Поліція в Польщі

Чи варто побоюватися поліції в Польщі?

Зміст:

Як викликати поліцію в Польщі

Номери екстрених служб в Польщі:

 • 997-поліція
 • 112-універсальний номер єдиної диспетчерської служби
 • 986-Straż Miejska (Муніципальна поліція)

Дуже часто в Польщі з поліцією зв'язується в будь-яких нестандартних ситуаціях, коли ви відчуваєте, що перебуваєте в небезпеці або порушуються ваші права.

Дорожню поліцію, яка займається питаннями, пов'язаними з дорожнім рухом у Польщі називають скорочено "дрогувка" — "drogówka".

Якщо вам потрібно повідомити більш дрібне порушення, наприклад, неправильно припаркований автомобіль — ви можете зв'язатися з відділенням муніципальної поліції (міської варти — straż miejska), якщо у Вашому місті/повіті вона функціонує.

Офіційний сайт поліції Польщі - http://www.policja.pl

Штрафи за порушення ПДР у Польщі

 • В'їзд на розділову смугу між проїжджими частинами - 100 злотих
 • Порушення допустимих умов користування протитуманними фарами - 100 злотих
 • Застосування задніх протитуманних фар при достатній видимості - 100 злотих
 • Обгін з неналежної сторони або без дотримання безпечної відстані - 200 злотих
 • Перетин суцільної подвійної лінії на проїжджій частині - 200 злотих
 • Обгін на пішохідних переходах і безпосередньо перед ними - 200 злотих
 • Перешкоджання виїзду на дорогу автобусу( тролейбусу), що подає сигнал зміни смуги або виїзду з прилеглої території на
 • дорогу з позначеною зупинкою в населеному пункті - 200 злотих
 • Порушення водієм правил обгону - 250 злотих
 • Відмова дати дорогу іншому транспортному засобу або учаснику дорожнього руху під час виїзду на дорогу-300 злотих
 • Порушення заборони обгону на перехрестях-300 злотих
 • Порушення заборони розвороту на автостраді або дорозі з підвищеними швидкостями руху-300 злотих
 • Рух заднім ходом по автостраді або дорозі з підвищеними швидкостями руху-300 злотих
 • Порушення водієм заборони в'їзду на перехрестя, якщо на ньому або за ним немає місця для продовження руху-300 злотих
 • Збільшення швидкості руху водієм обганяється транспортного засобу-350 злотих
 • Відмова водія дати дорогу пішоходам, які перебувають на пішохідному переході-350 злотих
 • Парковка в недозволеному місці - 400 злотих
 • Об'їзд транспортного засобу, який рухався в тому ж напрямку, але зупинився з метою дати дорогу пішоходу-500 злотих
 • Парковка на місцях, призначених для людей з обмеженими можливостями-800 злотих

Ближнє світло обов'язковий 24 години на добу цілий рік. У денний час (від світанку до заходу) в умовах нормальної видимості замість ближнього світла дозволяється використовувати ходові вогні. Штраф-PLN 100.

Протитуманні фари можуть використовуватися тільки під час туману або проливного дощу. Задні протитуманні фари можуть застосовуватися тільки у випадках, якщо видимість знизиться до 50 метрів.

Забороняється перевозити дітей зростом нижче 150 см на передньому сидінні без відповідних дитячих утримуючих систем, відповідних їх вазі. Забороняється перевозити дітей до 3 років в автомобілях, які не обладнані ременями безпеки. Винятком є перевезення дітей в таксі. Допускається перевозити на задньому сидінні без дитячого крісла дітей, зростання яких не менше 135 см за умови правильного регулювання ременів безпеки.

Хто може зупиняти транспортні засоби

Відповідно до положень поліцейський у формі може зупинити авто практично завжди і скрізь – на території населених пунктів і поза ним, вдень або вночі. Не має значення, чи знаходиться він в пішому патрулі або ж рухається в поліцейській машині. Що важливо, йому не потрібен для цього спеціальний знак і ліхтарик (якщо є обмежена видимість) – досить чіткого жесту рукою. Що важливо, контролювати транспортні засоби можуть всі поліцейські, і не тільки співробітники дорожньої служби!

Інші дозволи стосуються поліцейського в цивільному. У цьому випадку співробітники мають право зупиняти транспортні засоби тільки в населених пунктах і тільки за допомогою спеціальних знаків (так званих льодяників) або в умовах обмеженої видимості – ліхтариків.

Мало які служби мають право зупиняти транспортний засіб на дорозі загального користування. Так, дійсно, якщо поруч автомобіль поліції для перевірки вас можуть зупинити прикордонники і митна Служба. У свою чергу, Військова жандарменія може проводити контроль на військовій території. Винятком є ситуація, коли ви потрапили на змішаний патруль (поліцейський і жандарм) – вони можуть зупиняти і контролювати водія в будь-якому місці.

Зупиняти і перевіряти документи водія може також охорона національних парків і лісів на лісових дорогах. Такі люди повинні, однак, мати повноваження для контролю дорожнього руху, видані компетентним начальником поліції.

Що робити якщо поліція зупинила вашу машину

Найкраще, після зупинки автомобіля залишатися в машині і покласти руки на кермо. Так, щоб поліцейський бачив їх. Пам'ятайте, що офіцер не знає, кого він зупинив, і які наміри може мати зупинений. У машині повинні залишатися також пасажири. За командою поліцейського, вимкніть двигун і включіть аварійну світлову сигналізацію.

Якщо вас зупинили через перевищення швидкості, ви маєте право вимагати пред'явити копію свідоцтва про перевірку вимірювального приладу – варто переконатися, що документ дійсно від того пристрою, яким користується поліцейський.

Якщо перевищення швидкості було встановлено на підставі запису з відеореєстратора, у вас є право подивитися це відео. Поліцейський може також в рамках контролю попросити вас показати вміст багажника і перевірити (по можливості) технічний стан автомобіля.

Поліцейський може не дотримуватися цієї процедури, наприклад, якщо зупинка відбувається в результаті погоні або коли поліцейський підозрює, що в машині знаходяться особи, які вчинили злочин або що сам автомобіль або перевозяться в ньому предмети мають злочинне походження.