Що таке Карта Поляка і що вона дає своєму власникові

Що таке Карта Поляка і що вона дає своєму власникові

Карта Поляка - це офіційний документ, що підтверджує польське коріння власника. Вона дає людині право працювати і вчитися в Польщі і приїхати до Польщі без оформлення візи - відвідувати історичну батьківщину, при наявності відповідних дозволів, однак, карта поляка не дає права вільно перетинати кордон і не замінює візу або карту побита і не робить людину громадянином Польщі.

Зміст:

Що таке Карта Поляка?

Карта призначена для підтримки вихідців з Польщі і тих чиї предки були поляками, які проживають в країнах СНД і Балтії, і стала дуже популярна серед українців і білорусів, з 2008 по 2014 рік було видано понад 150 000 "карт Поляка". Лідирує за кількістю отриманих карт Україна — близько 70 тисяч, і Білорусія — близько 62 тисяч.

У вересні 2007 року був прийнятий Закон Про Карту поляка, покликаний надавати всіляку допомогу і підтримку жителем країн СНД або Балтії, хто відносить себе до польського народу, але в силу обставин, що склалися проживає за межами Польщі.

Заява Президента Польщі Леха Качинського:

"...Сьогодні підписано доленосний документ - "Закон Про Карту Поляка" і тим самим ми виконали свій обов'язок перед мільйонами наших співвітчизників, які в силу непереборних обставин опинилися поза своєю батьківщиною. Незважаючи на заборони, можливість тюремного ув'язнення і втрати роботи, поляки населяють територію колишнього СРСР залишалися справжніми патріотами своєї землі, шанували традиції своїх предків і не забували свою рідну мову. Ці люди-частина польського народу.

Сьогодні ми повертаємо нашим Землякам їхні законні права. Відтепер у вас є всі права на роботу і навчання в Польщі. Ви звільняєтеся від обов'язку платити за видачу віз і можете приїжджати в будь-який час. Ви довгі роки зберігали Білого орла в своєму серці, сьогодні ми повертаємо ваш документ з орлом і він є доказом вашої приналежності до польського народу. Польща чекає на вас!

Що дає Карта Поляка своєму власникові?

Головний привілеї, якими володіють власники Карти Поляка:

 1. Безкоштовне отримання довгострокової візи на перебування в Польщі, що дає право на багаторазовий перетин кордону-Річна національна віза категорії D. Однак карта Поляка - це не віза і не громадянство-Карта Поляка не є документом, що дозволяє перетин кордону Польщі або будь-який інший країни Шенгенської зони, але вона є документом, що дозволяє отримати річну мультивізу за спрощеною процедурою і абсолютно безкоштовно але з цією візою ви можете вільно переміщатися по всіх країнах Євросоюзу.
 2. Можливість імміграції. Власник Карти Поляка може отримати ПМЖ в Польщі за спрощеною процедурою і через 2 роки подати прохання про надання громадянства.
 3. Можливість легально працювати в Польщі без дозволу на роботу. Працювати можна без дозволу на роботу, але не скрізь. Без громадянства Польщі, не можна працювати в держструктурах, правоохоронних органах або лікарем без підтвердження диплома і кваліфікації.
 4. Безкоштовне навчання і можливість претендувати на стипендії, які призначені для іноземців, які здобувають освіту в Польщі. Отримати бюджетне місце в державних навчальних закладів можуть громадяни Польщі, які пройшли конкурс з високими показниками і володіють польською мовою досконало. Карта Поляка дає можливість абітурієнтам брати участь у конкурсному відборі на загальних підставах і не гарантує місця на бюджеті. Для контрактної форми навчання ніяких обмежень немає.
 5. У термінових випадках безкоштовна медична допомога. Ви можете отримувати тільки екстрену допомогу в разі нещасного випадку або необхідності невідкладного лікування. Проходити будь-які обстеження або систематичне лікування на безкоштовній основі не вийде.
 6. Право в першочерговому порядку отримувати фінансові кошти, призначені на підтримку поляків за кордоном з державного бюджету або з місцевого бюджету певної гміни.
 7. Знижка на 37% на залізничний проїзд на території Польщі.
 8. Можливість безкоштовно відвідувати державні музеї.
 9. Можливість займатися підприємницькою діяльністю в Польщі, маючи при цьому ті ж права і умови, що і польські громадяни.

