Страхування автомобіля в Польщі, ОСАГО і КАСКО

Всі аспекти страхування в Польщі в одному випуску: як можна отримати штраф $1000, скільки коштує страховка, де її придбати і на що варто звернути увагу.

Корисний і змістовний ролик про страхування автомобілів в Польщі. У відео будуть розглянуті такі питання: види страховок ОСАЦВ і КАСКО в Польщі, вартість автостраховки, які документи потрібні щоб застрахувати автомобіль та інші важливі питання.

Швидкий перехід за змістом випуску:

 • 00: 36 найважливіше
 • 02: 33 вартість страховки
 • 04: 44 Де купити страховку?
 • 07: 59 яку страховку вибрати?
 • 13: 12 Коли страхувати?
 • 18: 41 Які документи потрібні для страхування?

У Польщі, на законодавчому рівні, власників транспортних засобів зобов'язують купувати страховку з першого дня реєстрації автомобіля в країні і продовжувати протягом усього терміну експлуатації. Іншими словами, поки на автомобілі є номерні знаки і він стоїть на обліку-страховка повинна бути безперервною! Як тільки закінчується попередня страховка-відразу повинна починати діяти нова, день в день.

За прострочення в придбанні нового поліса від 1 до 3 днів штраф складе 800 злотих, від 3 до 14 днів — 2000 злотих, а більш ніж 14-днів вже 4000 злотих, що на сьогоднішній день більше однієї тисячі доларів (дані на червень 2017).

Вартість страховки

У Польщі калькуляція страховки на автомобіль являє собою досить трудомістку процедуру. Для розрахунку вартості вам необхідно надати вражаючий обсяг інформації як про автомобіль, так і про себе.

Якщо ми говоримо про обов'язкову страховку автоцивільної відповідальності, по-польськи OC, то приблизна ставка для вперше страхується автовласника становить на сьогоднішній день близько 2000 злотих на рік.

У Польщі кожен автомобіль зобов'язаний мати обов'язкову страховку автоцивільної відповідальності — OC. Дана страховка покриває збиток, нанесений вами третім особам. Іншими словами - ця страховка для виплати компенсацій за нанесений вами шкоди в тому випадку, якщо ви будете визнані винним в ДТП. Крім цього, можна оформити автокаско — AC. Даний вид страховки покриває, в тому числі, ремонт вашого автомобіля, незалежно від того, хто є винуватцем ДТП.

Найголовніший нюанс страхування по AC-в разі звернення в страхову за відшкодуванням завданих вами пошкоджень, на наступний рік автокаско буде розраховуватися для вас з підвищуючим коефіцієнтом, тобто обійдеться дорожче. Тому необхідно заздалегідь вивчити інформацію про кількість можливих страхових звернень на рік і їх вплив на вартість страхового поліса на наступний рік.

У Польщі є онлайн сервіс rankomat.pl - це калькулятор ціни авто страховки, де можна самостійно перевірити, вибрати і придбати поліс страхування. Потрібно ввести всі дані автомобіля, і власника, і сервіс знайде найдешевші варіанти страховок OC або AC з декількох страхових компаній.

Які документи потрібні для страхування?

Застрахувати автомобіль можна тільки після його реєстрації в ужонде, маючи на руках номери і тимчасових техпаспорт. Найвагомішим документом при страхуванні можна назвати номер PESEL. Тому як ряд страхових компаній відмовляється страхувати клієнтів, які не мають PESEL. Це зовсім не означає, що не маючи PESEL ви не зможете застрахувати автомобіль, але вибір серед пропозицій буде помітно обмежений.

Так само іноді може послужити добру службу довідка про безаварійної їзді на території вашого попереднього місця проживання. Більш детальну інформацію можна дізнатися у страхового агента.

Що робити якщо прострочив страховку авто в Польщі?

У Польщі існує велика кількість страхових компаній, всі ці компанії по суті зав'язані на страховий фонд UFG Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Цей фонд існує і фінансується найбільшою мірою від обов'язкових страховок ОС, що продаються страховими компаніями.

UFG несе на собі роль регулятора страхових виплат у разі відсутності у винних у ДТП обов'язкової страховки, подає регресивні позови і т.д. крім цього UFG веде базу даних по всім виданим страховкам Оз і страхової історії кожного автовласника.

Саме фонд UFG здійснює відстеження переривання страхового періоду. Для виявлення порушників використовується система Віртуальний поліцейський UFG (Wirtualny Policjant UFG). Достовірної інформації про те яким саме чином відбувається пошук і вибірка порушників з бази у відкритому доступі немає, а є тільки припущення.

Зміст:

 • 00: 49 хто шукає порушників?
 • 02: 45 прострочив страховку, що робити?
 • 04: 23 Чи можна їздити без страховки ?
 • 04: 52 що робити якщо вже надіслали штраф?
 • 05: 42 чи можна не платити?

Що робити якщо Закінчилася страховка?

Враховуючи той факт, що достовірно невідомий принцип за яким порушники відбираються з наявної бази, давати якісь конкретні рекомендації виглядає безпідставно. Але, якщо ви ще не переступили рубіж в 14 днів прострочення, то страховку треба робити якомога швидше, щоб мінімізувати суму штрафу.

Якщо прострочення вже перевищила 14 днів і максимальний штраф вже неминучий, то тут кожен може вирішувати сам як чинити. Але слід врахувати, що майже кожна юридична дія по автомобілю, будь то реєстрація після продажу, зняття з реєстрації для утилізації, майже гарантовано виявить відсутність страховки і неминуче призведе до розкриття порушення.

Що робити якщо прийшов штраф за прострочення?

По-перше перевірте, що дійсно мало місце переривання страхування. Бувають випадки, коли якогось поліса може не бути в системі, тоді при наданні підтверджуючих документів всі питання будуть зняті.

Якщо ж страховка дійсно переривалася, то необхідно вирішувати ситуацію, що склалася. Я не буду розписувати все поетапно, тому як детальна інформація знаходиться на сайті UFG за адресою www.ufg.pl у розділі Dostalem Wezwanie і подделекага Za Brak OC.

Там ви зможете прочитати всі актуальні дані, тарифні сітки по штрафах і покрокову інструкцію «що робити».

Джерело - http://diagnost.pl/strahovanie-v-polshe-2/