Як відправити посилку в Німеччині

Дізнайтесь, за допомогою яких сервісів у Німеччині можна відправити посилку всередині країни або за кордон, наприклад, в Україну. Вартість та терміни пересилання.

Загалом нічого складного немає у використанні німецьких сервісів доставки посилок. Запакували коробку, написали адресу, знайшли найближчий сервіс та відправили. Але, як завжди, є безліч дрібних деталей. Знаючи їх, можна спростити процес відправки, а також заощадити на пересиланні. У статті детально розкрито тему посилок у Німеччині.

Розмір і вага посилки мають прямий вплив на вартість послуги і на вибір сервісу, яким буде вигідніше скористатися.

ЗМІСТ

Пересилання бандеролей по Німеччині

Невеликі посилки, на зразок тих, які в Україні ще називають “бандероль”, дешевше та простіше відправляти звичайною поштою Deutsche Post.

Deutsche Post - державна пошта Німеччини

У німецької пошти два формати листів Brief , які визначають вартість пересилання ґрунтуючись на вазі та розмірі посилки. У листів немає жодних особливих вимог до конверту чи упаковки. Буде це коробка картону, конверт, обгорнутий папером або поліетиленом згорток, навіть просто цегла — не має значення. Все, що підходить під формат і має форму досить близьку до прокутника, надсилається, як лист.

Формати листа
Властивості Grossbrief Maxibrief
Довжина 100-353 мм 100-353 мм
Ширина 70-250 мм 70-250 мм
Висота до 20 мм до 50 мм
Вага до 500 гр до 1 кг
Ціна 1,55 € 2,70 €

Всього за 2,70 € можна надіслати по Німеччині посилку розміром до 35х25х5 см та вагою до 1 кг звичайною німецькою поштою. Роздрукувати марку можна онлайн через поштовий сервіс .

Але це не самий дешевий спосіб відправити посилку.

Пересилання книг та невеликих предметів

Речі невеликого розміру пересилаються як Büchersendung або Warensendung . На вибір є кілька варіантів до півкіло та до кілограма.

Пересилання предметів
Характеристика Величина
Довжина 100-353 мм
Ширина 70-250 мм
Висота до 50 мм
Вага до 500 гр або до 1 кг
Ціна 1,90 € або 2,20 €

Книги та іншу друковану продукцію, на кшталт буклетів, надсилати Німеччиною дешевше, ніж інші речі. Зазвичай краще брати конверт формату А4 із щільного паперу, покласти в нього книгу та заклеїти. Можна придбати конверти будь-якого формату. У такій упаковці можна посилати будь-що, від пилочки для нігтів до тюбика з кремом. Саме головне, щоб запхати річ у конверт, закрити його — і все. Головне, щоб розміри та вага підходили.

В обох видах посилок головне написати кодове слово BÜWA на упаковці. Інакше працівники пошти вимагатимуть сплатити посилку, як вид листа, про яке згадувалося вище, що буде дорожче. Раніше заклеювати наглухо такі посилки було не можна. З 1.1.2020 вже можна.

Доставка відбувається приблизно за 3-4 робочі дні. Кому важлива швидкість доставки, це не варіант. Крім того, всі описані вище варіанти не гарантують жодного відшкодування у разі втрати чи пошкоджень. І хоча німецька пошта працює надійно, цінні чи тендітні речі краще надсилати іншим способом.

Перш ніж перейти до опису наступних типів посилок, слід ще кілька слів написати про пакувальні матеріали. Конверти та обгортковий папір продається на Пошті або в онлайн-магазині Deutsche Post, але там вони коштують порівняно дорого. Краще купувати в інтернеті відразу у великій кількості, по кілька сотень штук, щоб вистачило на рік. Виходить значно дешевше, ніж у магазині.

Пересилання посилок DHL

Якщо розмір посилки перевищує мінімально допустимі для листів, або якщо вони важчі ніж 1 кг, скористайтесь сервісом DHL. Онлайн-сервіс дозволяє роздрукувати етикетку для посилки до 2 кг DHL-Päckchen за 4,79 євро. Цей спосіб вимагає наявності принтера, інтернету та певної вправності. Марку потрібно сплатити під час купівлі. Там багато можливостей оплати, зокрема кредитною/платіжною картою.

Якщо онлайн-сервісом скористатися немає можливості, можна піти на пошту, взяти бланк, заповнити, наклеїти на посилку і потім відправити.

Розмір такої посилки повинен бути максимум 60х30х15 см. Як упаковка ідеально підходить взуттєва коробка. Картонки можна роздобути в магазинах взуття, досить просто спитати у продавця. Вони, як правило, викидають коробки, які залишили клієнти, так що будуть тільки раді позбавитися непотрібного їм картону.

