Як отримати права водія в Польщі

Хочете отримати права водія в Польщі? Якщо у вас є українські права водія, то ви можете продовжувати ними користуватися на території Польщі або обміняти їх на польські . А що робити тим, хто не має водійських прав? Залишається один варіант – пройти курси, скласти іспит і отримати права водія. Це можна зробити, звичайно, на території України, а можна і на території зарубіжної держави, наприклад, Польщі. Власне, у цьому матеріалі ми розповімо, як це відбувається в Польщі.

Чи може українець скласти іспит на права водія в Польщі?

Почнемо з головного питання «Чи може українець (іноземець) скласти іспит на права водія в Польщі та отримати посвідчення водія?».

Так, українець може скласти іспит на права водія в Польщі. Для цього необхідно виконати кілька умов та процедур, аналогічних тим, що потрібні для громадян Польщі:

 1. Реєстрація або проживання в Польщі : Щоб подати заяву на отримання прав водія в Польщі, українець повинен бути зареєстрований або мати дозвіл на проживання в Польщі, в тому числі й тимчасовий захист (статус УКР).
 2. Комплект документів : Необхідно зібрати повний пакет документів, включаючи медичний висновок, що підтверджує відсутність медичних протипоказань до керування транспортним засобом, та, якщо потрібно, психологічний висновок.
 3. Теоретичний та практичний курси : Необхідно пройти обов’язкові теоретичні та практичні курси в акредитованій автошколі у Польщі. Врахуйте, що в Польщі суворо заборонено і карається, якщо простий водій навчає іншу людину водінню. Згідно з польським законодавством, навчати водінню може лише уповноважений на те автоінструктор, який має відповідний сертифікат та ліцензію.
 4. Складання іспитів : Після завершення курсів потрібно скласти теоретичний та практичний екзамени у відповідному регіональному центрі дорожнього руху (Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego, скорочено WORD).
 5. Подача заяви : Після успішного складання іспитів подається заява на отримання прав водія. На фініші ви отримуєте польські права водія.

Важливо врахувати, що всі іспити та курси проводяться польською, німецькою чи англійською мовами, тому знання однієї з трьох мов є обов’язковим.

Що потрібно для здачі на права водія в Польщі?

Для здачі на права у Польщі необхідно підготувати такі документи:

 1. Медичний висновок про стан здоров’я.
 2. Заява отримання прав.
 3. Підтвердження оплати за іспит.
 4. Два актуальні фото формату 35 x 45 мм.
 5. Посвідчення особи чи паспорт.
 6. Документ, що підтверджує право на проживання у Польщі (для іноземців, підходить карта побуту, карта резидента, віза, статус УКР, статус біженця).

Скільки коштує здати на права у Польщі?

Вартість отримання прав водія в Польщі варіюється в залежності від ряду факторів, включаючи обрану автошколу, місто, а також кількість необхідних спроб для складання іспитів. Ось приблизні витрати:

 1. Курс навчання в автошколі : Вартість варіюється від 1800 до 4000 злотих. Ця вартість може залежати від міста, досвіду інструктора та якості навчання. Курс навчання водінню категорії B в автошколі у Варшаві коштує приблизно 2600-3600 злотих залежно від школи. У Катовіце ціни аналогічні, весь курс коштує від 2700 до 3500 злотих. У Кракові за категорію B також заплатимо приблизно 3000-3200 злотих.
 2. Медичне обстеження : Вартість медичного огляду зазвичай складає близько 100-200 злотих.
 3. Теоретичний іспит : Вартість теоретичного іспиту зазвичай складає близько 50 злотих.
 4. Практичний іспит : Вартість практичного іспиту може бути близько 200 злотих. Наприклад, якщо ви провалили іспит, можете його повторно пройти, заплативши ще раз за сам іспит.
 5. Видача посвідчення водія : Після завершення всіх іспитів за видачу самого посвідчення водія стягується плата у розмірі 100 злотих.
 6. Додаткові витрати : Можуть включати вартість навчальних матеріалів, додаткові послуги та можливі додаткові спроби іспитів.

