Продовження тимчасового захисту та наявність інших віз: які візи перешкоджають

Напередодні запуску онлайн-реєстрації, редакція ProUkraїnu отримає багато запитань, які візи можуть перешкоджати продовженню тимчасового захисту до 2025 року. Так, під час попереднього продовження, виникла проблема канадських віз. Тоді Чехія зробила виняток для громадян України, які змогли продовжити ТЗ. Розбираємося, які візи перешкоджають, а які не перешкоджають для продовження тимчасового захисту до 2025 року?

 

Зміст:

Канадська віза

У лютому 2023 року МВС Чехії повідомило, що біженці, які оформили канадську візу, можу продовжити тимчасовий захист за двох умов: чеський тимчасовий захист було отримано першим і канадську візу CUAET було видано до 10 лютого 2023 року.

“Враховуючи, що деякі типи віз, наданих Канадою, були видані до набуття чинності Закону № 175/2022 Sb., який стосувався конфлікту між візами та тимчасовим захистом, а також враховуючи ступінь нервової напруги у зв’язку з очікуванням набуття чинності змін до так званого “Lex Ukraine” щодо продовження тимчасового захисту, Міністерство внутрішніх справ повідомляє, що так звана “канадська віза” (“Temporary Resident Visa”), видана до 10.02.2023, не буде перешкодою для продовження тимчасового захисту“, — йдеться на офіційному порталі МВС Чехії.

Американська віза

Також МВС Чехії повідомило, що участь у програмі США “Uniting for Ukraine” не перешкоджає продовженню тимчасового захисту. Тому біженці, які оформили таку візу, зможуть продовжити тимчасовий захист до 2025 року.

Британська віза

Щодо британських віз, то наявність візи “visitor” з терміном дії до шести місяців не перешкоджає продовженню тимчасового захисту. Водночас ТЗ неможливо продовжити, якщо є візі з позначкою “Ukraine Scheme” незалежно від терміну дії.

Наявність довготривалих документів у іншій країні ЄС

Якщо людина отримала дозвіл на проживання в іншій країні ЄС (довготривала віза, дозвіл на довготривале або постійне перебування), в такому випадку тимчасовий захист скасовують і відповідно до цього продовження неможливе.

“Після цього ви можете повторно оформити заяву на тимчасовий захист, але тільки в тому випадку, якщо вам спочатку було надано тимчасовий захист у Чеській Республіці, а країна, яка видала вам подальший дозвіл на перебування чи візу, їх анулює”, — ідеться на офіційному порталі МВС Чехії.

У такому разі до заявки на ТЗ необхідно додати підтвердження про анулювання таких візи чи дозволу на перебування.

Іноземці, які мають дійсний дозвіл на проживання, виданий іншою країною, або якщо візу чи дозвіл на проживання було анульовано або закінчено після 24 лютого 2022 року, не мають право на тимчасовий захист.

Наявність тимчасового захисту в іншій країні ЄС

У випадку наявності тимчасового захисту в іншій країні ЄС, то Чехія та Греція — єдині країни ЄС, які не дозволяють змінити тимчасовий захист. Тобто Чехія не надає повторний тимчасовий захист, якщо людина мала захист в іншій країні.

Людина має довготривалі документи в Чехії

Якщо громадянин України має довготривалі документи в Чехії, то не має права на тимчасовий захист. У такому випадку потрібно продовжувати наявні документи.

Якщо документи закінчилися і людина не встигла продовжити, тоді можна оформити візу толерантності.

Радимо прочитати:

На початку року в Чехії потрібно подати так зване daňové přiznání (податкова декларація) за минулий рік. Це...

Розстрочка у Польщі — це один з найпопулярніших видів споживчого кредитування, особливо коли це стосується...

Заняття з релігії в польських школах дедалі частіше стають предметом дискусії серед батьків у соціальних...

Покупки у розстрочку в Польщі така ж сама звичайна процедура, як і в усьому світі. Адже розстрочка — це один з...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...