Кращі міста для життя і роботи в Польщі

При виборі міста для життя треба враховувати безліч різних факторів-Доступне житло, низька вартість життя, наявність добре оплачуваної роботи, хороші школи, і якісна медична допомога та інші. Також важливо враховувати клімат, розташування, транспорт і ще безліч різних аспектів.

Польща досить різноманітна і велика країна, з великою кількістю різних регіонів і міст і ваше враження про Польщу буде дуже сильно залежати від вибору місця для життя і роботи. У цій статті буде наведено список або рейтинг кращих польських міст, для життя і працювати в Польщі.

Зміст:

Варшава

варшава

Населення: 1711000
воєводство: Мазовецьке воєводство

Місто поєднує в собі традиції, історичне минуле з сучасністю та інновацій, Варшава стала в останні роки однією з головних європейських столиць. Варшава також відома як місто-Фенікс, яке було майже повністю зруйноване під час Другої світової війни і за допомогою народу відновлено з нуля. Дух і енергія тих часів все ще присутній і захоплює мільйони туристів, які відвідують місто щороку.

Як і будь-яка столиця, Варшава пропонує добре оплачувану роботу та доступ до безлічі можливостей. Ринок праці є особливо привабливим для іноземців. Тут знаходиться безліч офісів великих міжнародних компаній. Завдяки достатку театрів, музеїв, галерей, барів і ресторанів ви ніколи не буде нудьгувати.

Але завжди є темна сторона Варшави-висока вартість життя, дороге житло (порівняно з іншими польськими містами) та постійна зайнятість. Врешті-решт Варшава не відрізняється від будь-якої іншої європейської столиці, і якщо вам не подобається велике місто, то ймовірно ви не зможете насолоджуватися життям у Варшаві.

Іноземців, які збираються переїхати жити до Варшави, часто цікавить питання: в якому районі столиці найкращі умови?

Мокотув, Середмістя та Урсинув

Ці три райони опинилися серед найбільш бажаних місць, в яких клієнти шукають житло для себе або з метою інвестицій. Ці райони вже багато років користуються репутацією престижних місць через історію, багату інфраструктуру та численні місця відпочинку та розваг. У Мокотуві та середмісті трамвайні, автобусні лінії та метро дозволяють легко дістатися практично до будь-якого місця у Варшаві. Клієнти все частіше думають про покупку тут квартир в історичних, оновлюваних будівлях. Такого роду квартири завжди будуть користуватися популярністю, їх можна, наприклад, здавати в оренду на короткий період, що приносить великі фінансові вигоди.

Урсинув-значно покращена місцева інфраструктура, поїздка на метро є безперечною перевагою цього району. Жителі цінують близькість зелених насаджень, особливо з Кабацьким лісом, що сприяють відпочинку на свіжому повітрі.

Прага Полудні

Привабливі квартири ви можете отримати за нижчими цінами, ніж на Лівому березі Варшави. Жителі Праги полудні часто підкреслюють той факт, що жити тут набагато спокійніше, ніж в більш модних районах Варшави. А інфраструктура і сполучення з центром значно покращилися в останні роки.

Район Прага Пулноц незважаючи на відкриття другої лінії метро і кращої комунікації з центром як і раніше не приваблює клієнтів до покупки нерухомості. Незважаючи на зміни в останні роки, Прага Пулнос все ще має репутацію небезпечного району.

Воля і полювання

Ці райони користуються великою популярністю серед клієнтів, які шукають квартири добре пов'язані з центром міста і нові інвестиції. Особливо багато будується в даний час на волі. Клієнтам пропонують можливість покупки квартир за хорошими цінами і привабливому місці.

Бялоленка і Вавер

Цього року райони знизили свою привабливість. Причиною цього є менша кількість нового житла в багатоквартирних будинках.

Торунь

торунь

Населення: 204847
воєводство: Куявсько-Поморське воєводство

Торунь-це один з найпрекрасніших і найстаріших міст Польщі. Середньовічний і чарівний Торунь займає перше місце майже за будь-яким показником якості життя, і це не дивно, оскільки цей архітектурний скарб уникнув руйнування під час світових воєн. Місто визнано в якості Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це рідне місто Миколи Коперника, який справив великий вплив на своє місто - Університет Торуні є одним з кращих, особливо в таких наукових дисциплін, як фізика і хімія.

