Як поляки ставляться до трудових мігрантів з України та інших країн

Згідно з даними Центру досліджень громадської думки (Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej або CBOS), 8 з 10 поляків позитивно ставляться до працевлаштування іноземців у Польщі.

Поляки стали більш відкритими до трудових мігрантів з-за східного кордону, особливо з України, Білорусії, Росії, Вірменії, Грузії та Молдови в порівнянні з попередніми опитуваннями.

Понад 80% респондентів вважають працевлаштування іноземців корисним для польських компаній. Кожен 6-й, у свою чергу, вважає таке працевлаштування корисним для всієї національної економіки.

Кожен сьомий з опитаних виступає за спрощення трудових процедур для іноземців. У свою чергу понад 30% респондентів заявили, що особисто знайомі з іноземцем, який проживає в Польщі.

Союз ПІДПРИЄМЦІВ і роботодавців Польщі запропонував надати посвідку на проживання мільйону трудових мігрантів в країні.

Перш за все, мова йде про громадян України, а також про білорусів і в'єтнамців.

Щоб зберегти темпи економічного зростання, Польща повинна до 2050 року прийняти 5 мільйонів мігрантів, адже завдяки мільйону мігрантів з України за рік до державного бюджету надходить додатково від 1,6 до 2 мільярдів євро.

Як видно на картинці - українці складають майже половину всіх іноземців проживають в Польщі.

Перевага українських мігрантів в тому, що їх не потрібно навчати мові, професійним навичкам і надавати їм житло, так як вони самі справляються з усім перерахованим вище.

Томаш Баран з Дослідницького будинку Maison, який проводив опитування про надання посвідки на проживання громадянам України, повідомив, що таке рішення підтримують 52% опитаних поляків.

У Польщі є вибір прийняти мігрантів або з Африки або Сирії, або з України, які вже знаходяться в країні і працюють.

Однак варто відзначити, що в Польщі також є проблеми на національному грунті

Так наприклад в польському місті Кутно, кілька молодих людей (поляків) напали на українців проживають і працюють в цьому місті і побили їх, поліція Польщі затримала нападників і тепер їм загрожує до 5 років позбавлення волі.

Але і українці не завжди дотримуються законів, так наприклад повідомляється, що польська поліція виявила підпільну фабрику з виробництва тютюнових виробів, яка була організована українцями.

Під час обшуку поліцейські конфіскували понад п'ять мільйонів цигарок, 3,5 тонни тютюну, кілька десятків пристосувань для пакування цигарок. Вартість конфіскату становить близько 1,375 мільйон євро.

У Польщі затримали п'ятьох учасників злочинної організації, яка підробляла документи, що дозволяють громадянам України працевлаштуватися на території Польщі.
"Члени злочинної групи шукали жителів Варшави і найближчих районів, які знаходяться у важкій матеріальній ситуації. Ці особи подавали клопотання про отримання дозволу на роботу для іноземця", - йдеться в повідомленні Польського радіо.

Отримані таким чином дозволи на роботу відправляли в Україну і там продавали за 500-1000 доларів.

Правоохоронці працювали на розкриттям схеми протягом двох років. Зловмисники виробляли дозволи на роботу типу а, які дозволяють знаходиться і працювати в Польщі на термін до 365 днів.

Також зовсім недавно (листопад 2017 року) "Польське радіо" повідомило, що польські прикордонники затримали 17 українців за порушення умов перебування в країні і нелегальне працевлаштування.

Затримання відбулося під час спільної операції прикордонників та інспекторів польської державної інспекції праці, які в одному з логістичних центрів перевіряли дотримання законності працевлаштування, трудового права та правил техніки безпеки.

В ході перевірки з'ясувалося, що перебування в країні затриманих суперечить тим цілям, які вони декларували при подачі заяв на візу в консульствах Польщі в Україні. У зв'язку з цим, комендант прикордонної служби в Ополю видав 16 громадянам України рішення про з вимогою покинути країну. Ще одного затриманого українця, затримали прямо під час незаконного виконання роботи. Чоловік не мав ні дозволу на роботу, ні заяви про намір роботодавця доручити виконання роботи українцю. Суд зобов'язав його сплатити штраф і покинути територію Польщі.