Довірений профіль-зауфани - як створити і навіщо потрібен

Довірений профіль ePUAP-безкоштовний метод перевірки особи в електронному контакті з адміністрацією.

У Польщі функціонує електронна Платформа державних послуг - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, або скорочено ePUAP. Вона дає можливість зареєстрованим користувачам вирішувати багато питань, пов'язаних з державними послугами, через Інтернет, в будь - який час не виходячи з дому-без необхідності відвідування уженди та інших державних установ.

Довірений профіль діє як власноручний підпис і є еквівалентом безпечного електронного підпису, який перевіряється кваліфікованим сертифікатом.

Зміст:

Навіщо потрібен Profil zaufany

Profil zaufany (довірений профіль) - це безкоштовний інструмент, який дозволяє підтвердити свою особу в Інтернеті під час вирішення різних питань з державними установами. Профіль містить персональні дані людини (ім'я, прізвище, дата народження і номер PESEL), завдяки чому можна в режимі онлайн вирішувати різні офіційні справи: підписувати заяви (листи), які потрібно відправити в державні установи, автоматично обмінюватися даними, призначеними тільки для власника довіреного профілю, і т. д.

Детальніше, про те для чого був створений еПУАП можна прочитати на сайті - https://obywatel.gov.pl/czym-jest-epuap

або на офіційному сайті системи ePUAP - https://epuap.gov.pl

Розглянемо коротко для чого, створюється довірений профіль ePUAP (profil zaufany).

Розгляд справ у державних органах Польщі є дуже формалізованим і вимагає дотримання встановлених у Законі процедур. У більшості випадків потрібно особисто прийти у відповідне управління і подати заяву, проте в даний час існує можливість дистанційного розгляду справ через Інтернет.

Що можна робити за допомогою довіреного профілю

Доступ до платформи ePUAP відкриває доступ до широкого переліку послуг, що дозволяє в електронному вигляді залагодити багато офіційних формальностей з польською державою.

Ось неповний список послуг, якими можна скористатися за допомогою порталу ePUAP:

Місцеві органи влади, в тому числі районні urzędy gminy:

 • реєстрація підприємницької діяльності та зміни в CEIDG;
 • повідомлення про втрату або пошкодження посвідчення або водійських прав;
 • повідомлення про продаж автомобіля;

Судовий реєстр KRS:

 • реєстрація підприємства;

Управління соціального страхування ZUS:

 • перевірка історії сплачених страхових внесків, лікарняних листів
 • прогнозованого розміру пенсії

Податкова інспекція urzędy skarbowe:

 • подання та перевірка податкових декларацій

Реєстр кримінальних справ KRK:

 • отримання свідоцтва про несудимість

Реєстр PESEL та Rejestr Dowodów Osobistych

 • перевірка своїх даних
 • прописка (мельдунек)

Управління цивільного стану USC:

 • копії актів про шлюб, народження, смерть, заяву про народження дитини, інші документи.

Постійно додаються нові функції, доступні завдяки наявності профілю на платформі ePUAP. Останньою новинкою є можливість перевірки кількості штрафних балів, зібраних за порушення правил дорожнього руху, що має зацікавити кожного водія, який має польські права.

Використання Платформи є досить простим. Громадянин входить на сайт epuap.gov.pl, вибирає послугу, яку хоче використовувати, заповнює заяву, підписує її довіреним профілем, а потім надсилає заяву до установи.

Можуть з'явитися особливі випадки послуг, для яких закон вимагає використання безпечного підпису, що перевіряється кваліфікованим сертифікатом, з різних причин: ТЕХНІЧНИХ, безпеки або чинних стандартів. У разі авторизації за допомогою профілю e-puap, підписання заяви виглядає так само, як і підтвердження операцій за допомогою системи інтернет-банкінгу.

Як створити Підтверджений профіль ePUAP

Існує два способи створення профілю ePUAP

Перший спосіб, тільки для осіб, які мають електронний підпис. Щоб створити профіль, потрібно:

 • створити аккаунт на сайті https://epuap.gov.pl (як створити аккаунт докладніше розглянемо нижче)
 • увійти в свій аккаунт на сайті ePUAP
 • заповнити заявку на створення профілю
 • підтвердити свої дані за допомогою електронного підпису з кваліфікованим сертифікатом

Створення профілю ePUAP lля тих у кого немає цифрового підпису

Створити обліковий запис на порталі, перейшовши на сайт https://epuap.gov.pl. Для цього вам необхідно вибрати пункт Zarejestruj się як на картинці:

Вам треба буде заповнити форму зі своїми персональними даними. Варто відзначити, що хоча існує можливість не вказувати свій номер PESEL для створення облікового запису, проте на наступному етапі без нього неможливо буде подати заяву про реєстрацію профілю.

2. Подати заявку на створення довіреного профілю. Для цього необхідно зайти в свою створену раніше обліковий запис і в меню в правому верхньому кутку Вибрати пункт Profil zaufany.

3. У вікні, необхідно вибрати пункт Złóż wniosek o profil, після чого ви потрапите в розділ подачі заяви на отримання довіреного профілю ePUAP, в якому необхідно буде вказати своє ім'я, прізвище, адресу e-mail, номер телефону і номер PESEL.

4. Особисто протягом 14 днів звернутися в одне з обраних установ: адміністрацію міста/муніципалітету/району, податкову інспекцію, відділ соціального страхування, відділення деяких банків, воєводське управління або Консульський відділ для підтвердження своєї особи і особистих даних, внесених вами при створенні облікового запису.

Как подать налоговую декларацию PIT 37 онлайн

Створення профілю зауфанего через банк

Для тих, у кого є рахунок в таких банках Alior Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Millenium, Pekao, PKO BP, Santander, T-mobile Usługi Bankowe, отримати Profil zaufany буде ще простіше. Ніяких візитів для підтвердження особи робити нікуди не потрібно. Достатньо залогінитися в Інтернет-банкінг (або через Мобільний додаток) і отримати / підтвердити довірений профіль в режимі онлайн.

Зазвичай така послуга є в розділі Сервіси - > документи - > довірений профіль

Але у кожного банку по різному.

Якщо у банку вже є всі ваші документи, то профіль буде створений і його відразу можна буде використовувати на ePuap

профиль зауфаны через банк