Як поїхати на авто з польськими номерами в Україну, консульський облік

Як поїхати на авто з польськими номерами в Україну, консульський облік

Як встати на консульський облік, щоб виїхати на польській машині в Україну більше ніж на 5 днів.

Зміст:

Скільки можна їздити на польських номерах в Україні

Згідно з чинним українським законодавством, автомобілі на польській реєстрації мають право перебувати в Україні БЕЗ РОЗМИТНЕННЯ не більше п'яти днів. Точніше:

 • якщо в'їжджати і виїжджати в / з України через пункти пропуску які знаходяться в одній області - 5 днів
 • якщо в'їжджати і виїжджати через пункти пропуску які знаходяться у різних ОБЛАСТЯХ - 10 днів

Що робити якщо ви не можете виїхати вчасно з України на авто з польськими (або іншими іноземними) номерами?

Якщо з якої-небудь причини ви не встигаєте виїхати в потрібний термін ( 5 або 10 днів) з України то після у вас будуть проблеми на кордоні, і ймовірно вам доведеться заплатити штраф.

ст.481 Митного кодексу України встановлено відповідальність за перевищення рядок тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів.

Так, перевищення встановленого цим Кодексом рядок тимчасового ввезення товарів на митну територію України або рядок тимчасового вивезення товарів за межі митної території України не більше як на ТРИ ДОБИ тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів (частина перша вищезазначеної статті).
Вчинення правопорушення, передбаченого цією самою частиною, особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так саме перевищення рядок тимчасового ввезення товарів на митну територію України або рядок тимчасового виведення товарів за межі митної території України більше як на три доби, але не більше як на 10 діб, тягнути за собою накладення штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина друга ст.481 Митного кодексу).
Перевищення рядок тимчасового ввезення товарів на митну територію України або рядок тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше як на 10 ДІБ тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина третя вищезазначеної статті).

Водногод слід мати на увазі, що відповідає до частини першої ст. 460 Митного кодексу вчинення порушень митних правил, передбачених частиною третьою ст. 469, ст. 470, частиною третьою ст. 478, ст. 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, хвороби, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої зазначеним Кодексом.

Тобто, якщо ви наприклад захворіли, і не змогли виїхати з України до Польщі в потрібний термін, то підтвердивши це необхідними довідками, ви не повинні будете платити штраф на кордоні.

Ще один варіант уникнути штрафу - надати підтвердження, що машина була на СТО і фізично не могла виїхати в належний термін.

Також можна заздалегідь зателефонувати в прикордонну службу і повідомте що авто на ремонті і зможе виїхати тільки, наприклад на 11-й день і що цьому буде підтвердження - довідка з СТО. Нехай прикордонники зафіксують ваше звернення. Це буде підтверджувати ваші наміри не порушувати навмисне законодавство України.

Навіщо потрібно вставати на консульський облік в Польщі

Згідно з чинним українським законодавством, автомобілі на польській реєстрації мають право перебувати в Україні БЕЗ РОЗМИТНЕННЯ не більше п'яти днів. Точніше, якщо в'їжджати і виїжджати через пункти пропуску які знаходяться в різних ОБЛАСТЯХ, тоді 10 днів, якщо в одній області 5 днів.

Щоб цього уникнути, потрібно стати на консульський облік. Дізнатися необхідні документи можна на сайті Посольства України в Польщі або запитати особисто в консульській установі. Тому, будучи на консульському обліку, власник авто з польською реєстрацією має право перебувати 60 днів на рік без виїзду з України.

Існує два види консульського обліку:

 • тимчасовий консульський облік дає право знаходження авто з польською реєстрацією на території України до 60 днів на рік (рік рахується з моменту першого в'їзду в Україну а не з 1 січня календарного року). На облік ставиться не автомобіль, а власник (тобто людина) в консульстві. З цього якщо у вас є два автомобілі це не означає що можна поїхати на першому в Україну і знаходиться там 60 днів, а потім повторити те ж саме з другим автомобілем. Сумарний період перебування обох авто не повинен перевищувати 60 днів за період рік з моменту першого в'їзду.
 • постійний консульський облік дає право на рік перебування авто в Україні, але спосіб його отримання настільки складний і пов'язаний зі збором купи папірців в Україні з подальшою подачею в Польщі, що навіть не розглядайте цей варіант.

Як рахуэться 60 днів перебування на польському авто в Україні

Часто задають питання - при перетин кордону на авто, по консульському обліку, 60 днів дається від заїзду на рік або в новому календарному році знову буде 60 днів?

Відповідь: у Законі написано "що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як неперервним, так і з перервами)". Тобто враховується календарний рік і з 1 січня наступного року будуть доступні нові 60 днів.

Як стати на консульський облік в Польщі

Посольство України в Польщі оприлюднило спеціальну заяву через численні сигнали про активізацію так званих посередників, які пропонують платні послуги з підготовки та оформлення пакету документів для постановки на консульський облік.

Ще раз звертаємо увагу громадян України на те, що постановка на тимчасовий консульський облік є безкоштовною і здійснюється консульськими посадовими особами, які виконують свої повноваження на території Польщі.

Консульський відділ здійснює щоденний моніторинг електронної реєстрації громадян. У разі виявлення фактів, коли реєстрація здійснена не з особистої пошти заявника і без зазначення його персональних даних, така реєстрація скасовується. Також скасовується подвійна реєстрація від однієї особи на кілька термінів для здійснення тієї ж дії.