Як отримати Карту Поляка?

Для отримання Карти Поляка необхідно звернутися в Консульство Польщі за місцем проживання і записатися на співбесіду з Консулом. Під час співбесіди ви повинні представити документи, що підтверджують ваше польське походження і продемонструвати знання польської, хоча б на базовому рівні.

Консул Польщі або особа, їм уповноважена, видає документ без справляння консульських зборів. Термін дійсності Карти поляка-10 років з моменту видачі. Якщо пластик був загублений або пошкоджений, то консул видає дублікат карти за письмовою заявою власника. Якщо ж термін дійсності карти закінчується, то не пізніше трьох місяців до цього моменту, потрібно подати заяву в письмовій формі з проханням про продовження документа ще на десять років.

Вимоги для отримання Карти Поляка

 • наявність прямих родичів польської національності або з громадянством Польщі - документальне підтвердження, що одна людина в поколінні батьків або дідусів або дві людини в поколінні прадідусів були польської національності або були громадянами Польщі.
 • громадянство однієї з країн колишнього СРСР
 • відсутність польського громадянства або ПМП Польщі
 • підписання декларації про приналежність до польського народу

Або

Подання заяви від уповноваженого польської організації в Україні, яка підтвердить активну участь у діяльності з розвитку польської мови, культури або польської національної меншини принаймні за останні 3 роки.

Неповнолітня дитина може отримати Карту Поляка у наступних випадках:

 • обоє батьків вже є власниками Карти Поляка;
 • один з батьків отримав Карту Поляка, а другий погоджується на те, щоб його дитині видали карту, при особистій присутності консула
 • якщо дитині вже виповнилося 16 років, то видача КП здійснюється за його особистим проханням. Карта видана неповнолітній особі, стає недійсною через рік після настання повноліття дитини.

Які документи підтверджують польське походження

Першим документом, який може довести ваше ставлення до польського народу – свідоцтво про народження. Якщо у вашому свідоцтві про народження знаходиться замітка про те, що ви або один з ваших батьків за національністю поляк/ полька, то проблема вирішена. Вам не доведеться шукати додаткового підтвердження своєї приналежності до польського народу.

Однак в практиці, часто трапляється, що в графі «національність» стоїть прочерк або написана інша національність. Також врахуйте, що вам треба буде довести весь ланцюжок спорідненості. Наприклад, якщо ваша бабуся була полькою, то вам треба буде знайти і свідоцтво про народження вашої матері, де вказано, що її мати полька. Потім документ, що підтверджує зміну дівочого прізвища.

В такому випадку, щоб підтвердити, що ви — етнічний поляк, необхідно надати додаткові документи. Наприклад, свідоцтва про народження одного з батьків, дідуся, бабусі або прадідуся і прабабусі.

Якщо з якихось причин у вас немає цих документів, спробуйте звернутися до місцевого архіву, з проханням вислати запит до відповідної організації з метою видачі дубліката.

Документи та докази, які допоможуть вам підтвердити наявність польських коренів :

 • польські документи, що посвідчують особу;
 • акти цивільного стану (оригінали або виписки);
 • свідоцтва про народження або про хрещення;
 • шкільні атестати або інші документи, що підтверджують зв'язок з польським народом,
 • документи, що підтверджують проходження військової служби в польських військових частинах;
 • документи, що підтверджують факт заслання або тюремного ув'язнення, що містять запис про польське походження;
 • документи про реабілітацію, що містять запис про польське походження;
 • іноземні документи, що посвідчують особу, що містять запис про польську національність даної особи;
 • довідка з польської організації про активну діяльність на користь польської мови та польської культури або польської меншини;
 • офіційне рішення з питання визнання польського походження, видане відповідно до положень Закону про репатріацію.

Подача заяви на Карту Поляка

Заяву на отримання Карти Поляка необхідно подати в консульський відділ РП за місцем проживання заявника, тобто в країні походження заявника. Карту видає консул РП або уповноважений.

