Студенти у Польщі: вступ у польські виші для українців

На сьогоднішній день у Польщі проживає велика кількість українців, серед яких дуже багато дітей, які планують у майбутньому вступати у польські виші. Майбутні студенти у Польщі мають знати всі нюанси та заздалегідь готуватись до вступу. 

У нашій статті ми розглянемо кроки вступу до польських університетів для українських студентів.

Зміст:

Вибір університету та спеціальності

Вибір правильного університету та програми навчання — ключовий етап у вступі до польських вишів. Польща пропонує різноманітні навчальні програми англійською мовою, що робить країну привабливою для міжнародних студентів, включаючи українців. 

Ось кілька кроків, які допоможуть вам зробити правильний вибір: 

 1. Дослідіть університети
 • Вивчіть рейтинги університетів у Польщі, такі як QS World University Rankings або Times Higher Education, щоб отримати уявлення про їхню академічну репутацію.
 • Уточніть, в яких галузях університет спеціалізується та які програми пропонує. Деякі університети можуть бути більш відомими у певних областях, таких як технології, медицина або мистецтво.
 • Пошукайте відгуки від студентів, які вже навчаються чи навчалися у вибраних вами університетах. Вони можуть дати цінні поради та рекомендації.
 1. Виберіть спеціальність.
 • Визначте, які галузі знань вас цікавлять та які кар’єрні можливості ви хотіли б дослідити після закінчення навчання.
 • Уточніть вимоги щодо вступу на обрану спеціальність. Деякі програми можуть вимагати певних іспитів або попереднього досвіду у певній галузі.
 • Переконайтеся, що університет пропонує програми англійською мовою, якщо ви не готові вивчати польську мову. Деякі університети пропонують також інтенсивні мовні курси для міжнародних студентів.

Після того як ви проведете ретельний аналіз та зробите свій вибір, переконайтеся, що ви розумієте всі вимоги до вступу та готові надати необхідні документи для успішного проходження процесу надходження.

Збір документів

Збір необхідних документів — також один із найважливіших етапів у процесі вступу до польських університетів. Для успішного проходження цього етапу важливо бути організованим і дотримуватись усіх вимог університету. 

Ось докладний список документів, які будуть потрібні для надходження.

Загальні документи

Більшість університетів пропонує онлайн-форми для подання заявок на вступ. Переконайтеся, що ви заповнили всі поля правильно та надали всю необхідну інформацію.

Для підтвердження вашої особи вишу потрібна копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Документи про освіту

Надайте копію атестата про закінчення середньої школи з перекладом польською або англійською мовами. Якщо ви вже закінчили бакалаврат або магістратуру, додайте також копії дипломів та транскриптів оцінок.

Додаткові документи

До додаткових документів можна віднести наступні: 

 • Сертифікати про проходження іспитів.
 • Рекомендаційні листи.
 • Мотиваційний лист.
 • Докази фінансової спроможності

Перед тим, як надіслати документи, переконайтеся, що всі документи повністю відповідають вимогам університету, і проведіть необхідну попередню перевірку, щоб уникнути можливих помилок або проблем у процесі розгляду вашої заявки.

Проходження вступних іспитів чи інтерв’ю

Після збору всіх необхідних документів деякі університети можуть провести вступні іспити чи інтерв’ю. Ці етапи надають можливість університету оцінити вашу академічну підготовку, мотивацію та придатність для обраної програми навчання. 

Якщо ваш вибраний університет потребує вступних іспитів, вам варто підготуватися, вивчивши матеріали, рекомендовані університетом, та пройти практичні тести чи пробні іспити. 

Якщо університет проводить інтерв’ю, підготуйте відповіді на типові питання, такі як ваші академічні інтереси, професійні цілі та причини вибору даного університету та програми навчання. 

Пам’ятайте, що успішне проходження вступних іспитів або інтерв’ю може суттєво підвищити ваші шанси на вступ, тому підготуйтеся до цих етапів ретельно та відповідально.

Подання заявки та сплата вступного внеску

Після успішного завершення всіх попередніх етапів ви готові подати заявку на вступ до обраного університету. Зазвичай цей процес починається з онлайн-подання заявки на офіційному сайті університету. 

Крім заповнення заявки, вам може знадобитися сплатити вступний внесок, який підтверджує вашу серйозність та інтерес до обраної програми. 

Цей внесок зазвичай не повертається і може змінюватись в залежності від університету та програми навчання. Тому перед поданням заявки уважно ознайомтеся з вимогами та термінами оплати, щоб уникнути можливих затримок або проблем у процесі розгляду вашої заявки.

Адаптація та початок навчального процесу

Після прибуття до Польщі починається процес адаптації до нового життя та навчання у країні. В першу чергу вам потрібно зайнятися пошуком житла та реєстрацією в університеті. Оформіть всі необхідні документи для тимчасового проживання, такі як дозвіл на проживання та студентський квиток.

Також рекомендується відкрити банківський рахунок у місцевому банку для зручності управління своїми фінансами у Польщі. Ознайомтеся з культурою та звичаями країни, щоб швидше адаптуватися та почуватися комфортно.

Після завершення адаптаційного періоду ви зможете розпочати навчання. Навчальний процес може включати лекції, семінари, практичні заняття та інші активності, що залежать від обраної програми навчання та спеціальності.

Не забувайте звертатися за допомогою до міжнародного офісу університету чи студентських організацій, якщо у вас виникнуть питання чи труднощі у процесі адаптації та навчання. Вони можуть запропонувати необхідну підтримку та ресурси для успішного старту вашого студентського життя у Польщі.

Майбутні студенти у Польщі — це ті люди, які мають реальну можливість здобути якісну європейську освіту. Дотримуючись цього гайду, ви зможете впорядковано та успішно пройти всі етапи вступу та розпочати новий розділ своєї навчальної та життєвої кар’єри у Польщі.

Радимо прочитати:

Заработки украинцев в Польше в три раза выше, чем в Украине?

Европейские страны, готовясь к следующей волне пандемии, ужесточают ограничения.

Порядка 20% мигрантов, которые пробовали свои силы на рынке труда Польши, больше не намерены возвращаться и...

Хотя многие жители Германии считают, что все очень дорого,  по сравнению с другими европейскими странами...

Німецький інтернет: якість, огляд провайдерів, підключення до домашньої мережі, зміна постачальника....