Місця для гриля у Варшаві – Де посмажити шашлик у Варшаві

Коли настають сонячні дні, ми набагато більше часу проводимо поза домом, і навколо часто відчувається ароматний запах шашлику. Але де можна розпалити вогнище для гриля, якщо ви живете в місті і не маєте доступу до власного саду? Дехто смажить на балконі, але це не завжди дозволено, до того ж страви, приготовані в мальовничій обстановці, смачніші! Представляємо список місць для жителів столиці. Місця для грилю у Варшаві – подивіться, де можна розпалити гриль, не турбуючись про штраф!

 

Зміст:

Чи можна розпалити вогнище, щоб посмажити шашлик у Варшаві?

Коли температура на вулиці підвищується, що ми нарешті можемо вийти без куртки, ми все більше часу проводимо на вулиці. Пікнік, організований в мальовничій місцевості на березі річки або в квітучому парку – ідеальна ідея для проведення часу з близькими. Охочих розпалити багаття чи посмажити шашлики просто неба теж не бракує – адже мало хто з жителів міста має доступ до власного городу.

Проте чи можна влаштувати шашлик у Варшаві без штрафу? Звісно, можна! Звичайно, робити це потрібно в спеціально відведених місцях, стежачи, щоб нікому не заважати. Також надзвичайно важливо запобігти ризику пожежі – ви повинні постійно тримати гриль під контролем. Столиця Польщі дуже доброзичлива до любителів шашликів – ви можете легко організувати шашлик у багатьох громадських місцях. Причому список доступних місць дуже різноманітний – це не тільки міські парки, а й пляжі на річці Вісла, міські ліси, території біля ставків і рекреаційні галявини.

Ми рекомендуємо готувати на грилі в місцях, де правила чітко дозволяють розпалювати багаття або смажити гриль. Надзвичайно важливою є частина третя статті 82 Кодексу про дрібні правопорушення, зміст якої такий: «Той, хто розпалює вогонь у лісі, на лісових масивах, у луках, на торфовищах і на пустощах, а також на відстані до 100 м від них, поза відведеними для цього місцями або палить тютюн, за винятком місць на дорогах з твердим покриттям і місць, призначених для людей, карається арештом, штрафом або доганою» Тому найкращі місця – це ті, де спеціально відведені зони для любителів страв на грилі.

Місця для гриля у Варшаві

Дозволене чи заборонене грілювання в даному місці визначається положеннями правил, встановлених керівником даної території. На початку кожного сезону варто шукати максимально актуальну інформацію, адже правила іноді змінюються. Якщо ви не знайшли чіткого положення в нормативних актах, зверніться до управління зелених насаджень столиці, щоб розвіяти сумніви. Список місць відпочинку у Варшаві, де приготування гриля не є порушенням, містить багато пропозицій, тому ми розділили їх на різні типи. Крім того, на деяких майданчиках для гріля є міські мангали (безкоштовні), якими можуть користуватися всі бажаючі. Ви знайдете всю інформацію нижче.

Варшава – місця в парках для гриля:

У Варшаві ви можете легко організувати шашлик у парку – у різних районах міста ви знайдете аж з десяток парків, дружніх до любителів шашлику. Ось повний список:

 1. Парк Agrykola
 2. Парк Bródnowski
 3. Парк Czechowicki
 4. Fort Bema 
 5. Fort Włochy 
 6. Fosa i Stoki Cytadeli
 7. Парк Glinianki Sznajdra
 8. Парк Górczewska
 9. Парк im. Karola Beyera
 10. Парк im. Marka Kotańskiego
 11. Парк im. Romualda Traugutta
 12. Парк Tadeusza Mazowieckiego
 13. Парк Kazimierzowski
 14. Парк Kępa Potocka – część żoliborska
 15. Парк Kombatantów
 16. Парк Marszałka
 17. Rydza-Śmigłego
 18. Парк Mirowski
 19. Парк Obwodu Praga Armii Krajowej
 20. Парк Picassa
 21. Pole Mokotowskie
 22. Парк Praski 
 23. Парк przy ul. Ludnej
 24. Парк Skaryszewski Teren Паркowy przy Człuchowskiej, ul. Anieli Krzywoń, ul. Synów Pułku
 25. Парк ze Stawami Cietrzewia
 26. Парк ze Stawem Koziorożca

 

Парки у Варшаві, де НЕ можна робити гриль

Незважаючи на те, що список дозволених місць дуже великий, є й місця, де шашлик заборонений. Тож перед тим, як розпалити барбекю в тому чи іншому парку, перевірте, чи не входить він у список заборонених місць:

 • В парку Saskim
 • В парку Ujazdowskim
 • В парку Krasińskich
 • W Skwerze I Dywizji Pancernej
 • В парку Szczęśliwickim
 • В парку Z. Malickiego

Шашлик у Варшаві – в якому міському лісі дозволено смажити шашлик?