Якщо вам подобаються невеликі міста з унікальною архітектурою і розслаблюючій атмосферою Торунь є для вас ідеальним місцем. І навіть якщо ви не готові до неспішного і спокійного життя, ви повинні обов'язково відвідати Торунь просто, щоб побачити всю красу і чарівність міста. Не забудьте спробувати знаменитий пряник, який є місцевим фірмовим блюдом.

Гданськ

Гданськ

Населення: 460354
воєводство: Поморське воєводство

Він розташований на березі Балтійського моря. Гданськ сучасне місто, процвітаючий центр культури, науки, спорту та розваг. Місто має унікальну атмосферу, Що відрізняє його від інших польських міст. Гданськ з давніх часів відомий як портове місто.

Щорічно Гданськ перемагає в рейтингу на місто з найщасливішими людьми, з 79,2% городян задоволених життям. Прекрасні пляжі, гарна погода та жвавий центр міста сприяють цьому вражаючому результату.

Краків

Краков

Населення: 759131
воєводство: Малопольське

Місто легенд і чарівних місць, Краків є старовинною столицею Польщі. Це ідеальне місце, щоб заспокоїтися і розслабиться. Стара ринкова площа захоплює, і претендує на звання однієї з кращих в світі (останній раз в 2013 році Lonely Planet присудив їй перемогу). Центр міста сповнений історичних пам'яток, музеїв, барів, ресторанів і магазинів захованих на старих вузьких вуличках.

Краків, ймовірно, найбільш туристичний з усіх польських міст і місцеві жителі звикли до іноземців. Близькість до Татр (горя на півдні Польщі) означає, що ви можете кататися на лижах або ходити в похід кожні вихідні без будь-яких клопотів. І, звичайно, знайти роботу, іноземцям досить легко.

Офіційна сторінка Кракова (російською мовою) - http://www.krakow.pl/russian

Краків-це науковий центр, що динамічно розвивається. Число вузів, студентів і різноманітність факультетів є важливим мірилом наукового потенціалу. Інтелектуальний потенціал Кракова - це 24 вузи, число працівників - 22 125 (у тому числі близько 1800 професорів) і 209 100 студентів, аспірантів, екстернів і післядипломників. Краків має в своєму розпорядженні висококваліфіковані кадри для всіх сучасних секторів економіки і приваблює інвесторів, що представляють різні галузі. Саме в Кракові розташовані штаб-квартири найбільших польських інтернет-порталів-ONET і INTERIA, а також численних провайдерів. Тут було також засновано одне з найбільш інтенсивно розвиваються польських товариств ІТ-сектора - COMARCH ТОВ.

Познань

Познань

Населення: 552393
воєводство: Великопольське воєводство

Місто бізнесу, торгівлі та величезної кількості студентів. У Познані в будь-який час дня і ночі повно працюючих ресторанів, пабів і клубів. Познань має один з найнижчих рівнів безробіття в Польщі (близько 2% на даний момент), і це відмінне місце, щоб знайти роботу.

Познань знаходиться всього в 2,5 годинах їзди від Берліна, що робить його відмінним місцем для подорожей.

На 10.000 жителів припадає до 261 підприємців, цей показник вище тільки у Варшаві. У Познань охоче інвестують також зарубіжні компанії. Місто робить акцент на екологічну освіту населення. Вже кілька років Познань реалізує проект "бережи тепло", який вчить жителів, як економити енергію, утеплюючи будинки і квартири.

Вроцлав

Вроцлав

Населення: 631377
воєводство: Нижньосілезьке воєводство

Місто з чудовою архітектурою і яскравими квітами - Вроцлав є одним з найулюбленіших іноземцями міст в Польщі, для життя і роботи. У місті багато річок, каналів, островів та понад 200 мостів, місто має зростаючу репутацію Північної Венеції. Культурна столиця Європи 2016 року має безліч барів і клубів, відкрита часто майже 24 години на добу.

Вроцлаві приваблює не тільки людей, а й великі компанії, які шукають кваліфікованих співробітників, які говорять на декількох мовах. Багато з них шукають носіїв мови, що робить Вроцлав ідеальним місцем, для життя для іноземців.

