Чи можна з тимчасовим захистом їздити за межі Шенгенської зони? Відповідає МВС Чехії

Чи можна з тимчасовим захистом їздити за межі Шенгенської зони? За наявності віз тимчасового захисту з кількістю в’їздів “MULT”, українці можуть подорожувати як в межах Шенгенської зони, так і за її межами.

 Зміст:

Проте у МВС Чехії також попереджають: “Якщо іноземці планують виїхати за межі Шенгенської зони, ми не гарантуємо, що ці країни їх впустять. Також іноземці отримують письмове підтвердження про продовження тимчасового захисту, яке, однак, можуть не вважати дійсним у третіх країнах.”

Серед іншого, на офіційному порталі для іноземців FRS вказано, що з дійсною візою тимчасового захисту та дійсним закордонним паспортом біженці можуть подорожувати в межах Шенгенської зони та в Україну. Проте тимчасовий захист не дає автоматичного права перебувати за межами Шенгенської зони (без дійсного дозволу на перебування в цій країні), тому завжди варто перевіряти умови в’їзду.

Які умови виїзду?

  • Потрібно мати дійсний закордонний паспорт. У МВС Чехії не рекомендують подорожувати лише з внутрішнім паспортом, біометричою ID-карткою чи з довідкою про перетин державного кордону.
  • Перед подорожжю необхідно перевірити умови в’їзду в країну, до якої ви прямуєте або через яку подорожуєте.

На скільки днів можна виїхати з Чехії з тимчасовим захистом?

На офіційній сторінці МВС Чехії вказано, що тимчасовий захист не скасовують, якщо людина виїжджає на тривалий період часу. Але поїздки на понад 10 робочих днів можуть вплинути на деякі умови перебування в Чехії:

  • соціальне житло;
  • надання фінансової допомоги;
  • місце в школі для дитини;
  • також це вплине й на медичне страхування.

Серед іншого, у МВС Чехії  відповіли: “Біженці можуть поїхати в Україну на термін, який є конче необхідним для вирішення особистих справ, і цей період не повинен бути непропорційним тривалості дозволеного перебування. Тимчасовий захист був наданий, як захист від конфлікту, тому ми не рекомендуємо подорожувати до місць війни”.

 

Радимо прочитати:

Українці в Чехії, як й інші іноземці, отримали листи-попередження, що дані про їх рахунки передадуть до...

Для українських сімей, що проживають або тимчасово перебувають у Польщі, процес оформлення закордонного...

Найнеприємніший етап під час оформлення карти побиту — це очікування. Звичайно термін встановлено на...

Сколько зарабатывают в Германии? От чего зависит зарплата и сколько может заработать иностранец. Обзор...

Перелік корисних та екстрених телефонів для українців в Німмечині