Який бізнес вигідно відкривати в Польщі іноземцям

Який бізнес вигідно відкривати в Польщі іноземцям

Серед тих хто приїхав до Польщі з країн СНД зустрічається чимала кількість бізнесменів та інших активних людей, які починають в Польщі свою справу. У статті будуть розглянуті найбільш популярні види бізнесу.

Зміст:

Чому малий і середній бізнес в Польщі настільки популярний

Основних причин за якими багато мігрантів починає в Польщі свою справу кілька, нижче розберемо основні з них:

Їдуть найбільш активні і рішучі люди. Не кожен громадянин України готовий все кинути у себе в рідному місті і країні, виїхати в іншу країну і починати там все практично з нуля. Навіть якщо в більшості випадків не обов'язково спалювати всі мости і їхати в невідомість і заново будувати собі будинок на пустирі. Щоб зважиться на такі рішучі зміни у своєму житті, потрібно або мати вагомі підстави для переїзду, або бути просто досить рішучою людиною не боїться змін. Як правило такі люди і до переїзду не сиділи склавши руки а намагалися знайти своє місце в житті.

Простота реєстрації. У порівнянні з пострадянськими країнами в Польщі досить легко можна зареєструвати свою фірму. Форм організації бізнесу в Польщі є велика кількість, під всі випадки життя. Також немає особливих проблем з веденням звітності та оплатою податків.

Стабільність. Польська економіка досить стабільна і в останні кілька років, тут не було різких зміна законодавства, знецінення вкладів, девальвацій і тому подібних неприємностей. А ніщо так не заважає розвитку чесного бізнесу, як різкі зміни коли неможливо спланувати нічого хоча б на пару років вперед.

Відсутність наїздів з боку держави. Немає необхідності постійно боротися з системою, відмазуватися від різних перевірок, працювати за відкати і давати хабарі кожному чиновнику.

Який бізнес не варто починати в Польщі

Дослідження показують, що погано справи йдуть в роздрібній торгівлі. Найпростіший спосіб збанкрутувати - відкрити невеликий магазин чи кіоск на базарі чи ринку. Зазвичай добре працюють ті точки, які існують вже протягом багатьох років, але це не норма. Багато що залежить від того, де, що і як ми продаємо. Деякі компанії даного типу зливаються з іншими або переходять під крило більш сильної конкуренції. Велика кількість мережевих супермаркетів, які з'являються не тільки в мегаполісах, але і в невеликих містах і селах — це сильна конкуренція для невеликих, районних магазинів, і це призводить до їх банкрутства.

У будівельній сфері в Польщі досить важко домогтися успіху з нуля. По-перше, щоб отримати довіру підрядників, необхідна хороша репутація і рекомендації попередніх клієнтів. Однак, на даному терені досить успішно стартують українські будівельні компанії, які переносять свій бізнес (або розширюють його) до Польщі. У таких фірм вже є свій згуртований колектив фахівців (не відчувають проблем з кадрами) і необхідне обладнання, яке фірмам-новачкам доводиться орендувати (будівельні ліси, опалубка, електрообладнання та інструмент і т.д.). Також польські фірми часто наймають на роботу українців та інших іноземців, розширюючи свою діяльність.

На кого Орієнтувати бізнес

Велика кількість фірм, особливо маленьких, орієнтуються на російськомовну/україномовну клієнтуру, тобто на своїх співвітчизників, які також переїхали до Польщі. З одного боку це дозволить легше знайти перших клієнтів завдяки соціальним мережам або спільнотам мігрантів в Польщі, але з іншого боку це сильно звужує аудиторію потенційних клієнтів, адже поляків в Польщі, все таки набагато більше, ніж приїжджих. Також в такому випадку можна найняти на роботу відносно висококваліфікованих але не вимогливих до оплати кандидатів з числа тих що тільки приїхали.

Вже існує безліч фірм, які займаються перевезеннями з Польщі в Україну і Білорусію, допомагають оформити всілякі документи, роблять нотаріальні переклади, допомагають у пошуках житла, не кажучи вже про тих хто займається пошуками вакансій і співробітників для роботи в Польщі.

