Індивідуальний податковий номер у Німеччині – Identifikationsnummer

Умови та способи отримання Індивідуального (персонального) ідентифікаційного податкового номеру у Німеччині (Identifikationsnummer).

Зміст:

Що таке Персональний ідентифікаційний податковий номер у Німеччині ?

Персональний ідентифікаційний податковий номер (ППН) – це унікальний 11-значний номер, який присвоюється Федеральною податковою службою Німеччини. ППН може бути тільки один, якщо ви втратили свій ППН, зверніться до найближчого офісу податкової служби для його отримання (видають дублікат про присвоєння).

Чому кожен має отримати Персональний ідентифікаційний податковий номер?

Федеральне центральне податкове управління (Bundeszentralamt für Steuern, BZSt) присвоює персональний ідентифікаційний податковий номер для кожної особи, зареєстрованої в Німеччині. Він складається з 11 цифр, які формуються з персональних даних. Ця вимога закріплена § 139 b Фіскального кодексу Німеччини (Abgabenordnung, AO).

Де використовують Персональний податковий номер?

Ідентифікаційний номер використовується для подання заяв, декларацій або повідомлень податковим органам. З 2010 року цей номер друкують і на картках Lohnsteuerkarte. З 2011 року сертифікат ElsterLohn-Bescheinigung також надсилатиметься за цим номером. Згодом податківці також планують замінити податковий номер (Steuernummer) на ідентифікаційний (Identifikationsnummer).

Умови отримання Індивідуального податкового номеру

Для отримання ІПН треба мати довідку про реєстрацію за місцем проживання.

Фото із сайту: wikipedia.org

Де я можу дізнатися свій ідентифікаційний номер?

Ви зазвичай можете знайти свій ідентифікаційний номер у таких документах:

 • в нарахуванні прибуткового податку (Einkommensteuerbescheid) або
 • у вашій декларації про доходи (Lohnsteuerbescheinigung).

Якщо ви не можете знайти свій ідентифікаційний номер у згаданих документах, то його можна запитати, використовуючи форму введення в Федеральному центральному податковому відомстві або надіславши лист.

Якщо ви не знаєте свій ідентифікаційний номер, ви можете запитати його через форму Федеральної центральної податкової служби або відправивши електронний лист на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., для цього потрібна така інформація:

 • Повне ім’я та прізвище
 • Дата народження
 • Місце народження
 • Вулиця та номер будинку
 • Поштовий індекс і місто

Ви отримаєте свій ідентифікаційний номер поштою.

Важливо! На жаль, правила захисту даних і податкова таємниця не дозволяють надавати інформацію про ідентифікаційний номер телефоном. Тому, Identifikationsnummer може бути переданий вам лише листом. Ідентифікаційний номер можна надіслати на адресу, яка не відповідає вашій зареєстрованій адресі, лише з вашого письмового дозволу (листом та копією вашого особистого документа). Номер не кажуть по телефону, тому потрібне особисте звернення до податкової служби. Не гайте час на телефонні запити!

Як отримати ППН у Німеччині?

Не отримали свій ідентифікаційний номер або не можете його знайти?

Спосіб 1: Отримати ППН «звичайним» способом

Центральний офіс податкової служби Німеччини протягом одного-двох тижнів автоматично надішле ваш ІПН за місцем вашого проживання, відразу після реєстрації. Зверніть увагу, що з 2014 року будь-яке заповнення форм на отримання ІПН було скасовано. Зараз все, що потрібно зробити, це трохи почекати листи з Федеральної податкової служби. Ваш ІПН зберігається протягом усього життя. Тому, наприклад, якщо ви вже жили в Німеччині та втратили ІПН, то переходьте до способу 2.

Спосіб 2: Швидко отримати німецький ППН

Якщо Вам терміново необхідний ППН і ви не можете чекати, доки він прийде поштою з центрального офісу Федеральної податкової служби, або якщо ви вже жили в Німеччині до цього, існує такий варіант:

За 5 робочих днів після реєстрації за місцем проживання, зверніться до найближчого відділення податкової служби (Finanzamt). До цього часу ваші дані мають з’явитися в податковій системі і співробітники служби видадуть ППН на руки. Для цього знадобиться паспорт для посвідчення особи.

Щоб знайти своє відділення податкової служби, задайте в пошуковій системі: Finanzamt + ваше місто та район міста. Наприклад: Finanzamt Dortmund Mitte.

Різні назви ППН у німецькій мові

Зустрічаються різні назви для ІПН, всі варіанти означають одне й те саме.

Варіанти назви ППН

 • Steueridentifikationsnummer
 • Steuer-ID
 • Identifikationsnummer
 • IdNr

Увага! Податковий номер (Steuernummer) отримується окремо. Він стосується податкового номера для фрілансерів або бізнесу. Виглядає номер по іншому: ХХ/ХХХ/ХХХХ.

Що робити, якщо я втратив свій німецький ППН?

Якщо ви втратили або забули свій німецький ППН (Steuer-ID), зверніться до відділення податкової служби за місцем вашого проживання. Співробітники вам його підкажуть. Не забудьте взяти із собою паспорт.

Для більш детальної інформації дивіться зверху про порядок отримання Steueridentifikationsnummer другим способом.

Посилання

Додаткову інформацію можна отримати в Федеральній центральній податковій службі: Bundeszentralamtes für Steuern.

Радимо прочитати:

Система оподаткування у Польщі — це дуже важлива частина процесу для створення бізнесу індивідуальними...

Карта Поляка - це офіційний документ, що підтверджує польське коріння власника. Вона дає людині право...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...

Багато українців з високою кваліфікацією, бажаючи продовжити роботу в Польщі за освітою, стикаються з...

Індивідуальне підприємство — це перший крок до розвитку бізнеса. Пройшовши всі організаційні питання варто...