Автошколи у Польщі: де шукати курси по водінню 

Перед тим, як отримати польські права, вам потрібно буде набратись практики та вивчити ПДР, допомогти у цьому можуть хороші автошколи у Польщі. Від вибору курсів залежить те, наскільки якісний досвід ви отримаєте та як добре здасте екзамени. 

У нашій статті ми розповімо, як вибрати автошколу у Польщі та на що треба звернути увагу під час вибору. 

Зміст:

Що собою являють центри для підготовки водіїв? 

Центр навчання водінню — це приватна організація, що спеціалізується на навчанні майбутніх автомобілістів перед їх іспитами на отримання прав водія. Основна увага приділяється ліцензуванню таких центрів, що підтверджує їхню законну діяльність. Державні органи ретельно контролюють роботу цих установ. Наявність усіх необхідних документів підтверджує легальність дій Центру навчання водінню.р

Серед обов’язкових критеріїв для таких центрів слід зазначити наявність окремого приміщення, розрахованого на проведення занять для групи щонайменше 10 осіб, а також наявність тренувального майданчика для практичних занять. Ці деталі є важливими при виборі курсів водіння.

Відзначимо також різницю між Центром навчання водінню та Центром підвищення майстерності водіння. Останній призначений для покращення навичок водіння у водіїв, які вже мають права, і часто фокусується на практичних уроках безпеки на дорогах.

Автошколи у Польщі: вартість курсів 

Ціна за курс водіння може змінюватись в залежності від різних факторів:

 • Категорія керування. Вартість може змінюватися в залежності від обраної вами категорії водійських прав. Наприклад, категорія B (легкові автомобілі) може бути дешевшою, ніж категорія C (вантажівки).
 • Розташування автошколи. Ціни можуть відрізнятися залежно від міста чи регіону, де знаходиться автошкола. У великих містах ціни можуть бути вищими через високий попит.
 • Формат навчання. Вартість може змінюватись в залежності від обраного формату навчання. Індивідуальні заняття зазвичай дорожчі за групові.
 • Досвід та репутація автошколи. Більш відомі та досвідчені автошколи можуть встановлювати вищі ціни за свої послуги.

Ось зразкові ціни на різні послуги автошколи в Польщі на даний момент:

 • Медична довідка — близько 200 злотих. Це обов’язковий документ для отримання прав водія.
 • Базовий курс водіння — від 2600 до 4500 злотих. Цей курс включає теоретичні та практичні заняття, а також підготовку до іспитів.
 • Додатковий годинник водіння — від 80 до 120 злотих за годину. Ці заняття можуть бути корисними для додаткової практики перед іспитами.
 • Теоретичний іспит — приблизно 50 злотих. Це плата за складання іспиту на знання правил дорожнього руху.
 • Практичний іспит — від 200 до 250 злотих. Це плата за практичну перевірку ваших навичок керування.
 • Видача посвідчення водія — 100,50 злотих. Після успішного складання іспитів вам потрібно буде сплатити плату за видачу посвідчення водія.

Умови для вступу на курси водія

Умови для вступу на курси водіїв у Польщі:

 • AM (мопеди, легкі квадроцикли) — доступно з 14 років.
 • A1 (мотоцикли до 125 куб.см.), B1 (квадроцикли) — з 16 років.
 • A2 (мотоцикли до 35 кВт), B (легкові автомобілі), C1 (вантажівки від 3,5 до 7,5 т) — 18 років.
 • C (вантажний транспорт), C+E (вантажні транспортні засоби з причепом), D1 (малі автобуси до 17 пасажирів) — з 21 року.
 • A (мотоцикли), D (автобуси) — з 24 років.

Однак, існують різні варіації та винятки, включаючи спеціалізовану техніку.

Тривалість навчання у автошколі 

Тривалість навчання ділиться на декілька видів: 

 • Теоретична підготовка — навчальний план включає щонайменше 30 годин занять. При цьому одна навчальна “година” становить 45 хвилин. В рамках цього часу також можуть бути проведені курси першої допомоги або вони можуть бути організовані окремо від основного курсу.
 • Практичні заняття — обов’язкова норма становить щонайменше 30 годин. Тут година триває стандартні 60 хвилин.