Рекомендуємо користуватися офіційною сторінкою Посольства, де розміщена детальна інформація про процедуру взяття на консульський облік:

https://poland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/temporary

Для того, щоб стати на тимчасовий консульський облік в Польщі, вам потрібно приїхати в українське консульство за місцем проживання. Консульства є у Варшаві, Кракові, Гданську та Любліні. До якого з них відноситься ваше воєводство а також адреси консульств України в Польщі можна знайти тут:

Для постановки на консульський облік в Польщі потрібно принести з собою в консульство України наступні документи:

 1. закордонний паспорт
 2. карта побиту (тимчасовий або сталий побит не важливо)
 3. одна фотографія 3.5 на 4.5, звичайну, як на паспорт або візу
 4. копії карти побиту з двох сторін
 5. копія першої сторінки паспорта

У консульстві потрібно взяти анкету і картку обліку. При заповненні ви вписуєте свої персональні дані.

Після цього співробітник перевіряє правильність заповнення документів. Якщо всі дані збігаються то вам в закордонний паспорт в розділі «Особливі відмітки» ставлять штамп про те, що ви стоїте на тимчасовому консульському обліку в Польщі. Цей штамп дійсний весь час дії закордонного паспорта.

Прийняття на консульський облік громадянина України, якщо він постійно проживає на території Польщі - громадяни України, які на законних підставах тимчасово (більше трьох місяців) перебувають за кордоном, можуть бути прийняті на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі України на строк, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі (Віза, посвідка на проживання тощо).

Крім цього підставою для постановки на тимчасовий консульський облік може бути також Національна довгострокова віза типу «D», видана дипломатичною установою республіки Польща, що дає право на проживання терміном більше 3 місяців на працевлаштування, лікування, навчання і т.д. без необхідності отримання окремих дозволів на проживання. У разі взяття на тимчасовий консульський облік на підставі національної довгострокової візи типу «D», необхідно до згаданих документів додати документ, що засвідчує місцезнаходження громадянина України на території консульського округу відповідної консульської установи України (таким документом може бути, наприклад, нотаріально завірена копія дозволу на проживання (karta pobytu), водійське посвідчення (prawo jazdy), виданого компетентними польськими органами, контракту на оренду житла (umowa najmu, użyczenia) видане органом місцевого самоврядування, навчального закладу або підприємства, де працевлаштований громадянин України

Все процедура займає приблизно 30 хвилин.

Крім особистої подачі документів в консульство, їх можна відправити поштою. Детальніше можна прочитати на офіційному сайті посольства України в Польщі:

http://poland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/temporary

Там же можна скачати бланк і зразок заявки та облікової карти для постановки на консульський облік.

Як пройти кордон на авто з відміткою про консульський облік

На польській митниці ніяких особливих процедур проходити не потрібно, просто їдете як зазвичай.

На українській митниці:

Слід пам'ятати, що при перетині кордону потрібно їхати на червоний коридор - оскільки ви декларуєте тимчасове ввезення транспортного засобу.

У віконці українського митного контролю вам дадуть бланк декларації із зазначенням дати в'їзду, який потрібно заповнити у двох примірниках. А також на контролі треба надати документи на авто, паспорт з печаткою про тимчасовий облік та копії цих документів.

Потім при виїзді з України до Польщі ви повертаєте на кордоні бланк заповнений про в'їзд в Україну.

Досвідчені водії радять в такому випадку обходити популярні пункти перетину, такі як Рава-Руська або Шегині, там процедура декларації може зайняти годину, а то й більше. Зате в маленьких пунктах, наприклад Грушів або Смільниця, все набагато швидше.

Авто зареєстровано на спулку в Польщі, як виїхати в Україну

Якщо ви є власником або співвласником фірми (спулки) ,то для того щоб мати право в'їхати на авто в Україну потрібно встати на консульський облік.

Далі (для зручності та економії часу) потрібно підготувати такі документи:

 1. ксерокопію першої сторінки паспорта та сторінки з печаткою про постановку на консульський облік
 2. копію техпаспорта на авто
 3. копію KRS (1 і 3 сторінок, там де вказані ваші дані як власника-співвласника спулки )
 4. повну копію KRS мати з собою на всякий випадок

На кордоні заповнюєте декларацію (також можна заповнити заздалегідь дома), оформляєте все і можна в'їжджати на 60 днів на рік .

Якщо виїжджатимете назад з України до Польщі без авто - можливі проблеми. Якщо будете намагатися ввезти в Україну ще одне авто-швидше за все не вийде, і вас не пропустять через кордон.

Інші варіанти виїзду та перебування в Україні на авто з іноземними номерами

Цікавий матеріал, на тему довготривалого виїзду на авто з польськими номерами в Україну (польською мовою):

https://tygodniksanocki.pl/2018/03/02/szybki-zarobek-dlugie-problemy/

Увага, все нижче наведені варіанти, не є повністю легальними, тому використовувати їх ні в якому разі не варто. Вони наведені, тільки в інформаційних цілях, щоб не опинитися обдуреним різними фірмами, які надають сумнівні послуги з "легалізації" авто.


 • Варіант перший: Схема проста - заїжджаєте в Україну по транзиту, їдете на Молдавський кордон. Заїжджаєте в Молдавію, відразу розвертаєтеся і садите молдаванина за кермо. Заїжджаєте в Україну і вуаля - тимчасове ввезення на рік готове. Той же фокус і з білорусами на білоруському кордоні проходить. Ось тільки що ви будете робити через рік? Як її вигнати назад? Або здати на запчастини..

 • Варіант другий-оформити авто на фірму в Польщі. Ви власник фірми або засновник ( роздруківка з ВРХ ), а машина зареєстрована на цю фірму. Також, у вас є дозвіл на використання даного транспортного засобу (довіреність від фірми). Додатково вам доведеться купувати ще й Український страховий поліс на автомобіль.