Розпалювати багаття та користуватися мангалом у лісі можна лише у спеціально відведеному місці. Тут важлива стаття 30 Закону про ліси, яка звучить так: «У лісових масивах, серед лісових масивів і в межах 100 метрів від межі лісу не можна розпалювати вогнища поза встановленими місцями». Що це за місця?

 • Рекреаційна галявина на вул. Papirusów в лісі Młociny
 • Рекреаційна галявина в заказнику в лісі Kabacki на ul. Rydzowej i ul. Muchomora

Колись популярне місце в лісі Бемово закрили у 2016 році. Щоправда, дехто все ще влаштовує тут багаття чи шашлики, але це може призвести до штрафу.

Гриль у Варшаві – інші місця

Окрім вищезгаданих місць, Варшава також пропонує інші зелені зони та місця відпочинку, де можна організувати гриль з близькими. Любителі мальовничих краєвидів неодмінно будуть раді дізнатися, що в столиці є кілька пляжів на річці Вісла! Крім того, міські мангали доступні в багатьох місцях, зокрема: на пляжі біля мосту Понятовського, Саському пляжі та пляжі біля пристані.

 • Дитячий майданчик біля вул. Kiersnowskiego
 • Пляж біля мосту М. Склодовської-Кюрі
 • Пляж біля мосту Понятовського (“Poniatówka”)
 • Пляж Празький
 • Пляж Сакський
 • Пляж біля Плити Десанту (у районі парку ім. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego)
 • Ставок Jeziorzec
 • Niebiańska Plaża Aluzyjna
 • Спортивно-рекреаційний терен біля вул. Magicznej
 • Рекреаційний терен біля вул. Ruskowy Bród

Гриль в громадському місці – правила, яких необхідно дотримуватися

Розпалюючи вогнище на відкритому повітрі в громадському місці, необхідно дотримуватися кількох правил, щоб забезпечити безпеку і спокій інших людей, які користуються цим місцем. Також потрібно подбати про екологію – ніколи не засмічувати парк залишками шашлику. Ось найважливіші правила, які вам слід пам’ятати:

 • Якщо ви збираєтеся розпалювати вугільний гриль, використовуйте тільки відповідні для цього мангал – також обов’язково використовуйте якісні брикети або деревне вугілля. Зелене сміття чи макулатура непридатні для розпалювання, за їх використання може бути накладено штраф у розмірі 500 злотих.
 • Чудовим вибором для барбекю на відкритому повітрі стане газовий гриль на газових балонах. Цей сучасний пристрій виділяє набагато менше диму, тому ви не будете заважати іншим людям.
 • Ви завжди повинні призначити одну особу, відповідальну за нагляд за грилем або вогнем. Це має бути дорослий. Залишення обладнання без нагляду вважається ризиком пожежі та може призвести до штрафу.
 • Після того, як ви закінчите грілювання, приберіть усі залишки їжі, пляшки з напоями та порожню упаковку. Ви зобов’язані збирати сміття, навіть якщо поблизу немає порожнього бака.
 • Пам’ятайте, що в багатьох громадських місцях розпивання алкоголю заборонено. Недотримання цього правила може призвести до штрафу в розмірі 100 злотих.
 • Дуже важливо дотримуватися хороших манер – не кричати, не вмикати гучну музику і зберігати тишу вночі після 22 години.


Чи можна смажити шашлик на балконі у Варшаві?

По всій Варшаві ви знайдете багато парків, де дозволено грілювання, але перенести обладнання з квартири в інше місце може бути клопотом, якщо у вас немає власного автомобіля. Чи можна розпалити шашлик на балконі багатоквартирного будинку? Це залежить від положень у правилах, встановлених житловими громадами. Якщо такої заборони немає, теоретично розпалювати мангал можна, але потрібно пам’ятати про правила пожежної безпеки, які містяться в постанові міністра внутрішніх справ і адміністрації від 7 червня 2010 року.

Перш за все, заборонено розпалювати шашлик у місці, де можуть загорітися легкозаймисті матеріали або сусідні предмети. Звісно, ви не можете використовувати обладнання з відкритим вогнем, але згідно з чинним законодавством вам дозволено використовувати електричні грилі, які набагато безпечніші та екологічніші. Страви, приготовані на грилі, також повинні бути під постійним наглядом, а вночі ви повинні зберігати тишу. З приводу розпалювання мангалів на балконі ми звернулися до речника Головкому ДСНС. Нижче подаємо отриману відповідь.