У 2016 році місто знайомило з польською культурою в рамках акції «Європейська столиця культури». Серцем міста є мальовниче Старе місто, яке кипить життям цілодобово. Іноземних туристів вражає, перш за все, розташування столиці Нижньої Сілезії — 12 островів і близько 130 мостів.

Відсоток жителів Вроцлава, задоволених місцем свого проживання з кожним роком зростає.

І ще кілька слів про інші польські міста, які заслуговують на увагу.

Сопот

Це невелике приморське місто, з населенням в 37 тисяч чоловік. Його популярність пов'язана з положенням в області Труймяста і великою кількістю туристів. Це сприятливо для створення сильної місцевої економіки, появи великої кількості компаній і припливу інвестицій.

Бельсько-Бяла

Високому становищу міста сприяли хороші результати в категорії»довкілля". Зокрема, низький рівень викидів, а також значна кількість зелених насаджень – Бельсько-Бяла розташований біля підніжжя Шльонських Бескидів.

Кошалін

Польське місто Кошалін належить до Західнопоморського воєводства. Розташований цей красивий місто в 5 кілометрах від узбережжя Балтійського моря. Місто займає високі позиції завдяки високому рівню достатку жителів, доступності освіти.

Бидгощ

Місто посіло перше місце в Польщі в категорії "навколишнє середовище". Тут немає великої промисловості. Завдяки цьому мало пилу і бруду, місто споживає мало електроенергії, виробляє мало відходів. Більшу частину міста займають ліси.

Слабкою стороною Бидгоща є матеріальні умови життя населення - нижче середнього рівня зарплати, досить високий рівень безробіття.

Неофіційна назва міста - »Бидгощська Венеція". І з цим складно посперечатися: дивлячись на відбиваються в чистих річкових водах вікові будови і на повільно пропливають по місту човни і катери, починаєш відчувати себе в середньовічній казці. На схід від міста знаходиться бидгощський канал-найстаріший в країні з нині діючих водний шлях, що з'єднує Віслу і Одру.

Гдиня

Одне з наймолодших і найсучасніших міст Польщі. Вітрильна столиця Польщі приваблює пляжами, красивим обривом над Балтійським морем і чудовими музеями. Щороку, влітку сюди приїжджають натовпи туристів з усього світу на знаменитий фестиваль Open'er.

Гдиня-приморське місто, Сучасна перлина, на самому березі Гданської затоки. Разом з містами Гданськ і Сопот вона входить в агломерат Труймясто (Трехградье). На відміну від тисячолітнього Гданська, її історія налічує всього якусь сотню років. Але це абсолютно не позначається на динаміці розвитку. За свою недовгу історію, Гдиня зуміла з крихітної рибальського села перетворитися в найбільший морський центр Речі Посполитої з населенням понад 250 000 чоловік.

Торунь

Торунь досить древнє місто на півночі Польщі, який виник спочатку в якості оборонної фортеці тевтонців, а з 1233 р знайшов офіційний міський статус.

Торунь довгий час був німецьким Торном, потім належав то Речі Посполитій, то Пруссії, то знову Німеччині, у складі якої він пережив Другу світову, і, нарешті, був відданий Польщі після перемоги

Все старе місто Торуня-одна велика пам'ятка, але є в ньому особливо цікаві місця. До них відносяться руїни того самого укріпленого замку тевтонських лицарів, що поклав початок міста і стояв тут з XIII по ΧV ст., поки не спалахнуло повстання.

Ще однією фортифікаційною спорудою Торуня, що представляє інтерес, є його частково збережені міські стіни та рів. Форт виконував свою функцію з XIV ст.до початку XX-го і вважався одними з найбільших в Європі.

У Торуні є своя "Пізанська вежа" XIII в.Причина появи цієї пам'ятки банальна – помилки в розрахунках при будівництві на схильному до просідання суглинку. В результаті вежа нахилилася на 1,5 м від своєї осі.

Ратуша на старому ринку, біля якої стоїть пам'ятник Копернику, – одна з найграндіозніших у Східній Європі. Споруду почали зводити ще в XIII в., а потім доповнювали в XIV і XVI століттях.

У заможному Торуні з кінця XIV ст. печуть смачні пряники. Вони дуже різноманітні, часом химерні і не менш смачні, ніж красиві. Цьому кондитерському виробу присвятили музей і пам'ятник дівчині з пряниками.