Але орієнтованість на польську клієнтуру потенційно надає більш широкі можливості, але і викликає більше труднощів, в тому числі і через мовний бар'єр.

Наскільки широкий спектр послуг, що надаються російською мовою, можна ознайомиться за пропозиціями на сайті https://www.rupoland.com/services-ads

Які види бізнесу найчастіше відкривають іноземці в Польщі

 • Автомайстерні
 • Кафе і ресторани - можна відкрити заклад по франшизі або кафе з національною кухнею.
 • Готелі та хостели - найчастіше вони можуть бути орієнтовані на російськомовних клієнтів, які наприклад приїжджають на заробітки.
 • Агенства нерухомості-також орієнтовані на тих хто тільки-що приїхав і не знає польської мови і всіх тонкощів ринку нерухомості, але в досить стислі терміни потребує оренди житла.
 • Салон краси (Перукарня + манікюрний салон) - Іммігранти з країн СНД дуже часто відзначають досить низький рівень польських фахівців цієї сфери і високу потребу кваліфікованих кадрах. Щоб випробувати удачу в цій сфері, ви повинні об'єднувати в собі риси люблячого зовнішню красу артиста з особистістю холодного організатора і адміністратора. Серед іншого, щоб надавати послуги салону краси, ви повинні спочатку адаптувати свої приміщення до вимог Міністра охорони здоров'я від 17 лютого 2004 року про конкретні санітарні вимоги для перукарень, косметичних салонів, салонів Татуювання та подібних процедур.

Скільки можна заробити на Uber в Польщі

Uber в Польщі як бізнес? - Зараз в Польщі на сайтах з оголошеннями з пошуку роботи можна знайти безліч вакансій з пропозицією про роботу в Таксі Убер з обіцянкою заробітку від 10 злотих на годину до 6000 злотих на місяць.

Як виглядає процес роботи. Ви встановлюєте додаток Uber Driver, і через нього приймаєте замовлення, додаток показує в якій точці знаходиться клієнт. Клієнт сідає в машину, ви натискаєте кнопку початку поїздки в додатку і по навігатору везете клієнта. Після того, як приїхали на місце, натискаєте кнопку "закінчити поїздку". Гроші списуються з Клієнта на рахунок Убер і потім убер переводить гроші на ваш рахунок.

Досить невеликий поріг входу в цей бізнес в порівнянні з зі звичайною службою таксі, привертає все нових і нових людей.

Популярною так само стала варіація відкриття підприємства (підприємництва) і найм водіїв під власний автопарк – це така маленька служба таксі, без служби таксі. Є автомобілі, є водії, але немає диспетчера – його роль виконує додаток Uber. На сьогодні,за чутками, близько 60% водіїв Uber у Варшаві – це громадяни України і Білорусії.

Необхідно пам'ятати, що якщо ваш автомобіль оздоблений в кольори таксі-ліцензія повинна у вас бути на обов'язковій основі! Штраф за відсутність ліцензії у водія автомобіля становить 8.000 zł.

Як почати працювати в Убер Польща іноземцям

Перше-завантажити додаток Uber Driver.

Після реєстрації на пошту прийде e-mail з інформацією, що необхідно для початку діяльності.

Треба взяти довідку з суду про відсутність судимості в Польщі і з дорожньої поліції про штрафні бали. Адреси в листі вказані. З суду довідку можна отримати відразу ж. А з дорожньої поліції через тиждень. Вам, як іноземцю, треба мати або» сталий побит «або»карту поляка".

Після того, як все це вже у вас є, ви повинні піти на презентацію Uber, де вам покажуть фільм, попросять отримані папери, можуть сфотографувати в додаток, щоб клієнт бачив хто за ним приїде. Для роботи в убер треба мати або фірму або бути приватним підприємцем. На сайті убер для партнерів є список фірм, які можуть допомогти у вирішенні цієї проблеми без відкриття фірми або пп за гроші від 50 до 100 злотих на тиждень. З цими фірмами укладається договір на оренду автомобіля. Начебто ви їм здаєте машину, Uber цій фірмі надсилає гроші за ваші рейси а вже вони пересилають гроші на ваш рахунок.

