття парку. 

Сторінка історії:

«Я хотів створити парк, який би відображав натуральний справжній характер місцевості. У своїй роботі я керувався лише природою, хоча завжди використовував і властивості рельєфу. Я намагався створити різноманітні пейзажі, які добре вписувалися б у середньочеський ландшафт».

Граф Ернст Емануель Сільва-Тароука, засновник парку Пругоніце
А. Е. Сільва Тарука. Джерело: pruhonickypark.cz

 
Замок у стилі неоренесансу доступний для громадськості лише частково. Але його красою можна помилуватися у Лицарському залі, який є улюбленим місцем для весільних обрядів, або його екстер’єрами, дворами, парками навколо. Сам парк був заснований у 1885 році графом Ернестом Емануелем Сільва-Тарука. В ньому, крім лісів з екзотичними деревами, легко знайти вільні луки або великі альпійські сади.

 

Для неспішних прогулянок парком відвідувачі можуть скористатися численними стежками загальною довжиною близько 40 км.

Прогулянка в будь-яку пору року

Парк є ідеальним місцем для релаксації та романтичної прогулянки. Всією родино, з дітьми чи вдвох із коханою людиною – тут знайдеться куточок для всіх.

Пругоницький парк обов’язково варто відвідати наприкінці травня, коли цвітуть рододендрони. Однак ви можете вирушити сюди і в будь-яку іншу пору року, і завжди вам буде чим помилуватися.

Окрім художньо-історичного значення парк має і дендрологічну цінність, у ньому можна знайти близько 1600 видів рослин. Унікальна колекція рододендронів налічує близько 8000 екземплярів 100 видів та сортів. В останні роки парк є притулком багатьох видів рослин і тварин. На його території збереглися цінні лісові та лугові сорти і породи.

Використовуйте Календар подій в парку Пругоніце (Průhonice), щоб спланувати програму відвідин до комплексу. Прогулянку можна доповнити заходами, які нерідко влаштовують на території парку.

При створенні парку були використані первинні лісові масиви та їх дорослі дерева, які створили основу для нових насаджень. Таким чином вдалося зберегти деякі природні території, подекуди залишилися дерева використали для затінення чи захисту нових насаджень. 

Характерною рисою є вільне розташування паркових зон. Дерева і чагарники чергуються з відкритими луками, зі ставками, струмками, водоспадами.

Крім прогулянки на території можна отримати послуги. Наприклад замовити місце для проведення весілля, фото – відеозйомки, екскурсії.

Відвідати парк і замок Пругоніце (Průhonice) – це гарна ідея на вихідні, якщо ви знаходитесь у Празі. Також відвідини цього місця можна розглядати як виліт на вихідні, якщо ви мешкаєте і далі від столиці. Поруч є готелі і ресторани.

 

Радимо прочитати:

Сколько зарабатывают украинцы в других странах Европы.

Совет министров Польши принял постановление о размере минимальной заработной платы и размере минимальной...

Польща, країна з багатою історією та динамічним економічним зростанням. Стабільна економіка, різноманітні...

У Польщі розпочався період складання податкових декларацій на дохід для фізичних осіб (PIT) за 2023 рік. Він...

Щомісячний внесок в ZUS є зобовʼязанням індивідуального підприємця у Польщі. Платіж має здійснювати не...

Популярне на сайті