Як швидко вивчити польську мову в домашніх умовах? Самостійне вивчення та дистанційні курси

Вирушаючи надовго в іншу країну, знати мову не просто зручно – необхідно. Працюючи, відпочиваючи або проживаючи в Польщі без мови країни не обійтися. І прості побутові зручності, такі як похід у магазин, і оформлення документів – все вимагає вчити польську мову. Звертатися до перекладачів дорого, та й не завжди їх допомога виявляється оперативною і кваліфікованою.

Вивчення польської мови в домашніх умовах

Для пізнання мови самостійно, перш за все потрібно знати, з чого почати вивчення польської мови. Для початку потрібен матеріал – самоучитель. Перед його покупкою необхідно визначитися:

 1. Чи буде проводитися навчання польській мові з нуля або якісь базові знання вже є.
 2. Як зручніше сприймається інформація: візуально чи на слух. До складу деяких самоучителів, крім книги, можуть входити диски з відео — або аудіоінформацією.
 3. Бажаний рівень знань: щоб перемовитися кількома словами з колегами або продавцем у крамниці достатньо набагато менше слів, ніж для перевірки правильності оформлення документів.

Звичайно, чим більше словниковий запас і досвід мовного спілкування, тим краще, за будь-яких обставин. Вибираючи бажаний рівень знань, є сенс звертати увагу на максимальний. Однак менший обсяг може стати в пригоді, якщо час на безкоштовне вивчення польської мови обмежений.

Зрозумівши який за обсягом підручник (самоучитель польської мови) необхідний, можна приступати до його безпосереднього придбання. Ринки, магазини, бібліотеки – підійде все. Однак, як показує досвід, вигідніше і швидше звернутися до Інтернет-майданчиків, що торгують книгами. Кращі сайти для вивчення польської мови допоможуть знайти відповідний самоучитель.

Вчимо польську мову самостійно

Досвід, який згідно з Пушкіним «син помилок», необхідний у будь-якій справі. Але, використовуючи чужий досвід, помилок можна і уникнути. Регулярність занять – головний ключ до успіху!

Нехай працює… лінь

Більшість людей не схильні до самоорганізації, і думка сьогодні полінуватися, а завтра надолужити, виникає практично у кожного. Вивчення польської мови онлайн безкоштовно – справа не одного тижня. Це «ліниве сьогодні» може все розтягуватися і розтягуватися, а те саме «завтра», коли треба попрацювати, може і зовсім не настати…

Якщо лінь не вдається приборкати, треба змусити її працювати на себе! Необхідно зрозуміти дві прості речі: по-перше, вивчати польську мову самостійно все одно доведеться, а по-друге, чим менше зробиш сьогодні, тим менше часу для ліні залишиться завтра. Треба пожаліти свою лінь, потішити. Хоча б пообіцяти… Тому підручник в руки, і вперед, до знань!

Не випускаючи підручник з рук

Багато хто радить досягати результату безперервною працею. Прокинулися, взяли в руки підручник польської мови. Сніданок – краєм ока в самовчитель. Туалет, прогулянка, громадський транспорт – підручник, підручник, підручник! Що ж, якщо трудові подвиги в характері людини – це ідеальний шлях до знань. Для всіх інших – це дорога… до незнання мови.

День-другий навчання такими ударними темпами, і не буде в світі нічого більш ненависного, ніж Język Polski. Звісно, захочеться «дати собі відпочинок», а на скільки днів або тижнів він затягнеться – питання. Швидше за все, все, що було вивчено, забудеться.

Година вранці, година ввечері – ось золоте правило. Причому ранок – це одразу після пробудження. Голова свіжа, відпочила. Навіть ще не до кінця прокинувшись, мозок ніби губка вбирає інформацію.

З вечором складніше. Лінь вже розгулялася і може підказувати, що «я втомився», «а давай завтра», «все одно нічого не зрозумію» і т.д. Ось тут необхідно себе змусити! Вечір (перед сном) – це унікальний час для навчання. Втомлений, ніби нічого не розуміючий мозок якимось дивом запам'ятовує інформацію. Людина лягає спати з думкою, що не зрозуміла нічого з прочитаного, а вранці виявляється, що достатньо пробігтися по діагоналі прочитаного напередодні, і – вуаля! – знання закріпилися.

Тому вивчення польської мови вдома має бути регулярним, але не надмірним.

Закріплюємо. Згадаємо дитинство

Коли добра половина підручника позаду, коли мінімальний досвід вже отримано, і навчання починає набридати, є сенс згадати, як у дитинстві освоювалося читання рідною мовою. Найпримітивніший етап про «маму», яка «мила раму», пізнається з самовчителя. Мова про наступне – додаткове читання.

Можна читати польською мовою «товсту розумну книжку» і через кілька хвилин у жаху відкинути її, переконавшись, що написане незрозуміло. Зіпсувавши собі і настрій, і бажання вчитися далі. Але хіба в дитинстві, навчаючись читати, хтось хапався одразу за енциклопедію? Ні, в хід йшли прості дитячі казки! Цей досвід і знадобиться.

Варто підібрати кілька казок, притч або оповідань для найменших! Фрази в них короткі, слова прості, загальновживані. Це справжні помічники у вивченні мови!

Ми рекомендуємо купити книгу «Польські казки» з перекладом на російську мову.

Мова йде про казки, написані сучасною мовою. Слід бути обережним при виборі історичних, літописних чи стилізованих під них творів, вони можуть включати застарілі або спеціальні слова, які завадять вивченню.