Записатися на подачу документів на Карту поляка можна в Києві, Львові, Луцьку, Вінниці, Харкові, Одесі. У цих всіх містах є консульства, які обслуговують бажаючих отримати КП.

Отримання Карти Поляка в Харкові

Запис здійснюється тільки за телефоном + 38 (057) 75 78 801.

До Харківського консульського Округу належать наступні області: Харківська, Полтавська, Запорізька, Дніпропетровська та Сумська.

Консульство Польщі в Харкові

 • Адреса: Харків, вул. Алчевських, 16
 • Тел: (38057) 75 78 801

Вам потрібно доїхати до станції метро Архітектора Бекетов, а потім 5 хвилин йти пішки спочатку на захід у бік вулиці Чернишевської, потім повернути праворуч на цю вулицю, потім повернути праворуч на вулицю Гіршмана, а потім – праворуч на вулицю Алчевських.

Отримання Карти Поляка в Одесі

Запис проходить по телефону (+38 048 718 24 80).

До Одеського консульського Округу належать Одеська, Миколаївська та Херсонська області.

Консульство в Одесі

 • Адреса: Одеса, вул. Успенська, 2/1
 • Тел: (+38 048) 718 24 80

До даного консульства їде такий транспорт: маршрутки № 146, 190, 210; тролейбуси № 2, 3.

Отримання Карти Поляка у Вінниці

Реєстрація на співбесіду в цьому місті проходить тільки по телефону ((+380) 432 507 411, (+380) 432 507 412, (+380) 432 507 413)) щопонеділка з 9: 00 і до закінчення ліміту місць.

Бажаючі пройти співбесіду в області (Хмельницька, Чернівецька, Вінницька та Житомирська області) мають можливість записатися на Карту Поляка на розмову, яка проходитиме в цих обласних центрах. Запис проходить по телефону протягом останнього вівторка місяця з 9: 00 і до того моменту, поки не закінчаться місця.

Жителі, наприклад, Бердичева, також складають іспит у Вінниці.

Як можна отримати Карту Поляка в Украіневопросы, найчастіше задаються на співбесіді у Вінниці (за відгуками на форумах):

Консульство РП у Вінниці

 • Адреса: Вінниця, вул. Оводова, 51
 • Тел: (+380) 432 507 412


Як дістатися до консульства РП у Вінниці-тролейбус № 5; трамваї № 4, 6.

Отримання Карти Поляка у Львові

Реєстрація у Львові здійснюється тільки через електронну форму https://secure.e-konsulat.gov.pl/

До Львівського консульського Округу належать такі області, як: Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська та Тернопільська.

Консульство РП у Львові

 • Адреса: Львів, вулиця Івана Франка, 110
 • Тел: (+032) 295-79-88

Як дістатися до Консульства-трамваї № 2, 8; маршрутка № 26.

Отримання Карти Поляка в Луцьку

Запис на розмову з консулом в Луцьку здійснюється через відправку листа на електронну або фізичну адресу консульства.

До Луцького польського Округу належать Волинська, Тернопільська та Рівненська області.

Консульство РП в Луцьку

 • Адреса: Луцьк, вулиця Дубнівська, 22Б,
 • Тел: (+380332) 280-640

Як дістатися - тролейбус № 5 (виходити на зупинці Завод "Комунмаш" і йти 3 хвилини на південний схід по вулиці Дубнівській); тролейбус № 15а; автобус № 1.

Отримання Карти поляка в Польщі

C 1 серпня 2022 року українці, білоруси і росіяни, а також особи без громадянства в цих країнах тепер можуть подати заяву на отримання Карти поляка в кожному воєводстві. Це є результатом постанови від 1 липня 2022 р., що вносить зміни до постанови про призначення воєводи, уповноваженого вести провадження з видачі або продовження терміну дії Карти поляка (Законодавчий Вісник, poz.1498).

Досі (до 1 серпня 2022 року) подати заявку на отримання Карти поляка в Польщі могли тільки білоруси, і то тільки в двох призначених воєводствах - Підлясьє та Любліні. Іншим же доводилося звертатися в польські консульства в своїх країнах, щоб отримати його. Через війну оформити такий документ було практично неможливо для українців, яким для цього доводилося їхати до Києва чи Львова. Тому Міністерство закордонних справ вирішило, що список країн, які мають право на отримання Карти поляка в Польщі, слід розширити. Крім того, було зазначено, що воєводи всіх воєводств матимуть право на отримання заяв.