Варто звернути увагу і на формат 30х30х15 см, який дозволяє відправити посилку Німеччиною вагою до 2 кг за 3,99€. Підійде, коли річ, що відправляється, за розміром не вміщається в бандероль.

Якщо посилати щось цінне, то варто застрахуватися від втрати або пошкодження посилки. У цьому випадку Päckchen вже не підійде, тому що за пошкодження чи втрату DHL не гарантує. Натомість є страховка на DHL-Paket. За замовчуванням пакет від DHL застрахований на 500 євро.

Вартість пересилання пакетів DHL з липня 2022 року
кг см Страхування до
2 30x30x15 3,99 €
2 60x30x15 4,79€
2 60х30х15 5,49 € 500 €
5 120х60х60 6,99€ 500 €
10 120х60х60 9,49€ 500 €
31,5 120х60х60 16,49 € 500 €

Для пакетів до 10 кг сума всіх трьох складових розміру посилки не повинна перевищувати 300 см. Посилка повинна бути прямокутної форми, ніяких частин, що випирають. Інакше нарахують ще кілька євро за неправильний формат. Як матеріал упаковки можна використовувати будь-яку картонну коробку відповідного розміру. Їх можна купити в інтернеті на сайті DHL.

DHL-Packstation

Надіслати посилки DHL можна на пошті або на DHL-Packstation. Також деякі невеликі кіоски або магазинчики теж приймають посилки. Тоді на їхніх дверях або у вітрині висить відповідний знак.

DHL-Packstation - Поштомат у Німеччині

DHL-Packstation – це щось подібне до камери зберігання посилок. У Польщі це називають Пачкомат, в Україні – Поштомат. Через таку станцію можна як надсилати, так і отримувати посилки. Найзручніше використовувати станцію, якщо за послугу сплачувати онлайн. Тоді весь процес вийде повністю автоматизованим. Процедура така. Заходите на сайт DHL, вибирате форму та вагу посилки, платите, роздруковуєте QR-код, клеїте його на посилку та йдете до найближчої станції (Поштомату). Там за допомогою терміналу запускаєте прийняття посилки (Sendung einlegen). Внизу під екраном знаходиться сканер, потрібно піднести етикетку зі штрих-кодами, щоб система змогла зробити сканування / зчитування. До речі, код відправки можно ввести в терміналі в ручному режимі, просто набрав певну послідовність чисел. Після того, як станція зісканує код, вона запропонує на вибір три розміри камери: маленький для папки (Mappe), середній для коробки з-під взуття (Schuhkarton) або великий. Потрібно вибрати потрібний розмір і відчиняться дверцята відповідної камери. Залишається тільки покласти туди посилку і зачинити двері. Система попросить підтвердити, що посилка влізла. Якщо ні, то можна натиснути кнопку Fach zu klein, тоді відкриється більша камера.

При прийнятті посилок DHL і станція, і працівник пошти чи магазину дають квитанцію, де написано унікальний номер посилки Sendungs-ID. З його допомогою можна через сайт DHL стежити за статусом пересилання. У кожен момент часу можна дізнатися, де знаходиться посилка: потрапила на сортувальну станцію, потім перевезена в центр DHL ближче до одержувача, потім завантажена в машину/Поштомат, доставлена тощо. DHL-Packhen не має ID, тому за нею слідкувати не можна і квитанцію на неї не дають.

Hermes Versand

Альтернативою може стати служба Hermes. Мережа філій цього сервісу теж досить велика, в основному, за рахунок маленьких тютюнових кіосків. У них обмеження за вагою і розмірами побудовані трохи інакше, ніж у DHL. Тому часом цей сервіс може виявитися набагато вигіднішим. Наведемо усі дані про пакети Hermes у вигляді таблиці. Розмір посилки – сума найдовшої та найкоротшої сторін.

Ціна на посилки Hermes Versand
см кг Стрхв. Онлайн
37 25 50€ 4,50 € 4,30€
50 25 500 € 5,55 € 4,95 €
80 25 500 € 6,85€ 5,95 €
120 25 500 € 11,95 € 10,95 €
150 31,5 500 € 28,95 € 28,95 €
200 31,5 500 € 33,95 € 33,95 €

Два нижні види посилок навіть не треба нікуди відносити, за ними приїдуть і заберуть прямо від дверей – кур’єр.

