Скорочення безплатного проживання у Чехії: що робити вразливим особам з 1 вересня? Відповідає МВС та Мінпраці

З 1 вересня 2024 року відбудеться скорочення безплатного проживання у Чехії. Термін проживання в екстреному житлі становитиме 90 днів. Минулого року влітку Уряд Чехії в Lex Ukrajina 5 вже ухвалював зменшення періоду проживання до 150 днів. Проте цього разу зміни стосуватимуться всіх біженців без винятку, включно з вразливими особами. Редакція ProUkraїnu звернулася до МВС та Мінпраці Чехії з питаннями, як це працюватиме та що робити тим, хто не в змозі орендувати житло самостійно.

У МВС Чехії відповіли: “З самого початку система екстреного проживання та притулку була задумана, як тимчасове рішення. Не йшлося про те, це буде постійним рішення та працюватиме на довготривалу перспективу. Так, зміни з 1 вересня 2024 року забезпечать, щоби ця система виконувала свою початкову роль, тобто можливість безплатного проживання безпосередньо після приїзду”.

Саме тому було ухвалене рішення про скорочення безплатного проживання у Чехії до 90 днів для всіх осіб з тимчасовим захистом у Чехії, незважаючи на вразливість, пояснюють у МВС.

Відповідно до цього, всі біженців, зокрема, й вразливі особи, повинні орендувати та оплачувати житло самостійно, якщо станом на 1 вересня вичерпали 90 днів в екстреному житлі.

Що робити вразливим особам, які не в змозі орендувати житло самостійно?

“Вразливі особи з особливими потребами, які не зможуть самостійно забезпечити житло, можуть скористатися компенсаційними та підтримувальними засобами соціальної підтримки“, — відповіли у МВС.

ProUkraїnu звернулися за уточнення до Мінпраці Чехії, про які саме засоби йдеться. Там відповіли, що проживання осіб з тимчасовим захистом підтримують наданням фінансової допомоги. А також для вразливих осіб збільшили виплати на житло: в зареєстрованому житлі — 6 000 крон на особу, та 4 800 крон на особу в незареєстрованому житлі. Крім того, біженці можуть отримати надзвичайну невідкладну допомогу внаслідок надзвичайної події, як втрата або загроза втрати житла. Така допомога може бути призначена повторно впродовж календарного року до 20 розмірів прожиткового мінімуму.

Серед іншого, юридична консультантка з МОМ Тереза Ібрагім розповіла, що Мінпраці готує додаткові виплати для вразливих осіб, але поки що немає інформації, які саме будуть суми та умови отримання. Найімовірніше це стане відомо влітку.

Які є способи знайти житло до вересня?

У МВС Чехії радять або орендувати житло, або домовитися з гуртожитком про подальшу оплату проживання.

 

Радимо прочитати:

Система оподаткування у Польщі — це дуже важлива частина процесу для створення бізнесу індивідуальними...

Карта Поляка - це офіційний документ, що підтверджує польське коріння власника. Вона дає людині право...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...

Багато українців з високою кваліфікацією, бажаючи продовжити роботу в Польщі за освітою, стикаються з...

Індивідуальне підприємство — це перший крок до розвитку бізнеса. Пройшовши всі організаційні питання варто...