За оцінками Міністерства, завдяки змінам на Карту поляка подадуть заявки понад 30,3 тис.осіб. осіб, у тому числі 13 тис.українців і 16 тис. білорусів.

Де подати документи?

З 1 серпня документи можна подавати у воєводстві за місцем проживання в уженде у справах іноземців. У воєводстві за місцем проживання в уженде у справах іноземців можна буде:

 • подати документи на карту поляка і отримати карту поляка
 • продовжити термін Карти поляка
 • обміняти Карту поляка, в зв'язку зі змінами особистих даних
 • запросити дублікат карти Поляка

Основні документи, необхідні при подачі заяви на Карту Поляка:

1. Заява, його можна завантажити на сайті консульства, наприклад lwow.msz.gov.pl, або отримати в консульстві РП, його слід заповнити польською мовою відповідно до пояснень, що додаються до заяви. Заповнену заяву необхідно підписати у відведеному для цього місці, так, щоб підпис знаходився в намальованій рамці, залишаючи чітку відстань від її краю. Заява повинна бути підготовлена дуже ретельно, без будь-яких поправок і закреслень. (Нагадаємо, що у зв'язку з набранням чинності 2 вересня 2016 року поправок до закону про Карту Поляка, почав діяти новий зразок заяви на її отримання).

2. Одна фотографія розміром 35 x 45 мм, зроблена згідно рекомендацій, зазначених у заявці, протягом останніх 6 місяців.

3. Комплект оригіналів та копії документів, що підтверджують приналежність до польського народу заявника з попереднього пункту (копії залишаться в Консульстві, оригінали будуть повернуті власнику). Якщо один з батьків заявника є поляком, то досить тільки одного документа, наприклад, свідоцтва про народження заявника із записом про польську національність одного з батьків.

Якщо до заяви додаються нові виписки актів цивільного стану (виписки з актів про народження, шлюб, смерть і т.д.) потрібно подавати повні копії (виписки). Це стосується і виписок з українських, так і польських органів реєстрації актів цивільного стану.

4. Ксерокопія закордонного паспорта (сторінка з фотографією) і внутрішнього паспорта (сторінка з фотографією і сторінка з адресою постійного проживання). Слід також надати оригінали для ознайомлення. Заміжнім дівчатам треба взяти з собою свідоцтво про шлюб і копію.

5. Далі, слід домовитися по телефону на співбесіду з консулом РП або ж в деяких консульських відділах можна зареєструватися на співбесіду на сайті консульства, до якого ви належите.

6. У встановлений термін особисто з'явитися на співбесіду і подати заяву про отримання Карти Поляка, взявши з собою:

- заповнена заява з фотографією;

- оригінали та ксерокопії документів, які є доказами (Див. п. 3);

- оригінали та ксерокопії паспорта, закордонного та внутрішнього.

Основні документи, необхідні для неповнолітнього:

- Заява про отримання Карти Поляка дитині (підписаний батьками, які мають Карту Поляка).
- Копії Карти Поляка батьків (оригінал для звірки).
- Копії документів, що підтверджують особу батьків (оригінали для звірки).
- Свідоцтво про народження дитини.
- Документ: закордонний паспорт або проїзний (або паспорт одного з батьків з вписаними дітьми).

При подачі заяви повинні бути присутніми обоє батьків і дитина, для якого подається заявка.

Співбесіда на Карту Поляка

Консул розмовляє з заявником польською мовою на тему Польщі, її історії, культури, а також її звичаїв і традицій. З неповнолітніми особами Співбесіда проводиться в присутності обох батьків або опікунів. Якщо один з батьків (або опікунів) не може особисто брати участь в цій бесіді, має бути представлено його письмову нотаріально завірену згоду на випуск Карти Поляка неповнолітньому.