У сумі, загальна вартість може змінюватись від 2300 до 4500 злотих, за умови, що ви склали теоретичний та практичний іспити з першої спроби.

З чого почати?

Почати коштувати з вивчення польських правил дорожнього руху. Правила дорожнього руху у Польщі. Коли впевнено освоїте базові знання, можете покроково йти за списком нижче.

 1. Пройдіть медичний огляд у лікаря. Якщо огляд успішний, ви отримаєте медичний висновок.
 2. Подайте заяву до Ужонду на отримання прав водія з необхідними документами. Заяву можна надіслати навіть традиційною поштою.
 3. У Ужонді ви отримаєте номер PKK. Терміни отримання номера залежать від повноти інформації у вашій заяві і можуть тривати кілька місяців.
 4. Пройдіть теоретичний та практичний курси в автошколі, потім складіть відповідні іспити. Записатися на іспит може людина, яка пройшла курси в автошколі. Тобто перескочити через автошколу і одразу піти складати іспит не вдасться.
 5. Після успішного складання іспиту перевірте статус вашої заяви на сайті https://info-car.pl/ та сплатіть держмито за права водія.
 6. Права водія будуть готові протягом 9 робочих днів після підтвердження оплати, але в деяких випадках це може зайняти до 2 місяців.
 7. Права можна отримати особисто в Ужонді або поштою.

Не забувайте, що водіння без чинних прав водія заборонено.

На цьому сайті можна отримати багато послуг в електронному вигляді, що стосуються прав водія в Польщі https://info-car.pl/new/prawo-jazdy (Інформація на сайті польською).

Також ви можете знайти автошколу з інструкторами, які проводять навчання українською мовою. У будь-якій автошколі вам підкажуть з чого почати, куди йти і що робити.

Де можна подати заяву на права водія в Польщі

У Польщі заяву на отримання прав водія можна подати в управлінні старости вашого району (управління starostwa powiatowego). Якщо ви живете у місті з правами району, подайте заяву у міському управлінні. У Варшаві заяви подаються в управлінні відповідного району. Або іншими словами – в Ужонді за місцем проживання.

Найкраще подати заяву в уженд особисто. Але якщо є якісь причини (інвалідність, хвороба), що заважають подати заяву особисто, тоді ви можете надіслати всі документи традиційною поштою.

Які документи слід подати?

 1. заява на права водія – скачайте і заповніть будинки або візьміть у уженді,
 2. медичне заключення,
 3. Актуальне фото.
 4. посвідчення особи чи паспорт. Якщо ви іноземець (українець), візьміть паспорт або картку побуту,
 5. копія чинних прав водія – якщо у вас вже є права і ви хочете отримати дозвіл на іншу категорію,
 6. письмова згода батьків або законного опікуна – якщо вам 17 років і незабаром виповниться 18 років. У документі батько або опікун повинен висловити згоду на початок курсу та видачу прав водія.
 7. довідка від психолога, що підтверджує відсутність психологічних протипоказань до керування транспортним засобом. за бажання отримати посвідчення водія категорії: С1, С1+Е, С, С+Є, D1, D1+E, D, D+E . Наприклад, щоб працювати в таксі, також необхідно пройти психолога.

Фото для водійських прав має бути:

 • кольоровим,
 • актуальним (зробленим не раніше 6 місяців до подання заяви),
 • чітким,
 • зроблений на однотонному світлому фоні,
 • розміром 35 x 45 мм,
 • відбивати природний колір шкіри,
 • показувати обличчя від верхівки до верхньої частини плечей, так щоб обличчя займало 70-80% фотографії, чітко показувати очі, особливо зіниці, на фото повинна бути зображена лицьова сторона без головних уборів і темних окулярів, дивитися прямо, з відкритими очима, не закритим волоссям , з природним виразом обличчя та закритим ротом.