Комісія Убера становить 25% від проїзду. Убер надає лише додаток. Машина у вас повинна бути або своя або орендована або чужа. Також існують вимоги за зовнішнім виглядом і станом машини. Також ви повинні мати страховку.

Є ще фірми, які пропонують зарплату відсоток від обороту від 45% до 55% і надають машину. В середньому за зміну виходить накатати на 240 злотих і мінус 50%.

Податки при роботі в Uber

У разі відкриття під Убер ТОВ, найголовніший момент – витрати на бухгалтерію. Схема оподаткування» на загальних підставах " не відрізнятиметься значно від будь-якої іншої діяльності. Оскільки бухобслуговування ТОВ пов'язане з веденням «повної бухгалтерії», ви впадаєте в залежність від оплат бухгалтерській фірмі. Два автомобілі, залучені в роботу з Uber можуть з легкістю генерувати до 800-1000 замовлень на місяць, а значить Uber генерує для такої кількості замовлень 800-1000 рахунків-фактур, які ваша бухгалтерія повинна буде обробити. Множимо цю кількість хоча б на 2zł за обробку рахунків-фактур і отримуємо, що один автомобіль буде додавати до рахунку на бухгалтерію від 800 до 1000zł.

Приватне підприємництво-в Польщі багато іноземців, які мають трохи більше привілеїв, на підставі права на постійне перебування (постійний побит, карта поляка), а отже можуть відкрити не ТОВ, А підприємницьку діяльність. В даному випадку може бути кілька форм оподаткування:

 1. Оподаткування» на загальних підставах " – при доході нижче 85.528 zł, сплачується податок у розмірі 18%, а від суми перевищення (сума понад 85.528 zł) ставка податку становить вже 32%. При цьому є можливість користуватися податковими пільгами. При виборі даної форми оподаткування, підприємець буде зобов'язаний вести Книгу парафій і витрат.
 2. Лінійний податок (podatek liniowy) - підприємець, який планує отримувати високий дохід (понад 100.000 zł) повинен використовувати лінійний податок. Тут у нас присутня постійна ставка податку в 19%. Вибір даної форми оподаткування, підприємець буде зобов'язаний вести Книгу парафій і витрат і не зможе здавати декларацію спільно з чоловіком, а так само не може користуватися податковими пільгами.
 3. Фіксований податок від обороту (ryszałt od przychodów) – фіксований податок в Польщі є спрощеною формою оподаткування і таку форму можна вибрати, якщо річний прихід фірми не перевищує 150.000 євро (рівноцінна сума в перерахунку на злоті). Якщо підприємець обере таку форму Чалого оподаткування-ставка податку становитиме 8,5%.

Можливі проблеми і ризики при роботі в Убер:

 • можуть бути штрафи за перевезення без ліцензії. Поточний закон Про транспорт, не визначає автомобіль, який здійснює перевезення людей час від часу (przewóz okazjonalny), як автомобіль таксі. Саме цим і користується на сьогоднішній день Uber і його партнери. З січня до жовтня 2016 року інспекція дорожнього транспорту провела 8260 перевірок таких перевезень. В ході цих перевірок було виставлено 1500 штрафів. Якщо раптом вам випишуть штраф, то ви можете його оскаржити в суді, але контролюючі органи мають право не визнати перевезення вашим водієм не як przewóz okazjonalny.
 • потрібно розуміти, що через певний час (а передумови є) можуть бути введені нові регулюючі механізми в законодавстві, які змусять водіїв убер отримувати ліцензії. А це і додаткові грошові витрати і здача іспиту.
 • потрібно розуміти, що на відміну від підприємницької діяльності, де досить вести книгу парафій і витрат – ведення такої діяльності через ТОВ, неминуче веде до додаткових і іноді чималих витрат на бухгалтерське обслуговування.