Співбесіда з консулом-це своєрідний іспит на знання польської культури, історії, географії і, що, мабуть, найважливіше - мови. Так званий іспит складається з двох частин: перша - ваша розповідь про себе, друга - розмова у формі Питання-відповідь (перевірка теоретичних знань про Польщу). Співбесіда триває 20-30 хвилин. Радимо вам ретельно готуватися до співбесіди. Дуже часто поганий Польський або прогалини в знаннях про, наприклад, історичних постатях, якими поляки пишаються, призводять до негативного рішення консула щодо видачі вам Карти поляка(Karta Polaka)отже, розповідь про себе варто не починати спонтанно, а продумати і записати заздалегідь, а безпосередньо перед співбесідою повторити, тоді ваш текст буде зв'язковим, а думки - висловленими логічно і послідовно. Ось орієнтовний план розповіді:

1) Загальна інформація про вас і ваше польське походження (ім'я, вік, місце проживання, освіта,родинні зв'язки з поляками)

2) Інформація про ваші інтереси і хобі (що робите у вільний час, яка ви людина, чи любите активний відпочинок, чи пов'язано це якось з Польщею)

3) пояснення, для чого вам власне потрібно Карта Поляка

Після того, як ви розповісте інформацію про себе, консул можливо буде ставити вам питання про польську історію та культуру, людей, які її прославили, природні особливості Польщі, географія, видатні поляки, національні символи, видатні для Польщі дати, загальні питання про політичний устрій, література, традиції, сучасний стан країни.. Також будуть перевірятися ваші навички читання польською.

Список питань на співбесіду на Карту Поляка можна знайти на цьому сторінці - http://vsetutpl.com/ru/karta-polyaka-chast-2-sobesedovanye-na-kartu-polyaka-vse-voprosy-y-otvety

Питання на співбесіді по Карті поляка (Karta Polaka) відносяться до таких тем:

Як правило, Співбесіда проходить в доброзичливій атмосфері. Ніхто не буде намагатися вас "завалити". Так що самого співбесіди побоюватися не варто. Про результат співбесіди та видачі Карти Поляка вам повідомлять відразу ж після закінчення бесіди. Після успішної співбесіди Консул надає для підпису заявнику декларацію про приналежність до польського народу (тобто те, що ви вважаєте себе поляком) і заяву про те, що у вас немає дозволу на проживання в Польщі або польського громадянства і через 2 місяці можна буде отримати готову Карту.

Як заповнити анкету-внесек на Карту Поляка

Wniosek-це анкета, необхідна для отримання Карти поляка. Варто звернути особливу увагу на правильність її заповнення. В іншому випадку, ви не будете допущені до співбесіди з консулом.

У пункті Cel składania wniosku ставлять галочку (хрестик) в залежності від того, в який раз отримують карту поляка.

Якщо ви отримуєте першу карту, то ставите хрестик в першому полі Przyznanie Karty Polaka.

 • Якщо термін дії карти закінчився і ви її міняєте, то ставите галочку в другому квадратику Przedłużenie ważności.
 • Якщо ви втратили карту поляка і хочете зробити дублікат, то ставите галочку в третьому віконці Wydanie duplikatu.
 • Якщо ви вийшли заміж або з якоїсь причини змінили ім'я або прізвище, вибераєте останній квадратик Zmiana danychposiadacza Karty Polaka.

У пункті 1 Nazwisko-zgodnie z dokumentem tożsamości пишіть своє прізвище як в паспорті (!), друкованими великими латинськими літерами.

У пункті 2 Imię – zgodnie z dokumentem tożsamości пишіть своє ім'я як в паспорті (!).

Далі біля квадратика з написом Wnioskuję o zapisanie w języku polskim imienia i nazwiska na Karcie Polaka ставите хрестик або галочку, якщо хочете, щоб на карті, крім ваших імені та прізвища як в паспорті, були написані ім'я та прізвище по-польськи.

У пункті 3 Nazwisko – w języku polskim Пишіть ваше прізвище в польському варіанті.

У пункті 4 Imię – w języku polskim Пишіть ваше ім'я по-польськи.

У пункті 5 Data urodzenia пишіть дату народження, починаючи з дня.

У пункті 6 Płeć необхідно вказати свою стать.

