Чи можуть українці з тимчасовим захистом або візою толерантності купити авто у Чехії та “поставити на чеські номери”?

Чи можуть українські біженці з тимчасовим захистом купити авто у Чехії та отримати чеський номерний знак? Які правила діють для тих, хто має візу толерантності? Редакція ProUkraїnu звернулась за офіційним коментарем до Міністерства транспорту Чеської Республіки.

 

Зміст:

Придбане у Чехії авто

Коли ідеться про купівлю транспортного засобу, для українців із тимчасовим захистом та візою толерантності діють однакові правила. Такі громадяни України можуть придбати автівку в Чехії або іншій країні ЄС, але не можуть отримати стандартний чеський номерний знак.

Міністерство транспорту Чехії на запит від редакції ProUkraїnu підтвердило: “Власником транспортного засобу, зареєстрованого в Реєстрі дорожніх транспортних засобів, може бути іноземець з тимчасовим захистом або візою толерантності. Але водієм транспортного засобу відповідно до закону про умови експлуатації транспортних засобів на дорогах, може бути особа, яка має дозвіл на постійне проживання (trvalý pobyt), дозвіл на довгострокове проживання (dlouhodobý pobyt) або отримала притулок (azyl) на території Чеської Республіки“.

Таким чином, тимчасовий захист та віза толерантності не спадають до категорії дозволів на перебування у Чехії, які дозволяють зареєструвати транспортний засіб. Люди з одним з таких дозволів на перебування повинні зареєструвати авто на “тимчасові номери” для експорту. Така реєстрація діє три місяці, тож її необхідно поновлювати.

Термін дії такого номерного знака для вивезення не пов’язаний з терміном дії візи тимчасового захисту або толерантності. У разі використання транспортного засобу після закінчення терміну дії реєстраційного знака для вивезення транспортного засобу, власник може звернутися до уповноваженого органу із заявою про видачу нового реєстраційного знака того ж типу” — коментує Мінтранс Чехії.

Авто з України

Водночас і надалі діє правило, що автівки українців з тимчасовим захистом або візою толерантності, які були придбані в Україні та привезені до Чехії, підлягають реєстрації.

У Міністерстві транспорту наголошують: українці, які проживають в Чехії з візою тимчасового захисту або толерантності, можуть користуватися авто з українськими номерними знаками протягом періоду, що перевищує 6 місяців у календарному році. Але таке авто необхідно зареєструвати. З 1 січня 2024 року така реєстрація обовʼязкова. Зареєструвати авто потрібно не пізніше ніж через 7 днів після отримання тимчасового захисту або візи толерантності. Зробити це потрібно у відповідному реєстру водіїв залежно від місця проживання. При цьому реєстрація українських авто та подальші внесення змін безкоштовні.

Реєстри водіїв у містах Чехії можна знайти на мапі:

У Міністерстві транспорту наголошують: “З 1 січня 2024 року керування транспортним засобом з українською реєстрацією без реєстрації вважатиметься правопорушенням, яке карається штрафом до 30 000 чеських крон. Обов’язок реєстрації не поширюється на українські транспортні засоби, що перебувають у міжнародному русі, тобто такі, що лише проїжджають через територію Чеської Республіки“.

За даними мінтрансу, лише у січні в Чехії було зареєстровано 18,5 тисяч автівок на українських номерах.

 

Радимо прочитати:

На початку року в Чехії потрібно подати так зване daňové přiznání (податкова декларація) за минулий рік. Це...

Розстрочка у Польщі — це один з найпопулярніших видів споживчого кредитування, особливо коли це стосується...

Заняття з релігії в польських школах дедалі частіше стають предметом дискусії серед батьків у соціальних...

Покупки у розстрочку в Польщі така ж сама звичайна процедура, як і в усьому світі. Адже розстрочка — це один з...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...