Прожитковий мінімум у Німеччині (Existenzminimum)

Який прожитковий мінімум у 2024 році у Німеччині? У 2024 році держава передбачає, що самотнім людям для забезпечення прожиткового мінімуму потрібно 11.472 євро на рік та відповідно 956 євро на місяць.

Зміст:

У 2024 році держава передбачає, що самотнім людям для забезпечення прожиткового мінімуму потрібно 11.472 євро на рік та відповідно 956 євро на місяць.

Подружнім парам потрібна подвійна сума у розмірі 18.984 євро в рік або 1582 євро на місяць.

Прожитковий мінімум на дитину встановлено у розмірі 6384 євро на 2024 рік або 532 євро на місяць.

Що розуміють під прожитковим мінімумом?

Прожитковий мінімум — це кошти, які необхідні задоволення матеріальних потреб, що дозволяє людині прожити фізично.

Крім того прийнято виділяти соціально-культурний прожитковий рівень. Відмінність між фізичним та соціально-культурним прожитковим мінімумом є частиною економічного підходу. У чому різниця між цими двома типами?

Фізичний прожитковий мінімум передбачає задоволення матеріальних потреб, щоб вижити (передусім продукти харчування, одяг, житло та невідкладна медична допомога). Він же включає прожитковий мінімум відповідно до податкового законодавства та зобов’язального права.

Соціально-культурний прожитковий рівень означає нематеріальні блага. Зокрема, це стосується участі у політичному, суспільному та культурному житті, на яке відповідно до чинного законодавства Німеччини має право кожен громадянин.

Що включено до прожиткового мінімуму?

Для розрахунку прожиткового мінімуму, що не оподатковується податком, окрім нормативної вимоги базових потреб також включені витрати на житло та опалення. Розрахунок передбачає оренду квартири площею 40 квадратних метрів для одиноких людей та квартири площею 60 квадратних метрів для подружніх пар без дітей. За даними уряду, це призводить до того, що орендна плата (брутто) для одиноких людей становитиме 3924 євро в рік або 327 євро на місяць у 2024 році.

Для подружжя місячна орендна плата (брутто) становить 491 євро на 2024 рік (5892 євро в рік). Уряд також зазначає, що особи з низьким доходом можуть мати право на одержання житлової допомоги (Wohngeld) для зниження вартості житла.

У 2024 році витрати на опалення становитимуть 92 євро на місяць для одиноких та 125 євро на місяць для подружніх пар.

Законодавство про прибутковий податок

Згідно з прецедентним правом Федерального конституційного суду, після відрахування прибуткового податку платник податків повинен мати принаймні стільки, скільки йому потрібно для покриття необхідних засобів для існування та засобів для існування його сім’ї.

Щоб у кожного мешканця Німеччини дійсно були ці гроші, існує так званий базовий неоподатковуваний дохід (Grundfreibetrag).

Хто встановлює розмір прожиткового мінімуму?

Згідно з постановою Бундестагу Німеччини від 2 червня 1995 року, федеральний уряд кожні два роки подає звіт про прожитковий мінімум. Розмір прожиткового мінімуму, що підлягає звільненню від прибуткового податку (Einkommensteuer), регулярно коригується з урахуванням зростання вартості життя.

Радимо прочитати:

Заработки украинцев в Польше в три раза выше, чем в Украине?

Европейские страны, готовясь к следующей волне пандемии, ужесточают ограничения.

Порядка 20% мигрантов, которые пробовали свои силы на рынке труда Польши, больше не намерены возвращаться и...

Хотя многие жители Германии считают, что все очень дорого,  по сравнению с другими европейскими странами...

Німецький інтернет: якість, огляд провайдерів, підключення до домашньої мережі, зміна постачальника....