У пункті 7 Miejsce urodzenia потрібно по-польськи вказати назву місця, де ви народилися. Тільки назва! Місто це чи село вказувати не потрібно! Наприклад, Mińsk або Borowlany і т. д.

У пункті 8 Obywatelstwo вказуєте громадянство, наприклад, białoruskie.

У пункті 9 Narodowość пишіть національність. У всіх, хто хоче отримати карту поляка, національність буде вказана, звичайно ж, polska.

У пункті 10 Jednostka podziału administracyjnego – rodzaj (одиниця адміністративного поділу) ті,хто проживає не в Мінську, пишуть слово obwód. Ті, хто проживає (за пропискою або реєстрації) в Мінську, не пишуть нічого!!!

У пункті 11 Kod pocztowy пишіть Індекс прописки або реєстрації.

У пункті 12 Jednostka podziału administracyjnego – nazwa Ті, хто зареєстрований не в Мінську, пишуть назву області, наприклад, Miński, Witebski, Grodzieński. Тим, хто з Мінська нічого писати не треба!!!

У пункті 13 Miejscowość Пишіть назву міста або села без вказівки району, області і т. д., наприклад, Wołkowyskабоmińskі т. д.

У пункті 14 Ulica Пишіть по-польськи назву вулиці, де прописані або зареєстровані, наприклад, Kozłowaабо Uschodniaja.

У пункті 15 Numer domu i numer lokalu пишіть номер будинку, корпусу (якщо є) і квартири. Всі номери пишіть через слеш (коса паличка).

У пункті 16 Kraj пишіть назву країни: Białoruś.

Впункті 17 Nazwa dokumentu пишіть слово Paszport.

У пункті 18 Seria i numer dokumentu пишіть серію (букви) і номер паспорта.

У пункті 19 Data wydania dokumentu пишіть дату видачі паспорта.

У пункті 20 Data ważności dokumentu пишіть дату, до якої паспорт дійсний.

У пункті 21 Nazwisko, imiona у першому рядку пишіть ім'я родича-поляка, за яким ви робите карту. У другій сходинці пишіть прізвище цього ж родича.

У пункті 22 Pokrewieństwo ставите галочку в клітці навпроти назви того, ким доводиться вам родич. Якщо у вас прабабуся і прадід, то ставите спочатку одну галочку, а в пункті 26 поставите галочку навпроти другого родича.

У пункті 23 Obywatelstwo пишіть громадянство родича. Якщо родич брав участь у голосуванні у виборах до Сейму, воював в армії польської або є громадянами Польщі в даний момент, то вказуєте польське громадянство (polskie). Всі інші пишуть białoruskie.

У пункті 24 Narodowość Пишіть національність "polskie".

У 25 і 26 пунктах не пишіть нічого, якщо карту робите не для дітей.

У 27-30 пунктах заповнюєте подібним чином інформацію про другого родича, якщо йдете по лінії прадідуся-прабабусі.

У 31 і 32 пунктах не пишіть нічого, якщо карту робите не для дітей.

У 33 пункті Zaświadczenie organizacji polskiej lub polonijnej (до анкети додається довідка від польської організації) ті, хто йде по родичах, ставлять галочку в квадраті Nie. Хто йде від організації (союз поляків і т.д.), ставить галочку в квадраті tak.

У 34 пункті Poświadczenie znajomości języka polskiego ставите галочку в квадраті Tak, якщо закінчили школу або університет в Польщі.

Далі не забудьте вклеїти фотографію! 3,5 на 4,5! І зроблена вона повинна бути не пізніше 6 місяців!

У пункті 35 Miejscowość i data пишіть місто, де буде проходити співбесіду і дату, коли це станеться.

У 36 пункті Podpis ставите свій підпис, не вилазячи і не торкаючись (!) рамки! Підписуйтесь акуратно, тому що цей підпис буде на вашій картці.

