Не маю права на тимчасовий захист у Чехії, але хочу лишитися: що робити?

Чимало громадян України запитують, що робити, якщо “я не маю права на тимчасовий захист у Чехії, але і не можу/не хочу повернутися в Україну чи переїхати в іншу країну”? Розбираємося, як залишитися в Чехії та що для цього потрібно.

 Міністерство внутрішніх справ Чехії повідомляє, що альтернатива є – це віза толерантності, яку видають на понад 90 днів. Податися на таку візу можна особисто у відділенні OAMP MV (Департамент надання притулку і міграційної політики МВС Чехії). Прохати таку візу може кожен, хто не має право на тимчасовий захист через наявність іншої довготривалої візи країни ЄС (включно з чеськими візами).

Зміст:

Що потрібно?

Для початку необхідно записатися на візит у відділення, що прив’язане до вашої адреси проживання. З собою потрібно принести:

  • заповнену анкету;
  • марку на суму 300 Kč за прийняття заявки (придбати можна тільки у відділеннях Чеської пошти);
  • одну фотографію паспортного розміру (45 х 35 мм);
  • закордонний паспорт;
  • і надати документи, які підтверджують наявність перешкоди, яка не дозволяє вам виїхати з території Чеської Республіки. Цей документ можна замінити заявою під присягою. Тобто у випадку біженців, можна написати, що причиною, чому ви не можете повернутися додому – є російське вторгнення в Україну.

Законний термін для оформлення рішення заяви становить 30 днів. Повідомлення про результат рішення ви отримаєте поштою. Якщо ви не виконаєте одну з наведених вище вимог або не сплатите адміністративний збір, то такий запит буде вважатися неприйнятим і буде повернений вам. 

Чим відрізняється тимчасовий захист від візи толерантності?

  • власники цієї візи (візи толерантності, її ще називають візою стрпєні) не є учасниками державного медичного страхування. Потрібно придбати комерційне страхування;
  • іноземці з візою толерантності не мають права подати заявку на гуманітарну допомогу і не отримують жодної додаткової допомоги;
  • також ця віза не дає права на вільний доступ до ринку праці, тому для отримання дозволу на працевлаштування необхідно звертатися до одного з відділень Державної служби зайнятості.

Важливо! Віза толерантності, видана у зв’язку з російським вторгненням в Україну, не втрачає чинності при виїзді з території Чехії.

 

Канадська віза

Здебільшого біженці втратили можливість продовжити тимчасовий захист у Чехії через отримання канадської візи за програмою CUAET. Однак раніше МВС Чехії повідомило, що тимчасовий захист із канадською візою можуть продовжити за двох умов:

  • чеський тимчасовий захист було отримано першим;
  • канадську візу CUAET було отримано до 10 лютого 2023 року.

Зокрема, на офіційному сайті МВС Чехії йдеться: “Враховуючи, що деякі типи віз, наданих Канадою, були видані до набуття чинності Закону № 175/2022 Sb., який стосувався конфлікту між візами та тимчасовим захистом, а також враховуючи ступінь нервової напруги у зв’язку з очікуванням набуття чинності змін до так званого “Lex Ukrajina” щодо продовження тимчасового захисту, Міністерство внутрішніх справ повідомляє, що так звана “канадська віза” (“Temporary Resident Visa”), видана до 10.02.2023, не буде перешкодою для продовження тимчасового захисту”.

 

Радимо прочитати:

Робота в Польщі для іноземців взагалі і зокрема для українців, останнім часом стала дуже популярним...

Нові правила узгодження відпуски та відсутності осіб, які отримують допомогу по безробіттю З 1 липня 2023 року...

Важные понятия для тех кто едет в Польшу. Объяснение что значат определенные сокращения для документов или...

Информация для беженцев из Украины в Чехию

Чимало громадян України запитують, що робити, якщо “я не маю права на тимчасовий захист у Чехії, але і не...