Загальна тривалість навчання в автошколі залежить від того, як навчальні години буде розподілено по днях тижня. Звичайно, регулярні та часті заняття дозволять швидше засвоїти матеріал, ніж заняття з інтервалами.

Важливо відзначити, що автошколи можуть пропонувати студентам додатковий навчальний годинник для більш глибокого вивчення матеріалу або для практичних занять на дорозі. Це може бути особливо корисним для тих, хто хоче додаткової практики перед складання іспитів.

Як проходить навчання у автошколах? 

Ось основні етапи:

 1. Отримання медичного висновку, що підтверджує готовність до навчання.
 2. Оформлення Profil Kandydata na Kierowcę – вашого профілю водія-кандидата.
 3. Теоретичні заняття.
 4. Практичні уроки водіння.
 5. Внутрішній іспит у рамках автошколи (зазвичай входить до програми).
 6. Складання державних іспитів з теорії та практики.
 7. Отримання прав водія.

Сам процес навчання починається з третього етапу та закінчується п’ятнадцятим. Однак без медичного висновку та проходження іспитів отримати права водія неможливо.

Зверніть увагу, що навчання на автоматичній коробці передач дасть вам право керувати тільки автомобілями цієї категорії. Цю деталь варто враховувати під час виборів типу навчання.

Чи можуть іноземці навчатись у Польщі в автошколі? 

Офіційне законодавство не встановлює обмежень для іноземців, які бажають проходити навчання водійським навичкам у цій країні. Проте ключовою умовою є законний статус перебування на території Польщі.

Деякі автошколи можуть висунути додаткові вимоги до іноземних студентів. Наприклад, може знадобитися проживання в Польщі не менше 185 днів перед початком навчання. Ця вимога може здатися неоднозначною, але вона не порушує чинного законодавства та може бути застосована певними навчальними закладами.

Якщо у вас є плани на короткострокове перебування у Польщі, рекомендується заздалегідь уточнити цей момент у вибраної автошколи, щоб уникнути непорозуміння та уточнити всі нюанси навчання іноземних студентів.

Як обрати автошколу? 

Вибір автошколи — важливий етап на шляху до здобуття водійських навичок. Ось ключові фактори, які допоможуть вам зробити правильний вибір:

Розташування

Локація автошколи грає роль у доступності курсів. Це також може впливати на вартість навчання та умови для практичних занять. Наприклад, навчання у центрі міста може бути дорожчим, але дозволяє отримати цінний досвід їзди в умовах міського руху.

Репутація автошколи та інструктора

Вибирайте автошколу з гарною репутацією та досвідченими інструкторами. Не лише досвід школи важливий, а й професіоналізм конкретного інструктора. Від його методики та підходу залежить ефективність навчання.

Оцініть методику викладання

Деякі автошколи пропонують наглядові поїздки, що дозволяють оцінити стиль роботи інструктора. Це чудовий спосіб зрозуміти, чи підходить вам даний метод навчання.

Ціна навчання

Ціна — не єдиний критерій, але все ж таки важливий. Не забувайте уточнити, що входить у вартість: навчальні матеріали, програмне забезпечення, додаткові платежі.

Гнучкий графік

Вибирайте графік, який відповідає вашому розкладу. Наприклад, ранкові, денні чи вихідні курси з різними часами занять.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете вибрати автошколу, яка відповідає вашим потребам та допоможе ефективно підготуватися до складання іспитів.

Автошколи у Польщі 

На даний момент офіційні рейтинги автошкіл відсутні, але неофіційні дослідження представлені у великій кількості. Багато спеціалізованих ресурсів публікують свої рейтинги, їх об’єктивність джерела залишається під питанням.

Рейтинг заснований на курсах категорії B. Ціни в рамках однієї школи можуть змінюватись в залежності від популярності курсу та часу подання заявки.

Ось рейтинг шкіл у Варшаві: 

 1. OSK ENIGMA. Адреси: ul. Grochowska 194/196 (Praga); al. Solidarności 117 lok. 311 (Śródmieście); ul. Powstańców Śląskich 61 (Bemowo); ul. Patriotów 309B lok. 26 (Wawer), Варшава. Ціни: від 3 800 до 4 100 злотих
 2. Ośrodek Szkolenia Kierowców MODEL. Адреси: ul. Mehoffera 26 lok. 25 (Tarchomin); ul. Bazyliańska 20 (Bródno); ul. Wólczyńska 57 (Bielany), Варшава. Ціни: від 3 100 до 3 300 злотих
 3. Auto Szkoła LAMBO. Адреса: ul. Radarowa 28 (при WORD Radarowa) OKĘCIE, OCHOTA, MOKOTÓW, Варшава. Ціни: від 3200 до 4000 злотих
 4. Moto Start. Адреси: ul. Racławicka 30; pl. Wilsona 16 (Bielany/Żoliborz); al. KEN 59 (Ursynów); ul. Grójecka 78 (Ochota); ul. Królowej Marysieńki 21 (Wilanów); pl. Politechniki 1 (Centrum); Górczewska 97 (Bemowo/Wola), Варшава. Ціни: від 3200 до 3500 злотих
 5. OES – Nauka jízdи. Адреси: ul. Targowa 66 lok. 30 (Praga); al. Wilanowska 208/29 (Mokotów), Варшава. Ціни: від 2 900 до 3 800 злотих
 6. Auto Szkoła «Smile». Адреса: ul. Podczaszyńskiego 4 (Metro Słodowiec – metro stare Bielany), Варшава. Ціни: від 3 450 до 4 450 злотих
 7. MILA. Адреси: ul. Lechicka 14 (при WORD Radarowa – Ochota); Patriotów 162 (Wawer), Варшава. Ціни: від 3 200 до 4 150 злотих

Рейтинг автошкіл у Кракові:

 1. OSK Stach. Адреси: ul. Loretańska 16 sala nr 3 (будинок Zespołu Szkół Energetycznych); ul. Łamana 2a, Краків. Ціни: від 3 099 до 3 599 злотих
 2. Ośrodek Szkolenia Kierowców Jurex. Адреси: ul. Friedleina 6; ul. Łokietka 3, Краків. Ціни: від 3 000 до 3 600 злотих
 3. Quattro Nauka Jazdy. Адреса: ul. Karmelicka 39/3 — Найвища здача серед найбільших шкіл у Кракові, Краків. Ціни: від 3 099 до 3 499 злотих
 4. Ośrodek Szkolenia kierowców ALBAR. Адреса: ul. Prądnicka 32, Краків. Ціни: від 2 800 до 3 200 злотих
 5. AUTO AKADEMIA KRAKÓW. Адреса: ul.Balicka 77, Краків. Ціни: від 2 900 до 3 500 злотих
 6. G.P.S. OŚRODEK SZKOLENIOWY. Адреса: pl. gen. Władysława Sikorskiego 2/2, Краків. Ціни: від 2 900 до 3 350 злотих
 7. ROBEX Ośrodek Szkolenia Kierowców. Адреса: al. Mickiewicza 5 (будинок Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 — вхід з вул. Humberta), Краків. Ціни: від 2 899 до 3 399 злотих

Тепер розглянемо, рейтинг шкіл у Вроцлаві:

 1. Kursant. Szkoła jízdи, kurzy, szkolenia. Адреса: ul. Tarnogajska 5/9, Вроцлав. Ціни: від 3 400 до 3 600 злотих
 2. SAFE DRIVING KOWALCZYK & TAJSIAK. Адреса: Piastów 2A/2, Вроцлав. Ціни: від 3 700 до 3 890 злотих
 3. MOTOFRAJDA. Адреса: ul. Sudecka 82/G2, Вроцлав. Ціни: від 3 000 до 3 500 злотих
 4. OSK JAZDA. Адреси: ul. Ciepła 15/50 (партер); al. Armii Krajowej 4c/6, Вроцлав. Ціни: від 2 700 до 3 100 злотих
 5. Szkoła Nauki Jazdy Ekspert. Адреса: ul. Kazimierza Wielkiego 9/210 (бардзка-заняття практичні станції іспиту), Вроцлав. Ціни: від 2 500 до 2 900 злотих
 6. Akademia Dobrej Jazdy. Адреси: ul. Sienkiewicza 128; ul. Bierutowska 1A, Вроцлав. Ціни: від 2 800 до 3 100 злотих
 7. Szkoła Jazdy TORNADO. Адреса: ul. Kazimierza Wielkiego 7 (бардзка 30 заняття практичні станції іспиту), Вроцлав. Ціни: від 2 400 до 2 600 злотих