Карта поляка без польських коренів

Отримати Карту Поляка без польських коренів абсолютно офіційно можна завдяки участі та сприянню у розвитку польської культури. Справа в тому, що в переліку підстав для видачі карти поляка є пункт про письмове свідоцтво, виданим польською організацією або полонійної організації (польської організації в країнах Східної Європи) і підтверджує участь здобувача в діяльності, спрямованої на розвиток польської мови і культури або надання іншої допомоги польському народу. Це може бути активна участь або волонтерська робота в польських організаціях (наприклад, Польський інститут у Києві, Польський Дім у Києві, спілка поляків, Спілка польських журналістів, підприємців ). У довідці повинно бути позначено, що ви займалися такою діяльністю регулярно протягом 3 років.

Для успішного проходження співбесіди, також необхідно знати польську мову на достатньому рівні, а також добре знати польську історію, культуру, географію. Так само як на співбесіді на отриманні Карти поляка.

Необхідні документи:

* анкета-заява на отримання Карти Поляка
* офіційний документ (виписки, довідки) підтверджує вашу діяльність у розвитку польської культури, мови, волонтерської діяльності протягом 3 років
* копії закордонного паспорта, а також сторінки з реєстрацією;
* якщо відбувалася зміна прізвища, наприклад, при одруженні, потрібен документ, що підтверджує даний факт.

Копії документів залишаються в консульстві для перевірки звітності, але необхідно надати і оригінали документів – вони демонструються при співбесіді, але не залишаються в консульстві!

Після того, як зібрані всі документи треба записатися на співбесіду і успішно скласти іспит Консулу на знання польської мови і знання культури і традицій Польщі.

Отримання Карти Поляка для дитини

Якщо обоє батьків мають Карту Поляка, то і дитина має можливість отримати цей документ. Якщо її має тільки хтось один з батьків, то для надання дитині Карти Поляка, інший повинен засвідчити свою згоду на це в присутності консула Польщі. Діти після 16 років повинні дати консулу власну письмову згоду на отримання Карти Поляка. Дійсною вона буде до досягнення дитиною повноліття, Далі, щоб уникнути анулювання, слід подати документи на продовження Карти Поляка ще на 10 років раніше, ніж за 3 місяці до закінчення її терміну дії.

Щодо співбесіди на Карту Поляка дітей з консулом, то його вимоги до них значно нижчі, ніж до дорослих. Найчастіше Співбесіда для дітей проходить в дуже доброзичливій і приємній атмосфері. Спочатку з дітьми знайомляться, можуть запитати про їхній вік, місце навчання, улюблений шкільний предмет, захоплення, перевіряють знання азів польської мови та елементарні початкові знання про Польщу (наприклад, назвати її столицю). Чим менше за віком дитина, тим менше питань отримує, іноді не отримує їх взагалі. Буває, що дитина не відповідає на питання, не тому, що не знає відповіді, а тому що соромиться або злякалася чужих людей. До цього ставляться з розумінням і не вважають причиною відмовити в Карті Поляка.

Неповнолітнім отримати Карту Поляка легко і варто. Тому виробіть її своїй дитині, адже вона відкриє перед ним багато перспектив в майбутньому, зокрема у виборі місця навчання і праці.

Відмова по Карті Поляка, причини

У Карті Поляка вам можуть відмовити, якщо ви маєте дозвіл на проживання в Польщі або громадянство цієї країни. Також великою підставою для відмови є подання фальшивих документів або документів, що містять неправдиву інформацію. Не видати вам Карту Поляка мають право і з точки зору безпеки і збереження громадського порядку в Польщі. Якщо ж ви не робили ніяких протиправних дій або дій, що шкодили б інтересам Польщі, а з документами на Карту Поляка все в порядку, можете реєструватися на прийом до консула.

Як правило, велика частина відмов у видачі Карти Поляка відбувається саме через не проходження співбесіди з Консулом (погане знання польської мови, не знання культури і традицій Польщі).

Не кажіть завідомо неправдиві відповіді на задані консулом питання, тобто якщо за документами написано, що Ви три роки працювали в такій-то польської організації, то ваша відповідь повинна збігатися з документами.

Отримають відмову в Карті Поляка громадяни, які були репатрійовані з Польщі на підставі договорів 1944-57 років.

Нові правила щодо отримання Карти поляка і карти сталего побиту 2017

27 жовтня 2017 року польський Сейм ухвалив правки до закону про репатріацію. Зміняться правила отримання Карти поляка і карти сталого побиту. Подробиці у відео: