Віза з метою навчання: умови подання з 2024 року

З 2024 року студенти з України, які мають тимчасовий захист в інших країнах-членах ЄС, можуть податися на студентські візи у Львові. Про це повідомляє Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові. Що передбачає віза з метою навчання? Як податися? Та які документи потрібні?

 

Йдеться про довготривалі візи або довготривале перебування з метою навчання за акредитованим напрямом в університеті або перебування у рамках міжнародних стипендій, стипендій чеського уряду чи Міністерства освіти та культури.

Як податися?

Є декілька варіантів, як податися на візу:

 • особисто в консульстві;
 • через уповноважену особу (з подачею в консульстві);
 • надіслати документи поштою разом із заявою про відмову від особистого подання візової заяви.

Як записатися на подачу?

У разі особистої подачі в консульстві необхідно зареєструватися за електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В електронному листі потрібно вказати таку інформацію:

 • прізвище та ім’я, як у паспорті;
 • дата народження;
 • який тип візи/перебування хочете отримати;
 • контактні дані (телефон та e-mail);
 • також треба прикріпити копію документа, що підтверджує мету перебування.

Заявники, що надсилають запити електронною поштою, отримають повідомлення про кінцевий термін подання заяви. Дочекайтеся призначення дати подання заяви і не надсилайте запит повторно. Рекомендовано проводити реєстрацію, коли всі документи будуть готові.

Які документи потрібні?

 1. Заява на отримання довготривалої візи або довготривалого перебування (анкета, заповнена повністю та розбірливо латиницею великими друкованими літерами);
 2. Дійсний закордонний паспорт, не старше 10 років, та має містити принаймні дві порожні сторінки. Термін дії паспорта має бути щонайменше на три місяці довший за термін дії візи.
 3. Дві однакові фотографії;
 4. Документ, який підтверджує мету перебування — підтвердження відповідного навчального закладу про зарахування на навчання (рекомендується надати як оригінал документа, так і його завірену копію);
 5. Документ про фінансове забезпечення в Чехії;
 6. Документ, який підтверджує наявність житла в Чехії;
 7. Довідка про несудимість в Україні (повна) — цей документ не вимагається від заявників віком до 15 років;
 8. Довідка про несудимість іншої країни — якщо іноземець за останні три роки перебував безперервно терміном довше ніж шість місяців в іншій країні, ніж в Україні (у цьому сенсі вирішальне значення має те, що дозвіл на проживання, виданий цією іншою державою, перевищує 6 місяців, а не фактичне проживання заявника в цій іншій країні)
 9. У випадку до 18 років — згода батьків (оригінал, тому що завіреної копії недостатньо), інших законних представників або опікунів на проживання дитини в країні; Ця згода не потрібна від одного з батьків, законного представника або опікуна, який подає заяву за дитину або з яким дитина буде спільно проживати в країні.
Українці, що мають тимчасовий захист у Чехії, можуть навчатися в чеських вищих навчальних закладах та не потребують жодних додаткових віз. До 90 днів українські студенти можуть навчатися в Чехії без візи.

 

Радимо прочитати:

На початку року в Чехії потрібно подати так зване daňové přiznání (податкова декларація) за минулий рік. Це...

Розстрочка у Польщі — це один з найпопулярніших видів споживчого кредитування, особливо коли це стосується...

Заняття з релігії в польських школах дедалі частіше стають предметом дискусії серед батьків у соціальних...

Покупки у розстрочку в Польщі така ж сама звичайна процедура, як і в усьому світі. Адже розстрочка — це один з...

Польша долгое время остается популярным направлением для украинских работников. Близость к Украине,...