Як швидко вивчити польську мову? Досвід дорослого

Ідеальним способом для закріплення знань є вивчення польської мови в Польщі, занурення в польську вербальну атмосферу. Чудово, якщо можна вийти на вулицю польського міста і прислухатися до розмов, поспілкуватися з сусідами тощо. Однак не варто засмучуватися і тим, хто поки що чує на вулиці інші мови. Зануритися в мовну атмосферу зовсім не складно:

 1. Потрібно читати польські ЗМІ. Завдяки Інтернету, це легко виконати. Не все зрозуміло? Не біда! Прийде час, і набагато більше інформації буде сприйматися. До речі, це чудовий спосіб відстежити зростання рівня знань!
 2. Знову Інтернет. Тепер Youtube – польські канали. Це дуже важливо, так вирішуються одразу кілька завдань:
  1. відбувається сприйняття польської не тільки «з листа», але й через живу, справжню мову;
  2. канали новинні, молодіжні, гумористичні дадуть уявлення про процеси, що відбуваються в Польщі, як на рівні високих політиків, так і на простому, народному рівні, і, звичайно ж, польською мовою;
  3. значно розширить лексикон, у тому числі специфічними політичними термінами та жаргонними виразами.

  Вивчення польської мови: відео з Youtube каналу 20m допоможе вам закріпити знання.

 3. Фільми польською мовою. Багато в чому фільми польською для вивчення мови поєднують у собі переваги всіх попередніх. При цьому мають ще й свою – це цікаво! У захоплюючому сюжеті завжди можна виявити масу нових слів, почути їх вимову. За жестами, мімікою акторів можна здогадатися про сенс слова, без звернення до словника.
  До речі, придбати словник доведеться в будь-якому випадку! Нові незнайомі слова обов'язково повинні перевірятися за ним, навіть якщо здається, що їх сенс зрозумілий.

  Постійне спілкування з ним має стати залізним правилом при вивченні польської мови для початківців. Щойно щось незрозуміло – до словника! Слід завести спеціальний блокнот, у який заносити нові слова, для їх кращого запам'ятовування.

 4. Думати польською. Людина думає рідною мовою, тією, яку чула з дитинства від батьків, родичів і друзів. З цим навряд чи можна щось зробити. Так, мабуть, і не потрібно. Одночасно ніщо не заважає прокручувати в голові різні ситуації польською мовою. Наприклад, перебуваючи в автобусі і побачивши за вікном гарний будинок, варто «розповісти» (у думках, самому собі) про нього польською мовою. Можна уявити, що розповідається історія другу-поляку, який ніколи не бачив цієї краси…
Тепер ви знаєте, як вивчити польську мову в домашніх умовах. Також можуть допомогти польські пісні польською мовою. Завантажте їх у свій плеєр або на комп'ютер і слухайте їх.

Дистанційні курси польської мови

Якщо ходити на офлайн курси не виходить, а вивчати польську мову безкоштовно ніяк не вдається, є чудовий компроміс – сайти вивчення польської мови (безкоштовно або платно). Варто оплатити послуги навчального центру, і будуть надані всі необхідні навчальні матеріали, плани, графіки, вправи для вивчення польської мови та різні способи перевірки знань. Не встигли здати вчасно? Платіть за наступний місяць. Не змогли приборкати лінь? Нехай підганяє жадібність! І всі ці переваги отримуються на відстані.

Такі послуги надають різні центри, з безліччю нюансів і в ціні, і в якості. 

Зручність

Однією з головних зручностей цих курсів, особливо для тих, хто вперше стикається з подібним, є можливість безкоштовно завантажити пробний урок.

Це одразу дає можливість оцінити і якість викладання, і формат, і дізнатися інші подробиці. Тобто одразу стане зрозумілою методика вивчення польської мови, можна зрозуміти, чи підходить дистанційне навчання конкретній людині, і тільки після цього записуватися на курси.

Ще одним безсумнівним плюсом ЕШКО є можливість вибору глибини вивчення польської мови. Курси ідеально підійдуть і початківцям, і тим, хто продовжує навчання. Стануть незамінними для студентів, бізнесменів, бажаючих працевлаштуватися в Польщі. Для початку можна пройти безкоштовний тест на польську мову, щоб визначити рівень знань.

До будь-якого оплаченого курсу входять:

 • пакет навчальних журналів та збірників вправ;
 • кілька десятків CD з необхідною інформацією;
 • вебінари – вивчення польської мови онлайн (відео уроки, підготовлені фахівцями);
 • особистий викладач, з яким можна проконсультуватися по телефону, скайпу тощо;
 • підсумковий тест, за результатами якого видається Свідоцтво.
Варто розуміти, що Свідоцтво загального зразка, що підтверджує факт навчання, видається на підставі дистанційного тесту. Для отримання документа з оцінкою – потрібен буде письмовий тест.

Програма для вивчення польської мови:

 • для початківців (російськомовних);
 • для початківців (для мовців українською мовою);
 • для середнього рівня.
Вивчення польської мови – прекрасна можливість для спілкування, роботи, продовження навчання і заняття бізнесом у РП. Як можна було побачити, вивчити польську мову не так і важко, головне — справедливо оцінити свої сили, засоби і можливості, поставити здійсненні цілі, і тоді навіть лінь і жадібність можуть стати помічниками. Здібності до мов у всіх людей різні, але результат отримати може кожен.

Радимо прочитати:

На початку року в Чехії потрібно подати так зване daňové přiznání (податкова декларація) за минулий рік. Це...

Розстрочка у Польщі — це один з найпопулярніших видів споживчого кредитування, особливо коли це стосується...

Заняття з релігії в польських школах дедалі частіше стають предметом дискусії серед батьків у соціальних...

Покупки у розстрочку в Польщі така ж сама звичайна процедура, як і в усьому світі. Адже розстрочка — це один з...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...