Опціонально

 • Якщо у вас є вроджені або придбані дефекти зору, ви можете зробити фото в темних окулярах, але таке ж фото має бути в документі посвідчення особи. Крім того, додайте до заяви довідку про інвалідність (для осіб віком до 16 років) або довідку про ступінь інвалідності (для осіб віком від 16 років) через вроджений або набутий дефект зору.
 • Якщо ви носите головний убір відповідно до релігії, яку ви сповідуєте – ви можете мати його на фото, якщо обличчя буде видно. Але таке ж фото має бути у документі посвідчення особи. Крім того, додайте до заяви свідоцтво про приналежність до релігійної спільноти, зареєстрованої в Республіці Польща.

Подати заяву на військові права в Польщі ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

У Польщі є можливість подання заяви на права водія через інтернет. Якщо ви хочете подати заяву через інтернет, у вас має бути довірений профіль на платформі ePUAP або безпечний електронний підпис.

Як надіслати заяву на отримання прав водія разом з усіма необхідними документами за допомогою платформи ePUAP

 1. увійдіть до свого облікового запису на платформі ePUAP .
 2. знайти послугу «Отримання прав водія»
 3. заповніть форму та прикріпіть усі необхідні документи в електронному вигляді (відскановані).
 4. надішліть заяву.

Екзамен на права водія в Польщі можна скласти українською

оновлено 18.02.2024

У зв’язку з масовим прибуттям українських біженців до Польщі через військову агресію Росії проти України, польська влада зробила значний крок назустріч потребам громадян України, дозволивши проходження екзамену на права водія на українській мові. Але поки що тільки для категорії В. Це рішення не лише спрощує процес отримання водійських прав для українців в Польщі, але й відкриває нові можливості для їхнього працевлаштування та адаптації в нових умовах. Можливість складати теоретичний екзамен на рідній мові є важливим кроком у забезпеченні рівних прав та можливостей для всіх, хто шукає притулку та нового життя в Польщі, підкреслюючи солідарність польського народу з українцями. (джерело https://www.prawodrogowe.pl/ )

Поширені запитання

Чи можна купити права в Польщі?

Ні, навіть не думайте про це! Ви бачите до чого приводить купівля «голосу» за гречку, мається на увазі, підкуп людей на виборах в Україні.

Купити права водія в Польщі або українські або в будь-якій іншій країні незаконно і вкрай небезпечно. Такі дії можуть призвести до серйозних юридичних наслідків, включаючи кримінальне переслідування. Крім того, керування транспортним засобом без належної підготовки та складання іспитів може становити загрозу як для самого водія, так і для інших учасників дорожнього руху. Отримання прав водія має проходити через офіційний процес навчання та складання іспитів.

Чи можна здати на права в Польщі без карти побиту

Щоб здати на права в Польщі, вам потрібно мати легальний статус проживання в цій країні. Карта побиту або інший вид дозволу на проживання є важливими документами для отримання водійського посвідчення в Польщі.

Якщо ви перебуваєте в Польщі на короткий термін, наприклад, як турист або студент, то, скоріш за все, вам не буде надано можливість отримати польське водійське посвідчення, бо ви можете користуватися українським посвідченням водія. Щоб отримати права в Польщі, ви повинні мати легальний статус проживання, такий як тимчасовий або постійний дозвіл на проживання (карту побиту, карту резидента) або статус біженця, тимчасовий захист (статус УКР).

Як отримати права у Польщі?

 1. Отримання номера PESEL (якщо його немає).
 2. Проходження медичного огляду та отримання медичної довідки.
 3. Запис в автошколу та проходження курсу навчання водінню.
 4. Складання теоретичного іспиту з ПДР.
 5. Складання практичного іспиту водіння.
 6. Отримання прав водія після успішного іспиту.

Як здати права в Польщі без знання мови?

У Польщі іспит на права водія проходить трьома мовами на вибір:

 • Польська
 • Англійська
 • Німецька

Немає можливості в Польщі скласти іспит на водія російською чи українською мовами.