Як підтвердити проживання у квартирі у кооперативі для продовження візи?

Під час подання документів на продовження тимчасового захисту в Чехії частина українців зустрілась із проблемою підтвердження місця проживання у квартирі в кооперативі. Це стосується орендованих квартир у будинках з ОСББ — об’єднаннях співвласників багатоквартирного будинку, також відомих як “кооперативи”.

 

Наша редакція отримала численні коментарі від читачів про відмову у підтвердженні місця проживання на основі договору оренди квартир у кооперативній власності. За словами наших читачів, у відділеннях міграційної служби (чеською OAMP, Odbor azylové a migrační politiky) вимагали підтвердити згоду з орендою усіх членів ОСББ. Це може бути складно зробити — наприклад, через те, що орендодавець відмовляється “збирати підписи”, члени кооперативу перебувають за кордоном, або з інших причин.

Редакція ProUkraїnu звернулась до Міністерства внутрішніх справ Чехії з проханням прокоментувати подібні ситуації. У МВС на наш запит відповідають:

Якщо людина проживає у квартирі, яка є частиною ОСББ, згода усіх членів ОСББ, як правило, не вимагається. Орендар мусить пред’явити підтвердження про проживання або договір суборенди з членом ОСББ, тобто власником відповідного житла.

Однак, необхідно довести, що орендодавець є членом ОСББ. Довести це можна за допомогою укладеного договору оренди між орендодавцем житла та ОСББ.

Замість такого договору між ОСББ та орендодавцем можна надати підтвердження від ОСББ про те, що орендодавець дійсно є членом обʼєднання. Надати таке підтвердження можуть особи, які уповноважені діяти від імені ОСББ згідно з його статутом — не обовʼязково усі члени обʼєднання“.

Таким чином, оренда квартири у “кооперативі” не має стати перешкодою для продовження візи тимчасового захисту. Втім, важливо з особливою увагою підійти до питання підтвердження житла у такому випадку та отримати необхідні додаткові документи.

Радимо прочитати:

Українці в Чехії, як й інші іноземці, отримали листи-попередження, що дані про їх рахунки передадуть до...

Для українських сімей, що проживають або тимчасово перебувають у Польщі, процес оформлення закордонного...

Найнеприємніший етап під час оформлення карти побиту — це очікування. Звичайно термін встановлено на...

Сколько зарабатывают в Германии? От чего зависит зарплата и сколько может заработать иностранец. Обзор...

Перелік корисних та екстрених телефонів для українців в Німмечині