Віза толерантності: чи можна буде перейти на спеціальне довготривале проживання у Чехії?

На початку квітня стало відомо, що українці з тимчасовим захистом у Чехії зможуть перейти на довготривале проживання. Чи зможуть перейти ті, хто має візу толерантності, видану у зв’язку з російсько-українською війною? Та чи зараховуватимуть перебування на візі толерантності для отримання посвідки на постійне місце проживання?

 

Зміст:

Чи можна буде з візи толерантності перейти на довготривале проживання?

Серед умов отримання спеціального довготривалого типу проживання — безперервне перебування в Чехії з візою тимчасового захисту мінімум два роки. Тобто не враховуватимуть перебування на візі толерантності. Серед іншого, й у МВС Чехії підтвердили, що не можна буде перейти на довготривале проживання з візи толерантності, тільки з тимчасового захисту.

Біженці у Чехії зможуть перейти на довготривалий тип проживання після 2025 року: які умови (доповнено)

Біженці зможуть відмовитися від тимчасового захисту й отримати довготривалі документи в Чехії, про це повідомляє МВС. Зміни будуть прописані в Lex Ukrajina 7, який пер...

Чи буде перебування на візі толерантності зараховано для отримання ПМП?

На питання, чи враховуватимуть перебування на візі толерантності для отримання ПМП, у МВС відповіли: “Період перебування на підставі візи толерантності не зараховуватиметься для отримання дозволу на постійне проживання”.

Що передбачає віза толерантності?

Віза толерантності — тип дозволу на перебування на понад 90 днів, який в Чехії видавали й до повномасштабної російської війни. Візи толерантності, видані після російського вторгнення в Україну, це альтернатива для тих, хто не має права на тимчасовий захист у Чехії. Податися на таку візу можна особисто у відділенні OAMP (Департамент надання притулку і міграційної політики МВС Чехії).

Чим відрізняється тимчасовий захист від візи толерантності?

  • власники цієї візи на мають доступу до державного медичного страхування. Потрібно придбати комерційне страхування;
  • іноземці з візою толерантності не мають права подавати заявку на гуманітарну допомогу й не отримують жодної додаткової допомоги;
  • також ця віза не дає права на вільний доступ до ринку праці, тому для отримання дозволу на працевлаштування необхідно звертатися до одного з відділень Державної служби зайнятості.

Віза толерантності, видана у зв’язку з російським вторгненням в Україну, не втрачає чинності при виїзді з території Чехії.

Радимо прочитати:

Робота в Польщі для іноземців взагалі і зокрема для українців, останнім часом стала дуже популярним...

Нові правила узгодження відпуски та відсутності осіб, які отримують допомогу по безробіттю З 1 липня 2023 року...

Важные понятия для тех кто едет в Польшу. Объяснение что значат определенные сокращения для документов или...

Информация для беженцев из Украины в Чехию

Чимало громадян України запитують, що робити, якщо “я не маю права на тимчасовий захист у Чехії, але і не...