Ось інформація про рейтинг автошкіл у Гданську:

 1. go!auto. Адреса: al. Grunwaldzka 99/101, Гданськ. Ціни: від 2 700 до 3 000 злотих
 2. Ośrodek Szkolenia Kierowców “Efekt”. Адреси: ul. Burzyńskiego 10 (SP nr 48 sala 036); Marcina Dragana 25/26; Człuchowska 6, Гданськ. Ціни: від 2 850 до 3 000 злотих
 3. OSK LEKCJA Kaliszak Marek. Адреса: ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 1, Гданськ. Ціни: від 2 700 до 3 000 злотих
 4. Ośrodek Szkolenia Kierowców Poldek. Адреса: ul. Pilotów 3 (DK Młyniec) p. 10, Гданськ. Ціни: від 2 700 до 2 900 злотих
 5. Ośrodek Szkolenia Kierowców «AS». Адреси: ul. Kartuska 128; ON LINE; JAWORZNIAKÓW 29; KARTUSKA 128, Гданськ. Ціни: від 3 100 до 3 250 злотих
 6. OSK Motobit. Адреса: Piastowska 98a, Гданськ. Ціни: від 2 500 до 2 700 злотих
 7. OSK Lider. Адреса: ul. Wały Piastowskie 1 lok. 302A, Гданськ. Ціни: від 2 900 до 3 150 злотих

Рейтинг автошкіл у Лодзі:

 1. Auto Szkoła LIDER Hanna-Smoleń Sabała. Адреси: ul. Armii Krajowej 32 (Retkinia); ul. Rzgowska 57 (G); ul. Заchodnia 22 (Bałuty/Manufaktura); ul. Rojna 25 (Teofilów), Лодзь. Ціни: від 2 800 до 3 300 злотих
 2. Auto Szkoła EXPERT. Адреса: ul. Wyszyńskiego 97, Лодзь. Ціни: від 2 800 до 3 000 злотих
 3. Auto Szkoła Paulina Małkowska. Адреса: Grabowiec 10F, Srebrna Polana 49 (коло Bricomarche, Konstantynów Łódzki), Лодзь. Ціни: від 2 800 до 3 050 злотих
 4. GIRLS SCHOOL – skoła nauki jízdи DLA KOBIET. Адреса: al. Kościuszki 3, Лодзь. Ціни: від 3 000 до 3 200 злотих
 5. DRIFT OSK. Адреси: ul. Retkinska 145; ul. Tatrzańska 21 (павільйон 1, поверх 1, вхід з боку); ul. Obywatelska 56, Лодзь. Ціни: від 3 000 до 3 500 злотих
 6. Auto Szkoła ZEBRA Marcin Baryga. Адреса: Bratysławska 2; Łódź Chojny — ul. Rzgowska 62 lok. 5, Лодзь. Ціни: від 3 000 до 3 500 злотих
 7. Auto Szkoła Driver. Адреса: ul. Zachodnia 21; ul. Broniewskiego 2, Лодзь. Ціни: від 2 600 до 2 850 злотих

Автошколи розташовані майже у кожному великому місті Польщі. Кожен курс унікальний — від ціни до спектру послуг, рівня престижу та безлічі інших факторів.

При виборі курсів водіння в Польщі важливо уважно порівнювати всі доступні параметри, щоб ощадливо та ефективно отримати бажаний рівень навчання.

Радимо прочитати:

На початку року в Чехії потрібно подати так зване daňové přiznání (податкова декларація) за минулий рік. Це...

Розстрочка у Польщі — це один з найпопулярніших видів споживчого кредитування, особливо коли це стосується...

Заняття з релігії в польських школах дедалі частіше стають предметом дискусії серед батьків у соціальних...

Покупки у розстрочку в Польщі така ж сама звичайна процедура, як і в усьому світі. Адже розстрочка — це один з...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...