Важлива відмінність Hermes – при замовленні посилки онлайн гроші потрібно платити не під час реєстрації, а в момент передачі посилки. Віддати посилку можна в одному з їх пунктів прийому, який може знаходитися будь-де – від магазинчика Totto-Lotto до пекарні. Пошук філій Hermes є на їхньому сайті. Якщо штрих код роздрукований онлайн, то залишається лише заплатити та отримати квитанцію. Якщо принести посилку без етикетки, то можна буде заповнити бланк прямо на місці, але тоді, як видно з таблички, це коштує дорожче, як і в DHL. На квитанції також вказано номер посилки, за допомогою якого можна стежити за її статусом через сайт Hermes. До речі, Hermes теж вже має мережу власних Поштоматів.

В принципі, цих знань вже достатньо, щоб успішно надсилати посилки Німеччиною. Є ще безліч інших сервісів: iloxx, TNT, GLS, UPS, DPD та багато локальних фірм. У деяких випадках вищеназвані сервіси можуть виявитися зручнішими або дешевшими, ніж DHL або Hermes. Наприклад, iloxx набагато дешевше при пересиланні великогабаритних речей, на кшталт велосипеда. Але це рідкій випадок. Щоб не повторюватися, і не описувати кожний сервіс доставки у Німеччині, обмежимося вищезгаданими компаніями, які власне і є найбільш поширені та популярні у Німеччині.

Порівняння DHL та Hermes

Якщо ж порівнювати лише Hermes та DHL, маємо такі висновки.

DHL проти Hermes
DHL Hermes
Термін пересилання 1-2 дні 1-3 дні
Кількість спроб доставки Одна спроба. Якщо нікого немає вдома, віддадуть сусідам чи залишать записку, щоб забрати посилку на пошті. Чотири спроби. Можуть віддати сусідам. Якщо за 4 рази нікого не застали, віддадуть посилку до найближчої філії та залишать повідомлення.
Що вигідніше Підходить для невеликих посилок вагою до двох кілограм Ідеально для малогабаритних, але важких речей.
Упаковка Бажано прямокутної форми. Інакше додадуть до вартості пересилки. Можна відсилати речі хоч у поліетиленовому пакеті. Не надто переймаються за прямокутністю посилки. Однак, при сильно негабаритному вигляді, теж змусять заплатити більше.

Міжнародні посилки з Німеччини

У Німеччині чимало фірм, які пропонують доставку посилок до України та навіть країн колишнього СРСР. По-перше, посилки йдуть довго, часом кілька місяців, звісно дивлячись у яку країну. Мінімальна вага посилки 5 кілограм. Або навіть 7. І якщо посилка менша, все одно потрібно платити, як за мінімальну вагу. Виходить, щонайменше 35€.

Але для великих негабаритних вантажів або важких нестандартних речей, навпаки, міжнародні фірми пропонують зручний та порівняно недорогий сервіс.

Для прикладу DHL в Україну.

  • Відправка невеликої бандеролі до 5 кг з оплатою онлайн коштує 29,99 €.
  • До 10 кг – 37,99 €.
  • До 20 кг – 52,99 €.

У філії на євро дорожче. Вирушає також, як і звичайна посилка. Можна роздрукувати етикетку онлайн, вибравши країну відправлення або заповнити бланк у відділенні DHL. Онлайн бувають збої, коли марка замість кирилиці на адресу одержувача генерується зі знаками питання. У цьому випадку просто ще раз написати адресу на коробці від руки. Краще заповнювати все на сайті DHL латиницею, а потім ще раз написати адресу на посилці українською мовою. Термін доставки складає в середньому місяць. Іноді доставляють за 2-3 тижні.

Детальні тарифи DHL https://www.dhl.de/en/privatkunden/pakete-versenden/weltweit-versenden/preise-international.html

Альтернативою DHL є Maxibrief німецької пошти за 7€ до 1 кг та за 17€ до 2 кг. До бандеролі для трекінгу докуповується Einschreiben International за 3,5 євро. Дозволена сума сторін посилки до 90 см, але найбільша сторона має бути коротше 60 см. Якщо відправлення важить до 2000 грам, такий спосіб відправлення фінансово вигідніше.

Практичні поради користувачам онлайн-сервісів для надсилання листів та посилок:

  • Стануть в нагоді домашні ваги хорошої якості. Інакше розрахувати вартість пересилання неможливо.
  • Роздруковувати етикетки можна не на звичайному папері, а на самоприліпних наклейках. Вони продаються в інтернеті, поштою та в канцелярських магазинах. До речі, також можна скористатися скетчем.

Як відправити посилку з Німеччини в Україну

Відправити посилку з Німеччини в Україну стало ще зручніше і дешевше за допомогою Нової Пошти.

...